O warsztatach
Kultura TIKI przeżywa swój renesans – pełna egzotyki, kolorów i słodkiego eskapizmu, od dekad przyciąga miłośników koktajli i dobrej zabawy. Jej sercem zawsze był rum oraz bogactwo przypraw, a całość spajała aura tajemniczych rytuałów i barmańskiego rzemiosła.
Choć początki tej kultury sięgają wysp Polinezji i wierzeń w wyspiarskich bogów, to jej nowoczesna odsłona narodziła się niespełna 100 lat temu w Stanach Zjednoczonych, tuż po zakończeniu prohibicji. TIKI szybko stało się najweselszą POP-kulturą XX wieku, przenikając do świata barów i koktajli. Unikalne smaki, bogata symbolika i fantazyjne naczynia sprawiły, że tradycja TIKI przetrwała do dziś.
Dzisiaj kultura TIKI ma nowe możliwości, ale wciąż ten sam cel:
“If you can’t get to paradise, I’ll bring it to you!”
Don the Beachcomber
Warsztaty Tiki state of mind to egzotyczna podróż w czasie i przestrzeni, łącząca mistykę dawnych wierzeń z radością współczesnej miksologii. Poprowadzi je Jakub Kozłowski – doświadczony barman, współwłaściciel warszawskiej Kity Koguta i Kiti Baru, a także wykładowca Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów. Jego wiedza i pasja do koktajli sprawią, że ta podróż będzie nie tylko inspirująca, ale i pełna niezapomnianych wrażeń.
Co będziesz robić?
Rozpoczniemy od rytualnego, polinezyjskiego poczęstunku, który wprowadzi nas w egzotyczny nastrój. Następnie poznasz kilka fascynujących technik barmańskich i przygotujesz cztery wyjątkowe koktajle w duchu TIKI. Nauczysz się łączyć smaki i komponować napoje w taki sposób, by swobodnie eksperymentować również w domu.
W ruch pójdą shakery, łyżki barmańskie, sitka i jiggery, ale także unikalne narzędzie quararibea turbinata. Sięgniemy po owoce, zioła, kwiaty i przyprawy – niekiedy w postaci surowej, innym razem jako gąszcze, kordiały, esencje i perfumy, które przygotujemy samodzielnie. Odkryjesz także tajemnice dawnych, mistycznych receptur, skrzętnie ukrywanych przez lata.
Każdy uczestnik będzie pracować na swoim barowym stanowisku, wyposażonym w profesjonalny sprzęt i składniki najwyższej jakości. Do przygotowania koktajli wykorzystamy wyselekcjonowane alkohole lub ich bezalkoholowe odpowiedniki – giny, wermuty, rumy i whisky powstałe w procesie dezalkoholizacji.
Nie zabraknie odrobiny rywalizacji – podczas e-quizu sprawdzimy poziom skupienia i wyłoniony zostanie Mistrz TIKI, który otrzyma specjalną nagrodę.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma drukowany oraz cyfrowy manual, by móc utrwalić zdobytą wiedzę. Niespodzianką i wyjątkowym upominkiem będzie ceramiczny kubek TIKI, który sprawi, że przygotowane przez Ciebie koktajle będą smakować jeszcze lepiej!
Jakie toasty wznoszą osoby, które za barem stoją zawodowo? Jakub, założyciel warszawskiego baru Kita Koguta, za “życie niezwyczajne”. I takie też prowadzi – stale sięgając po nowe i eksplorując to, co sprawia mu frajdę i satysfakcję.
Zapewniamy
Materiały
– każdy pracować będzie na swoim, barowym sektorze, wyposażonym w niezbędny sprzęt i składniki najwyższej jakości,
– wyselekcjonowane alkohole lub bezalkoholowe odpowiedniki (giny, wermuty, rumy i whisky),
– kompleksowy manual w formie drukowanej i pdf,
– upominek: rytualne, ceramiczne naczynie zwane kubkiem TIKI.
Coś na ząb
Warsztaty odbywać się będą w warszawskim barze koktajlowym – Kita Koguta, który w ofercie ma kuchnię przekąskową. Uczestnicy będą mogli z niej skorzystać przed lub po warsztatach.
Terminy
Podaruj swoim bliskim emocje zamiast rzeczy – przeżycie, które zostaje na dłużej! Oderwie od rutyny, wyłączy głowę, a rękom pozwoli działać. Voucher jest ważny przez 6 miesięcy, a obdarowana osoba sama wybierze dogodny termin.
Lokalizacja
Kita Koguta: ul. Krucza 6/14, Warszawa
Wskazówki dojazdu
Warsztaty odbywają się w Kicie Koguta, mieszczącej się w ścisłym centrum Warszawy.
Dotarcie jest wygodne zarówno komunikacją miejską ( autobus, tramwaj, metro ), jak również samochodem ( wzdłuż ulicy Kruczej są miejsca parkingowe ).
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Na warsztaty należy ze sobą zabrać:
– Dobry humor – jeśli z jakiejś przyczyny go zabraknie, z pewnością jego poziom podniesie się po warsztatach.
– Ciekawość – dowodem ciekawości będzie samo uczestnictwo w warsztatach, ale popracujemy nad tym, aby tą cechę jeszcze bardziej wyostrzyć.
– Hawajskie koszule mile widziane :)
Zasady i warunki anulowania
Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.
Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.