Malarstwo olejne w klasycznym stylu: wstęp do techniki Alla Prima

CENA

Wielkość grupy

2 - 

5 os.

Czas trwania

6 godzin: od 10:00 do 16:00

O warsztatach

Jeżeli kiedyś zastanawiałeś się, co takiego sprawia, że obrazy z przełomu XIX i XX wieku są zarazem dokładne i pełne lekkości, to zapewne Twoją uwagę przykuły prace tworzone w technice Alla Prima.
Alla Prima, tłumaczona jako 'mokre w mokre' to metoda malarstwa olejnego, która polega na malowaniu całego obrazu za jednym zamachem. Brzmi nieprawdopodobnie, prawda?

A jednak! Mistrzowie malarstwa tacy jak John Singer Sargent czy Joaquin Sorolla słynęli z tego, że potrafili namalować wspaniały portret w przeciagu zaledwie kilku godzin. Metodą tą pracowali także Anna Bilińska, Konrad Krzyżanowski czy Olga Boznańska. Alla Prima jest połączeniem zabawy i walki z czasem, to praca z żywym materiałem, gdzie każdy ruch powoduje lawinę kolejnych.

W moim odczuciu jest to najbardziej artystyczna z klasycznych technik malarskich. Metoda, która jednocześnie wciąga, pochłania, frustruje i daje satysfakcję, jak żadna inna.

Od uczestników poprzednich warsztatów wiem, że to praca, od której nie sposób się oderwać. Z własnej praktyki natomiast, że to sposób malowania, który pochłania na długie lata.

Dla kogo?

Warsztat Alla Prima jest najbardziej odpowiedni dla osób, które mają już jakieś doświadczenia z rysunkiem lub malarstwem. Alla prima to technika, z której mimo to skorzysta każdy - zarówno amator, jak i profesjonalista. Jest tak dlatego, że to metoda, którą długo można doskonalić i rozwijać na wiele sposobów. Warsztaty będą dostosowane do uczestników na różnych poziomach zaawansowania.

Co dadzą Ci warsztaty?

Na warsztacie przeprowadzę Cię przez cały proces tworzenia obrazu w technice olejnej. Wiele z przekazywanych informacji jest bardzo rzeczowych - omówienie rodzajów i specyfiki farb oraz rozpuszczalników, różnych typów podłoża malarskiego, metod przenoszenia szkicu na płótno oraz tego, jak samodzielnie weryfikować jakość swojej pracy podczas tworzenia.

Po warsztacie zdobędziesz podstawową wiedzę na temat tego, jak we własnym zakresie ćwiczyć malarstwo olejne w taki sposób, by efekt był jak najlepszy, a sam proces dostarczał więcej radości niż frustracji.

Program

Warsztaty rozpoczniemy od omówienia całego procesu oraz zaplanowania pracy na cały dzień - godzina po godzinie. Pomoże nam to utrzymać tempo pracy i zrealizować założone cele.

Pierwszym krokiem będzie utworzenie palety kolorystycznej, z której będziemy korzystać. W następnej kolejności pokażę Ci, jak skutecznie przenieść szkic na płótno, a następnie przeprowadzę przez proces malowania - od ogółu do szczegółu.

Na koniec pokażę Ci, w jaki sposób d'dopieścić' obraz tak, aby był jeszcze bardziej efektowny.
Jeśli to Twoje pierwsze warsztaty z techniki Alla Prima, Twoim zadaniem będzie utworzenie kopii obrazu jednego z mistrzów tej techniki w skali szarości.

Jeżeli to Twój drugi raz i czujesz się gotów stawiać kolejne kroki, poszerzymy Twoją paletę o jeden lub dwa kolory.

Za trzecim i kolejnym razem zachęcam do tego, by spróbować malowania z natury.

Zapewniamy

Notatki z części teoretycznej. Szmatki, ręcznik papierowy, podobrazia, taśmę maskującą oraz nieskończoną ilość rad i wsparcia emocjonalnego w momentach kryzysowych.

Wymagamy

Farba olejna (na przykład Winsor & Newton) w kolorach:
- Ivory Black (czarny),
- Titanium White (biały),
- Burnt Umber (brąz),
- Terpentynę bezzapachową,
- Pędzle.

Dokładna lista wraz z linkami do ewentualnego zakupu zostanie przesłana do uczestników przed warsztatem.

Daty

Miejsce

aleja "Solidarności" 113/21a, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Są takie osoby, które już od najmłodszych lat wiedzą, czym będą zajmowały się w przyszłości. Po drodze pojawia się etap mądrych rad ze strony otoczenia i chwile zwątpienia. Nie da się ukryć, że prawdziwym szczęściem jest odnalezienie w sobie odwagi, żeby w dorosłym życiu podążać za swoimi marzeniami. Tak w dużym skrócie wygląda historia Pauliny Kwietniewskiej, która od dziecka kochała malować. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Następnie swoje umiejętności doskonaliła w London Atelier of Representational Art oraz Accademia di Belle Arti di Catania.


  Decyzja o całkowitym poświęceniu się sztuce nie była prosta. Nadeszła w najmniej oczekiwanym momencie – chwilę po narodzinach córeczki. Wtedy Paulina do głosu dopuściła intuicję i zdecydowała się na podążanie własną ścieżką. Jej prace szybko wywołały spory entuzjazm i wiele osób zaczęło jej zlecać tworzenie portretów. Po jakimś czasie Paulina postanowiła pójść krok dalej i zaczęła organizować warsztaty malarskie.


  Paulina zajmuje się głównie malowaniem realistycznym. To w dużej mierze doświadczenie filozoficzne, które zmienia sposób myślenia i postrzegania świata. Wymaga dostrzegania natury rzeczy, analizy otoczenia i głębszego zrozumienia. Potencjalnie daje to ogromne pole do popisu i ekspresji, ale tylko wtedy, gdy artysta doskonale opanuje kwestie techniczne. 


  Kursy prowadzone przez Paulinę są otwarte na wszystkich, którym marzy się przygoda przed sztalugą. Przy jej wsparciu nawet debiutanci mogą poczuć magię procesu twórczego. Podczas warsztatów malarskich Paulina asystuje im w drodze od pustej kartki do gotowego obrazu. Uczestnicy wychodzą z nich bogatsi o wiedzę z zakresu stylistyki, ale także pojęć technicznych. Paulina otwarcie mówi, że umiejętności nie są związane z talentem. Chętnie towarzyszy osobom, które są gotowe włożyć pracę w swój rozwój i angażują się w proces. Udowadnia, że przy odpowiednim prowadzeniu, każdy jest w stanie nauczyć się rysować i malować. Ciepła i serdeczna atmosfera, jaka panuje podczas zajęć, ale także klarowność i jasność przekazu Pauliny, sprawiają, że nawet osoby początkujące znajdują tam przestrzeń na odkrycie drzemiącego w nich potencjału.  Wielu z nich decyduje się regularnie wracać i pod jej okiem pogłębiać wiedzę oraz rozwijać warsztat malarski. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Monika Strojna

   Warsztaty z Pauliną były nasączone solidną dawką wiedzy o malarstwie alla prima oraz pełne entuzjazmu samej prowadzącej oraz reszty uczestników. Każdy zdobył podstawy jak od początku do końca wykonać portret olejny oraz miał okazje zainspirować się materiałami przygotowanymi przez Paulinę ( takimi jak jej prace, różnorodne książki o malarstwie). Każdy z uczestników dostał proporcjonalna ilość uwagi podczas korekt dlatego nikt nie czuł się pominięty. Warsztaty były fantastyczne i przepełnione dobrą atmosferą. Polecam osobą które chcą spróbować malarstwa olejnego oraz takim którzy chcą zgłębiać jego techniki i dalej się rozwijać. Ja na pewno jeszcze wezmę udział w warsztatach prowadzonych przez Paulinę 🤍

  2. Agnieszka

   Warsztaty prowadzone przez Paulinę są wyjątkową okazją na profesjonalną naukę i poznanie ciekawej malarki jaką jest Paulina! Bardzo konkretna dawka rad i informacji, sympatyczna atmosfera i zaangażowanie. Dziękuje i nie mogę się doczekac kolejnego spotkania!

  3. Ania

   Warsztaty rewelacyjne, przekochana Paulina. Było wspaniałe, na pewno wrócę 💙

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto