1 spotkanie
6 godz.
2
-5 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe.

Ponadpodstawowy

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Jeżeli czasami zastanawiasz się, co takiego sprawia, że obrazy z przełomu XIX i XX wieku są zarazem dokładne i pełne lekkości, to zapewne Twoją uwagę przykuły prace tworzone w technice Alla Prima.
Alla Prima, tłumaczona jako ‘mokre w mokre’ to metoda malarstwa olejnego, która polega na malowaniu całego obrazu za jednym zamachem. Brzmi nieprawdopodobnie, prawda?

A jednak! Mistrzowie malarstwa tacy jak John Singer Sargent czy Joaquin Sorolla słynęli z tego, że potrafili namalować wspaniały portret w przeciągu zaledwie kilku godzin. Metodą tą pracowali także Anna Bilińska, Konrad Krzyżanowski czy Olga Boznańska. Alla Prima jest połączeniem zabawy i walki z czasem, to praca z żywym materiałem, gdzie każdy ruch powoduje lawinę kolejnych.

W moim odczuciu jest to najbardziej artystyczna z klasycznych technik malarskich. Metoda, która jednocześnie wciąga, pochłania, frustruje i daje satysfakcję, jak żadna inna.

Od uczestników poprzednich warsztatów wiem, że to praca, od której nie sposób się oderwać. Z własnej praktyki natomiast, że to sposób malowania, który pochłania na długie lata.

Warsztat Alla Prima jest najbardziej odpowiedni dla osób, które mają już jakieś doświadczenia z rysunkiem lub malarstwem. Alla prima to technika, z której mimo to skorzysta każdy – zarówno amator, jak i profesjonalista. Jest tak dlatego, że to metoda, którą długo można doskonalić i rozwijać na wiele sposobów. Warsztaty będą dostosowane do uczestników na różnych poziomach zaawansowania.
Co będziesz robić?
Na warsztacie przeprowadzę Cię przez cały proces tworzenia obrazu w technice olejnej. Wiele z przekazywanych informacji jest bardzo rzeczowych – omówienie rodzajów i specyfiki farb oraz rozpuszczalników, różnych typów podłoża malarskiego, metod przenoszenia szkicu na płótno oraz tego, jak samodzielnie weryfikować jakość swojej pracy podczas tworzenia.

Po warsztacie zdobędziesz podstawową wiedzę na temat tego, jak we własnym zakresie ćwiczyć malarstwo olejne w taki sposób, by efekt był jak najlepszy, a sam proces dostarczał więcej radości niż frustracji.

Warsztaty rozpoczniemy od omówienia całego procesu oraz zaplanowania pracy na cały dzień – godzina po godzinie. Pomoże nam to utrzymać tempo pracy i zrealizować założone cele.

Pierwszym krokiem będzie utworzenie palety kolorystycznej, z której będziemy korzystać. W następnej kolejności pokażę Ci, jak skutecznie przenieść szkic na płótno, a następnie przeprowadzę przez proces malowania – od ogółu do szczegółu. Na koniec zdradzę Ci, w jaki sposób dopieścić obraz tak, aby był jeszcze bardziej efektowny.

Jeśli to Twoje pierwsze warsztaty z techniki Alla Prima, Twoim zadaniem będzie utworzenie kopii obrazu jednego z mistrzów tej techniki w skali szarości.
Jeżeli to Twój drugi raz i czujesz się gotów stawiać kolejne kroki, poszerzymy Twoją paletę o jeden lub dwa kolory.
Za trzecim i kolejnym razem zachęcam do tego, by spróbować malowania z natury.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

08.02.2022

Pauliny Kwietniewskiej, od dziecka kochała malować. I choć decyzja o całkowitym poświęceniu się sztuce nie była prosta, to zdecydowała się podążać własną ścieżką. Paulina zajmuje się głównie malowaniem realistycznym.
Zapewniamy
Materiały
Notatki z części teoretycznej. Szmatki, ręcznik papierowy, podobrazia, taśmę maskującą oraz nieskończoną ilość rad i wsparcia emocjonalnego w momentach kryzysowych.
Coś na ząb
Kawa i herbata, drobne przekąski i owoce. Warto zabrać prowiant z domu, bo malowanie powoduje głód :)
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
Al. Solidarności 113/21a, Warszawa
Wskazówki dojazdu
Wejście od tyłu budynku – konkretne wskazówki wysyłam na maila przed warsztatami. Jest sporo miejsc parkingowych pod samym budynkiem.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Farba olejna (na przykład Winsor & Newton) w kolorach:
– Ivory Black (czarny),
– Titanium White (biały),
– Burnt Umber (brąz),
– Terpentynę bezzapachową,
– Pędzle.

Dokładna lista wraz z linkami do ewentualnego zakupu zostanie przesłana do uczestników przed warsztatem.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Opinie o warsztatach (5)
 1. Iwona

  Warsztaty poprowadzone genialnie! Poprzedzone mailem z niezbędnymi wskazówkami dotyczącymi miejsca spotkania, ale przede wszystkim z informacjami na temat materiałów malarskich. Warsztaty z Pauliną to dawka ogromnej wiedzy praktycznej, to jej duży entuzjazm, doświadczenie i talent, z którego czerpaliśmy garściami przez pełne 6 godz. Jestem zachwycona, polecam i z pewnością dołączę do kolejnych zajęć

 2. Karolina Boboli

  Jedne z najlepszych warsztatów malarskich, na jakich byłam. Poznałam nie tylko technikę alla prima, ale też dowiedziałam się mnóstwa praktycznych rzeczy na temat malowania farbami olejnymi. Paulina jest doskonałym nauczycielem i przesympatyczną oraz ciekawą osobą, więc było to nie tylko pożyteczne, ale i bardzo przyjemne 6 godzin 🙂

 3. Monika Strojna

  Warsztaty z Pauliną były nasączone solidną dawką wiedzy o malarstwie alla prima oraz pełne entuzjazmu samej prowadzącej oraz reszty uczestników. Każdy zdobył podstawy jak od początku do końca wykonać portret olejny oraz miał okazje zainspirować się materiałami przygotowanymi przez Paulinę ( takimi jak jej prace, różnorodne książki o malarstwie). Każdy z uczestników dostał proporcjonalna ilość uwagi podczas korekt dlatego nikt nie czuł się pominięty. Warsztaty były fantastyczne i przepełnione dobrą atmosferą. Polecam osobą które chcą spróbować malarstwa olejnego oraz takim którzy chcą zgłębiać jego techniki i dalej się rozwijać. Ja na pewno jeszcze wezmę udział w warsztatach prowadzonych przez Paulinę 🤍

 4. Agnieszka

  Warsztaty prowadzone przez Paulinę są wyjątkową okazją na profesjonalną naukę i poznanie ciekawej malarki jaką jest Paulina! Bardzo konkretna dawka rad i informacji, sympatyczna atmosfera i zaangażowanie. Dziękuje i nie mogę się doczekac kolejnego spotkania!

 5. Ania

  Warsztaty rewelacyjne, przekochana Paulina. Było wspaniałe, na pewno wrócę 💙

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • warsztaty florystyczne kompozycje łodygarnia

  Malowane kwiatami: kompozycje z kwiatów ciętych

  Łodygarnia
  390 zł 60 minut / os.
 • warsztaty florystyczne bukiety łodygarnia

  Bukietowa sztuka tworzenia

  390 zł 60 minut / os.
 • warsztaty kaletnicze strefa twórczego relaksu

  Podstawy kaletnictwa

  350 zł 60 minut / os.
 • warsztaty kaletnicze paski strefa twórczego relaksu

  Zrób sobie skórzany pasek!

  350 zł 60 minut / os.

Malarstwo olejne w klasycznym stylu: wstęp do techniki Alla Prima

Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto