1 spotkanie
2,5 godz.
2
-5 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Podczas warsztatów wykonacie swoją unikatową miskę. Dodatkowo dowiecie się, czym jest sgraffito – metoda zdobienia, z którą głównie pracuję, oraz jak jej używać w ceramice. Wcale nie musicie dobrze rysować, aby wziąć udział w warsztatach.

Miski, wcześniej odlane z masy lejnej, obrobicie i ozdobicie poznaną techniką, używając przygotowanych przeze mnie różnych szablonów, albo własnych projektów (można improwizować). Nawet jeśli zdecydujecie się użyć gotowych wzorów, gwarantuję, że naczynie będzie w stu procentach Wasze i unikatowe.

Będziemy pracować na wciąż surowej, niewypalonej glinie – masa lejna to nic innego, jak upłynniona glina.

Jest to świetna okazja, żeby zacząć przygodę z ceramiką, od czegoś prostego, a jakże przyjemnego! Warsztaty są również dla tych, którzy już znają się z gliną, ale chcą spróbować nowej techniki zdobienia czy po prostu są ciekawi pracy z masą lejną. W obu przypadkach to będzie coś nowego, świeżego i na pewno rozwijającego.

Przy każdym spotkaniu staram się, by uczestnicy warsztatów poczuli się dobrze w mojej przestrzeni, zatrzymali na chwilę i z przyjemnością, zrobili coś dla siebie.
Co będziesz robić?
Staram się, by każde spotkanie wnosiło wartość merytoryczną (zatem porozmawiamy sobie trochę o teorii, inspiracjach), aby uczyło technicznych umiejętności, ale też tworzyło przestrzeń, w której każdy spróbuje czegoś nowego i twórczego. Poczuje i zmierzy się z tym materiałem.

Podczas warsztatów każdy uczestnik wykończy i ozdobi naczynie, które otrzyma na własność po dwóch wypałach. Miski będą proszkliwione szkliwem transparentnym, zdatnym do spożycia. Będzie można myć je w zmywarce.

Część teoretyczną omówimy sobie przy kawie czy herbacie:
– praca z masą lejną – plusy i minusy,
– formy gipsowe,
– rozmowa o samej metodzie, inspiracjach, narzędziach.

Następnie przejdziemy do części praktycznej:
– obróbka przygotowanych naczyń – każdy otrzymuje miskę z lekko podeschniętej masy,
– wybór designów, pomysłów,
– zdobienie / malowanie angobą i praca dłutami / narzędziami do sgraffito.

Miska będzie do odebrania po max. 3 tygodniach (po tym, jak zostaną przeze mnie wypalone oraz poszkliwione transparentnym szkliwem).

Pracownia

Na FEBLIKu od:

12.11.2022

Kreatywność ma wiele twarzy i to piękne móc jej doświadczać. Art directorka i producentka, a dziś pasjonatka pracy z gliną – Gabi Strama dotyka wielu twórczych obszarów i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem.
Zapewniamy
Materiały
– miska z masy lejnej o średnicy 20 cm,
– pozostałe materiały tj. angoby, szkliwo, narzędzia do pracy,
– dwa wypały, aby miski były w pełni użytkowe.
Coś na ząb
Kawa, herbata i poczęstunek.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Konstruktorska 6, Warszawa.
Wskazówki dojazdu
Mijając szlaban idziesz na odkryty dziedziniec do samego końca – wejście po prawej od rampy – szare drzwi garażu z czerwoną naklejką Feblik 🔴
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Na moich warsztatach decydujesz czy działasz na przygotowanych przeze mnie szablonach (wybór jest niemały!) czy mierzysz się raczej z własną fantazją.

Jeżeli chcesz nanieść na formę swój konkretny projekt, najlepiej przynieś go na kartce, w wielkości 1:1 (weź pod uwagę wymiar miski).
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Opinie o warsztatach (1)
 1. Joanna

  Super warsztaty (także dla osób opornych plastycznie). Przemiła atmosfera, dużo wskazówek, bardzo odprężające doświadczenie i jeszcze miska na koniec 🙂

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • Warsztaty malarskie anna nafalskaKraków

  Uwolnij emocje, maluj abstrakcje

  Anna Nafalska
  590 zł 60 minut / os.
  3,5 h
  2-4 os.
 • warsztaty florystyczne fly flowersWarszawa

  Wianki sezonowe

  370 zł 60 minut / os.
  2,5 h
  6-10 os.
 • warsztaty szycia scraveck studioWarszawa

  Nauka szycia dla totalnie zielonych

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  2-4 os.
 • warsztaty ceramiczne moldedPoznań

  Spotkajmy się przy glinie!

  380 zł 60 minut / os.
  4 h
  2-10 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto