Warszawa

Monika Stolarska

Rysowanie, lepienie, malowanie – wokół tego kręciło się dzieciństwo Moniki Stolarskiej, a jej mama – widząc jej twórcze ciągoty – była dla niej ogromnym wsparciem. Naturalne było, że Monika pokieruje swoje kroki w stronę edukacji artystycznej. Najpierw jako nastolatka w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie miała możliwość odkrywać świat rzeźby, plakatu, projektowania graficznego i fotografii, a następnie poszerzała swoje horyzonty na wydziale Malarstwa na warszawskiej ASP. Oprócz klasycznego malarstwa, jej serce bije szybciej także na myśl o projektowaniu plakatów, okładek płyt, książek oraz ilustracji do tekstów.

Monikę inspiruje otoczenie – przyroda, architektura, ale także to, co czyta, ogląda i słucha. Nie zatrzymuje tej energii, ale przekazuje ją dalej – w trakcie warsztatów, do których podchodzi holistycznie. Jej kurs to przestrzeń do malowania, wycinania, komponowania, ale także długich rozmów o łączeniu kolorów, sztuce i twórczości. Największą radość przynosi jej świadomość, że kursanci poprzez kreatywne działanie zmieniają samych siebie i perspektywę na życie. Niewątpliwie jest to powiązane z faktem, że metody Moniki dalekie są od uczenia pod linijkę. Wierzy w to, że każdy ma własną drogę, a ona wchodzi w rolę nauczyciela z indywidualnym podejściem i otwartością na drugą osobę. Właśnie dlatego jej warsztaty to nie tylko twórcze działanie, ale także inspirujące rozmowy i przebywanie w wyjątkowej atmosferze. 

Pracownia Moniki mieści się na warszawskiej Woli i zyskała przydomek “Ludwika” od nazwy ulicy, na której się znajduje. To przestrzeń, w której uczestnicy nie tylko zdobywają nowe kompetencje, ale także mogą dyskutować i najzwyczajniej w świecie zainspirować się twórczą aurą. Prowadzone przez nią warsztaty malarskie, rysunkowe i kolażu to tak naprawdę zaproszenie do tworzenia – bez ograniczeń, sztywno ustalonych ram i na własnych zasadach. Odnajdą się na nich osoby zaawansowane, początkujące, ale przede wszystkim te, które pragną złapać oddech w kreatywnej przestrzeni. 

Prowadzone warsztaty

 • Warsztaty malarskie kolazu Monika Stolarska

  Malowanie i rysowanie tuszem

  240,00 zł 1 dzień / os.
  3 h
  3-7 os.
 • Warsztaty malarskie kolazu Monika Stolarska

  Kolaż i techniki mieszane

  240,00 zł 1 dzień / os.
  3 h
  3-7 os.
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto