Malowanie i rysowanie tuszem

CENA

Wielkość grupy

3 - 

7 os.

Czas trwania

3 godziny: w tygodniu od 17:00 do 20:00 lub w soboty od 16:00 do 19:00

O warsztatach

Autorskie warsztaty malowania i rysowania tuszem. Pokażę Wam jak wiele różnorodności i możliwości kryje w sobie czarny tusz. Prostota i ograniczenie kolorystyczne, a zarazem moc i intensywność czerni, bieli i szarości sprawia, że praca z tuszem jest bardzo wciągająca.

W mojej pracowni na warszawskiej Woli, pomogę Wam stworzyć własne niepowtarzalne prace. Będziemy używać pędzli, piórek ze stalówką oraz lipowych patyków do kaligrafii. Jako malarka oraz artystka wciąż eksperymentująca, przybliżę Wam moje własne sposoby i metody. Zależy mi na atmosferze wolności i otwartości, przestrzeni na eksperyment i rozmowę.

Dla kogo?

Dla każdego! Również dla osób, które nie miały wcześniej kontaktu z tą techniką. Dla wszystkich, którzy chcą spędzić kreatywnie czas w gronie osób o podobnym pragnieniu, spróbować czegoś nowego i lubią manualne prace plastyczne.

Co dadzą Ci warsztaty?

Lubię nazywać zajęcia artystyczne - aktywną medytacją. Oprócz przewietrzenia głowy i poczucia nowych przestrzeni warsztat da Ci sporo wiedzy i umiejętności.

Na warsztatach samodzielnie wykonasz jedną lub kilka prac. Opowiem, na jakich materiałach pracuję ja, jakie polecam i dlaczego. Zdobędziesz podstawy do dalszej samodzielnej pracy i poszukiwań.

Program

Na początku pokażę Wam wszystkie materiały, jakie dla Was mam oraz opowiem, jak możecie ich używać.

Następnie krok po kroku omówię:
- czym jest lawowanie,
- jak wygląda praca na warstwach,
- jakie możliwości daje patyk do kaligrafii,
- jakie możliwości daje rysowanie piórkiem,
- jak można wykorzystać białą świecę, białą kredkę lub biały cienkopis w pracy z tuszem.

Potem czas na Waszą pracę, próbki, eksperymenty, rozmowy i pytania. Pod koniec omówimy sobie poszczególne prace i wymienimy się spostrzeżeniami.

Zapewniamy

Otwieram przed Wami moją pracownię, miejsce dla mnie ważne i pełne mojej pracy.

Zapewniam:
- bezpieczną przestrzeń do poszukiwań, rozterek, inspiracji i twórczych zmagań,
- zrobione przeze mnie przykładowe prace, by lepiej zilustrować efekty i możliwości techniki,
- czarny tusz, papier akwarelowy, zwykły papier, patyki lipowe do kaligrafii, piórka ze stalówką, pędzle, podkładki, białe cienkopisy i kredki. Słowem wszystkie potrzebne materiały,
- kawę, herbatę, wodę i łakoć na przekąskę,
- Wasze gotowe prace zapakuję, by bezpiecznie dotarły do domu.

Wymagamy

Otwartej głowy. Ubrania, któremu niestraszny kleks z tuszu lub farba na rękawie.

Daty

Miejsce

Pracownia Moniki Stolarskiej: ul. Ludwiki 5 lokal U1, Warszawa (pracownia mieści się na samym rogu ul. Ludwiki i Bema. Wejście jest prosto z chodnika. Wysokie szklane drzwi i krata zamknięta na ołówek).

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Rysowanie, lepienie, malowanie – wokół tego kręciło się dzieciństwo Moniki Stolarskiej, a jej mama – widząc jej twórcze ciągoty – była dla niej ogromnym wsparciem. Naturalne było, że Monika pokieruje swoje kroki w stronę edukacji artystycznej. Najpierw jako nastolatka w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie miała możliwość odkrywać świat rzeźby, plakatu, projektowania graficznego i fotografii, a następnie poszerzała swoje horyzonty na wydziale Malarstwa na warszawskiej ASP. Oprócz klasycznego malarstwa, jej serce bije szybciej także na myśl o projektowaniu plakatów, okładek płyt, książek oraz ilustracji do tekstów.

  Monikę inspiruje otoczenie – przyroda, architektura, ale także to, co czyta, ogląda i słucha. Nie zatrzymuje tej energii, ale przekazuje ją dalej – w trakcie warsztatów, do których podchodzi holistycznie. Jej kurs to przestrzeń do malowania, wycinania, komponowania, ale także długich rozmów o łączeniu kolorów, sztuce i twórczości. Największą radość przynosi jej świadomość, że kursanci poprzez kreatywne działanie zmieniają samych siebie i perspektywę na życie. Niewątpliwie jest to powiązane z faktem, że metody Moniki dalekie są od uczenia pod linijkę. Wierzy w to, że każdy ma własną drogę, a ona wchodzi w rolę nauczyciela z indywidualnym podejściem i otwartością na drugą osobę. Właśnie dlatego jej warsztaty to nie tylko twórcze działanie, ale także inspirujące rozmowy i przebywanie w wyjątkowej atmosferze. 

  Pracownia Moniki mieści się na warszawskiej Woli i zyskała przydomek “Ludwika” od nazwy ulicy, na której się znajduje. To przestrzeń, w której uczestnicy nie tylko zdobywają nowe kompetencje, ale także mogą dyskutować i najzwyczajniej w świecie zainspirować się twórczą aurą. Prowadzone przez nią warsztaty malarskie, rysunkowe i kolażu to tak naprawdę zaproszenie do tworzenia – bez ograniczeń, sztywno ustalonych ram i na własnych zasadach. Odnajdą się na nich osoby zaawansowane, początkujące, ale przede wszystkim te, które pragną złapać oddech w kreatywnej przestrzeni. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Malowanie i rysowanie tuszem”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto