1 spotkanie
2 godz.
4
-10 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby od 16 roku życia.

Ponadpodstawowy

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Te warsztaty to wyjątkowa okazja, aby stworzyć własną zastawę stołową – unikatowe, ręcznie wykonane naczynia, które będą zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Uczestnicy mogą zaprojektować i wykonać kubki, talerze, miseczki, deski do serwowania, patery i inne elementy ceramiki użytkowej.

Podczas zajęć poznasz różne techniki formowania ceramiki, m.in. lepienie z ręki, formowanie z płata czy doklejanie uszek. Omówimy również sposoby zdobienia, ergonomię naczyń oraz tajniki spieku masy ceramicznej – jak sprawdzić jego jakość i jak osiągnąć najlepszy efekt.

To nie tylko nauka rzemiosła, ale również twórcza ekspresja i relaks. Praca z gliną pozwala odprężyć umysł, skupić się na procesie i czerpać radość z tworzenia czegoś własnoręcznie.

Warsztaty odbywają się co 2 tydzień w grupach max 10 os., do których można dołączyć w dowolnym momencie. Zajęcia przeznaczone są WYŁĄCZNIE dla osób, które brały udział w warsztatach “Pierwszy Raz z Gliną” lub posiadają doświadczenie ceramiczne – znają podstawowy proces pracy z gliną.

Prowadząca Marta Serafin @inz.sowa
Absolwentka ULRA w Woli Sękowej, Mistrz Ceramiki i Czeladnik Tkactwa. Instruktor rzemiosła z 14-letnim doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów oraz posiadająca wiedzę z zakresu różnych rzemiosł. Typowa ośmiornica – wiele zainteresowań, łatwość uczenia się oraz podawania wiedzy innym, dlatego łatwo odnajduje się w roli rzemieślnika, instruktora rzemiosła, koordynatora projektów, kierownika budowy, konstruktora, łącznika, społecznika i innych. Rzemiosło to jej dziedzictwo – Dziadek zawód szkutnik a Babcia pokazała jej na czym polega ludowe rzemiosło (przędza, tkactwo, plecionkarstwo).Łącząc dziedzictwo, praktykę rzemiosła i wiedzę inżynierską od 13 lat prowadzi własną działalność “Inżynier Sowa” w ramach której, m.in od 2020 roku prowadzi własną pracownię ceramiczną. Swoje korzenie zapuszcza w Słowie Bożym i dziele stworzenia, czerpiąc z wdzięcznością inspiracje by tworzyć ceramikę użytkową i geometryczne rzeźby. Tworzenie jest niezmiennym zachwytem, doświadczaniem, czuciem i eksperymentowaniem.
Co będziesz robić?
Podano do stołu – LEPIMY
Podczas zajęć poznasz różne techniki formowania ceramiki, m.in. lepienie z ręki, formowanie z płata czy doklejanie uszek. Omówimy również sposoby zdobienia na tym etapie, ergonomię naczyń oraz tajniki spieku masy ceramicznej – jak sprawdzić jego jakość i jak osiągnąć najlepszy efekt..

Warsztaty składają się z czterech głównych etapów pracy:
1. Przygotowanie gliny – nauczysz się, jak odpowiednio przygotować masę ceramiczną do formowania, aby uzyskać trwałe i estetyczne naczynia.
2. Formowanie naczyń – poznasz techniki lepienia z ręki i formowania z płata, które pozwolą Ci stworzyć unikalne kształty dopasowane do Twojej wizji.
3. Obróbka i zdobienie – dowiesz się, jak przygotować powierzchnię do dekorowania oraz poznasz różne metody zdobień, które nadadzą Twoim naczyniom wyjątkowy charakter.
4. Wypał na bisqwit – do 2 tygodni po warsztatach.

Efekt końcowy? Stworzysz własne elementy zastawy stołowej, gotowe do kolejnego etapu – zdobienia.

By poznać cały proces tworzenia ceramiki użytkowej, zapraszamy na PODANE DO STOŁU – Lepimy i Zdobimy (2 spotkania)
Istnieje możliwość uczestniczenia też dodatkowo w warsztacie ZDOBIMY, który zostanie przeznaczony na zdobienie wypalonych na biskwit przedmiotów.
Możemy spotkać się też tylko raz podczas LEPIMY a za dodatkową opłatą (65zł/kg prac gotowych) Klika Ceramika może również zająć się pokryciem przezroczystym szkliwem i finalnym wypałem.
Wybór należy do Ciebie :)

Pracownia

Na FEBLIKu od:

22.01.2025

Fundamentem ich działalności stały się wartości takie jak współpraca, dostępność i świadome podejście do procesu twórczego. Klika konsekwentnie wspiera rozwój umiejętności, eksperymentowanie i budowanie własnego języka w pracy z materiałem.
Zapewniamy
Materiały
Wszystkie potrzebne materiały i narzędzia.
Wypały w piecu ceramicznym, po każdym z etapów twórczych.
Coś na ząb
Kawa, herbata, woda.
Terminy

Wybierz datę rozpoczęcia warsztatów

Podaruj swoim bliskim emocje zamiast rzeczy – przeżycie, które zostaje na dłużej! Oderwie od rutyny, wyłączy głowę, a rękom pozwoli działać. Voucher jest ważny przez 6 miesięcy, a obdarowana osoba sama wybierze dogodny termin.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Królewska 16, 30-045 Kraków
Wskazówki dojazdu
Wejście w podworcu, brama obok kościoła św. Marcina
Dojazd:
tramwajami linii: 4, 8, 13, 14, 24 (przystanek Urzędnicza)
autobusami linii: 139, 159, 169, 179, 192, 199, 301, 304, 307, 469, 501, 502, 511, 513 (przystanek Plac Inwalidów)
Parking płatny (strefa C) na przecznicach ul. Królewskiej