1 spotkanie
2,5 godz.
2
-2 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Warsztat tworzenia perfum naturalnych inspirowanych japońską drogą zapachu czyli Kodo, która uczy uważności i angażuje wszystkie zmysły.

Aby doświadczać zapachu przede wszystkim trzeba go słuchać, nie tylko wąchać.

Podczas warsztatów wtajemniczę Was w ceremonię słuchania zapachu, charakterystyczną dla kultury Dalekiego Wschodu, opowiem o japońskiej sztuce subtelnego perfumiarstwa i świadomym użyciu perfum, tak by były integralną częścią tożsamości.

Zabiorę Was w podróż słuchania niezwykłych substancji zapachowych, z których stworzycie swoje własne perfumy.
W Lue Lu pracować będziecie wyłącznie z naturalnymi i etycznie pozyskiwanymi substancjami. Poznacie wyciągi CO₂, absoluty, izolaty i esencje aromatyczne. Opowiem Wam czym różnią się te sposoby ekstrakcji substancji zapachu.

Odsłonię przed Wami pulę od 25 do 50 wyjątkowych składników o różnych nutach zapachowych: od słonecznych cytrusów, przez kwiaty, przyprawy, zioła, żywice, po niezwykłe drzewa. Składniki te pozwolą Wam na nieograniczone możliwości stworzenia swoich własnych perfum.

To Wy zdecydujecie czy będą to perfumy fougère, chypre, gourmand, kolońskie czy też kadzidlane a jeżeli nie znacie tych nazw to z radością o nich opowiem.

UWAGA
Wystarczy wykupić „jedno” miejsce, cena obejmuje dwie osoby
Co będziesz robić?
Sztuka perfumiarska uczy uważności, otwiera zmysły i pokazuje, jak z szacunkiem pracować z naturalnymi substancjami zapachowymi.

W pierwszej części spotkania poznacie sześć różnych substancji zapachowych, analizowanych zgodnie z tradycją Kodo. Każda z nich będzie nawiązywać do jednego z pięciu smaków: słodkiego, gorzkiego, ostrego, kwaśnego lub słonego. Zaproszę Was do wkroczenia na drogę uważności, by rozwijać zmysły i obudzić w Was nieoczekiwane skojarzenia. Podczas słuchania zapachu będziemy swobodnie dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Spróbujemy rozpoznawać zapachy a następnie opisywać je za pomocą barw, kształtów i obrazów.

W kolejnym etapie poznamy różne nuty zapachowe: głowy, serca i bazy. Wtajemniczę Was jaką rolę pełnią one w perfumiarstwie. Zaproszę Cię do słuchania zapachu i myślenia z jego pomocą. Następnie wybierzesz substancje, które zrobiły na Tobie największe wrażenie i z którymi zechcesz pracować podczas tworzenia własnych perfum. To ważny moment, ponieważ pozwoli Ci nawiązać osobistą relację z samodzielnie wybranymi składnikami, które najlepiej współgrają z Waszymi zmysłami.
Finałem warsztatów będzie stworzenie perfum naturalnych w formie roll-onu na bazie specjalistycznego oleju perfumiarskiego.

Na każdym etapie pracy twórczej otrzymasz moje wsparcie, szczególnie wtedy, gdy poczujesz się zagubiona lub zagubiony. Proces tworzenia perfum jest niezwykle otwierającym doświadczeniem – być może zaskoczy Cię własna kreatywność i odkryjesz w sobie zamiłowanie do naturalnych zapachów.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

30.03.2026

Lue Lu powstało z potrzeby badania, tworzenia i budowania własnego archiwum zapachów świata. Sama nazwa oznacza miłość — i dobrze oddaje charakter tego miejsca, bo pracownia jest zarazem laboratorium, galerią outsider art i przestrzenią skupienia.
Zapewniamy
Materiały
Naturalne i etycznie pozyskane substancje perfumiarskie
Bazą perfum będzie specjalny olej perfumiarski – niezwykle lekki i odporny na upływ czasu.
Coś na ząb
Po godzinnej części poświęconej poznawaniu zapachów oraz grze Kodo zrobimy krótką przerwę. Będzie to czas na ceremonię herbaty, małą japońską przekąskę mochi i chwilę odpoczynku dla nosa.
Terminy

Wybierz datę rozpoczęcia warsztatów

Podaruj swoim bliskim emocje zamiast rzeczy – przeżycie, które zostaje na dłużej! Oderwie od rutyny, wyłączy głowę, a rękom pozwoli działać. Voucher jest ważny przez 6 miesięcy, a obdarowana osoba sama wybierze dogodny termin.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
Prądzyńskiego 49a, Wilda ,Poznań
Wskazówki dojazdu
Tramwaj – przystanek Kosińskiego albo pieszo 10 min od Rynku Wildeckego. Tuż obok Nami Studio.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Proszę aby przed spotkaniem nie używać perfum ani innych intensywnie pachnących kosmetyków.

Warto także zjeść wcześniej lekki posiłek, aby nie pracować z zapachami na czczo. Proszę jednak, by nie przychodzić bezpośrednio po zbyt obfitym posiłku.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *