Poznasz, jakie jest wyposażenie warsztatu renowacji mebli. Dowiesz się, czym jest rajba, cyklista, krajzega czy culaga. Nauczysz się jak naostrzyć cyklinę. Czego nie robić z dłutami i dlaczego pozbywanie się lakierów za pomocą szlifierki oscylacyjnej nie ma sensu.
Porównasz pracę różnymi narzędziami do zdzierania powłok. Sprawdzisz, jak działają chemiczne sposoby na pozbycie się starych politur. Spróbujesz naprawić połamaną konstrukcję zarówno za pomocą kleju kostnego, jak i kleju białego. Naprawisz spękany i odstający fornir i sprawisz, by wyglądał bardzo dobrze.
Za pomocą wosków, pałeczek szelakowych, szpachli i markerów retuszerskich uzupełnisz wszelkie niedoskonałości przygotowanej powierzchni.
Pokażę Ci jak wybarwić mebel na dowolny kolor przy użyciu pigmentów rozpuszczonych w wodzie lub alkoholu. Na deser wykończymy Twój mebel w sposób pasujący do epoki, stylu lub potrzeb, które masz. Lakiery, politury, oleje czy woski leją się u nas wiadrami.
Renowacja mebli bywa nieprzewidywalnym procesem, dlatego ciężko jest nam ustalić szczegółowy harmonogram prac. Będzie on ustalany i dostosowywany na bieżąco.
Warsztaty nie obejmują prac tapicerskich. Jest to temat na osobne spotkanie, które chcemy niedługo uruchomić.