Dziewczyna & Glina

CENA

Wielkość grupy

5 - 

7 os.

Czas trwania

2 spotkania: od 18:30 do 21:30. Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach.

O warsztatach

Glina, to coś więcej niż grudka ziemi. Glina, to przeżycie. Kiedy przy dużym stole gromadzą się ludzie, aby wspólnie jej doświadczać.

Zapraszam Was, Siostry, na warsztaty pracy z gliną. Żeby po prostu pobyć sobie w obecności, obok siebie. Zainspirować się sobą wzajemnie, usłyszeć Wasze historie, wyciszyć myśli i zbudować z gliny to, co pragną powiedzieć Wasze dłonie.

Dla kogo?

Warsztat jest dla każdej kobiety, która ma ochotę kreatywnie spędzić czas w przyjemnej atmosferze. Nie musisz mieć doświadczenia w pracy z gliną, wszystkiego Cię nauczę.

DZIEWCZYNA & GLINA, to warsztaty dedykowane kobietom i o kobietach, dlatego zapraszam Cię z mamą, siostrą lub przyjaciółką, spędzicie razem czas w wyjątkowy sposób.

Co dadzą Ci warsztaty?

Na warsztacie poznasz proces powstawania ceramiki, a także stworzysz swoje unikatowe prace. Każda uczestniczka wychodzi z warsztatu z dwoma lub trzema, wykonanymi przez siebie naczyniami.

Poza samą gliną, nasze spotkanie pozwoli Ci poznać inne uczestniczki, a w procesie tworzenia zainspirować się ich historiami.

Program

Warsztaty składają się z dwóch spotkań.

I spotkanie

• poznamy się,
• opowiem Wam o procesie, podczas którego glina zmienia się w ceramikę,
• podpowiem jaką glinę wybrać w zależności od późniejszego zastosowania naczynia,
• pokażę Wam podstawowe techniki lepienia,
• ulepicie swoje naczynia.

Po I spotkaniu Wasze prace zostaną wypalone w piecu na biskwit, aby na kolejnym spotkaniu były gotowe do poszkliwienia.

II spotkanie

• opowiem Wam o rodzajach szkliw oraz ich właściwościach,
• nauczycie się podstawowych technik szkliwienia,
• poszkliwicie prace wykonane na poprzednich zajęciach.

Po II spotkaniu Wasze prace zostaną wypalone w piecu na 1240’C i będą gotowe do odbioru po ok. 10 dniach.

Zapewniamy

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały oraz wsparcie merytoryczne. W cenie warsztatu są także ciepłe i zimne napoje.

Wymagamy

Nie wymagamy przygotowania.

Daty

Miejsce

Pracownia MAMA FUEGO: ul. Zamiany 6, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Pierwsze spotkanie z gliną potrafi być magiczne. To materiał, który uczy cierpliwości i pokory. Można się denerwować albo złapać głęboki oddech. Ten drugi scenariusz wybrała Michalina, która stoi za projektem Mama Fuego. Obcowanie z gliną to dla niej przestrzeń do spotkania z samą sobą, bycia obecną i mantrowania. Pasję do tego wyjątkowego materiału połączyła z fascynacją kobietami i tym, jak są przedstawiane w różnych kulturach. Najpierw studiowała ich osobliwe cechy, a później zdecydowała się tworzyć dla nich swego rodzaju talizmany – przedmioty, które będą pozwalały przejść z tego, co widzialne do źródła energii, która bije w każdej kobiecie. 

  Jej autorskie warsztaty DZIEWCZYNA & GLINA są skierowane właśnie do kobiet, które w bezpiecznej i intymnej atmosferze chcą zacząć tworzyć. To również czas na budowanie relacji, wymianę doświadczeń i przebywanie w kobiecej energii. Prace Michaliny są niezwykle minimalistyczne. Skupia się w nich na charakterze gliny – podkreśla jej ziemisty kolor, surowość i nieoczywistą fakturę. Jednak talizmany, które mogą stworzyć podczas warsztatu uczestniczki, podkreślają ich indywidualny charakter i to w jaki sposób same rozumieją kobiecość. Michalina towarzyszy im w samym spotkaniu z gliną, ale nie narzuca gotowych reguł. Asekuruje w całym procesie, ale zostawia wiele przestrzeni na doświadczanie wyjątkowości świata ceramiki. 

  Pracownia Mama Fuego początkowo mieściła się w małej piwniczce na Ursynowie. To tam powstawały pierwsze prace Michaliny. Jednak w jej głowie kiełkował pomysł i chęć organizowania otwartych spotkań dla kobiet, gdzie w bezpiecznej i przyjemnej atmosferze będą mogły ubrudzić się gliną. Po długich poszukiwaniach znalazła swój wymarzony lokal – jasny, przytulny i dobrze skomunikowany. Dziś to jej miejsce na ziemi, do którego zaprasza dziewczyny, chcące w gronie innych kobiet odkryć magię pracy z gliną. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Wiktoria

   Super warsztaty!!! Bardzo dużo wiedzy i mega miła atmosfera 🙂

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto