Prosty start

CENA

Wielkość grupy

2 - 

4 os.

Czas trwania

2 spotkania: w tygodniu od 17:40 do 19:40 lub w niedziele od 11:00 do 13:00. Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach.

O warsztatach

Każdy z nas jest indywidualistą, dlatego podczas warsztatu będziecie mogli stworzyć to, co najlepiej Was wyrazi. Możecie wykreować przedmioty o bardzo czystej, prostej formie lub przeciwnie - niepowtarzalne, opatrzone rzeźbiarskim detalem.

Będziecie pracować na podstawie technik, jakie zademonstruje na krótkim pokazie. Zobaczycie jak stworzyć przedmiot o geometrycznej formie graniastosłupa, walca - idealny start pod kubek czy wazon - oraz formy organiczne. Sami wybierzecie techniki, w których chcecie pracować - z mojej strony gwarantuje pełne wsparcie w całym procesie.

Dla kogo?

Warsztat dedykowany jest osobom, które chciałyby rozpocząć przygodę z ceramiką, lub dla osób, które stawiają pierwsze kroki i chcą podszkolić swój warsztat. To Ty wybierasz, czy chcesz przedmiot użytkowy, czy rzeźbiarski. Zatem warsztat jest również odpowiedni dla osób, które zmierzyły się już jedną z tych dziedzin i chcą spróbować swoich sił w nieco innej materii.

To propozycja dla wszystkich, którzy pragną odskoczni od codzienności - zgiełku miasta, ciągłego pośpiechu lub zwyczajnie od stałości i przewidywalności, których codziennie doświadczamy.

Co dadzą Ci warsztaty?

Fundamentalnie - sporą dawkę wiedzy na początek Twojej ceramicznej drogi. Jednak w całym procesie poznania, w pierwszych krokach, jakie postawisz dam Ci sporą przestrzeń do bycia sobą i stworzenia rzeczy, które w pełni Cię wyrażają.

Nie określę, ile prac wykonasz - to zależne od stopnia skomplikowania formy, wykończenia i wielkości. Nastaw się na 1 - 3 prace.

Program

Warsztaty składają się z 2 spotkań po 2 godziny zegarowe. Pierwsze spotkanie rozpocznie praktyczny pokaz dostępnych w pracowni glin i ich właściwości. Zobaczysz, jak bardzo się różnią, dowiesz się co to porowatość, plastyczność, udział szamotu - byśmy wspólnie dobrali optymalny materiał do Twojej wymarzonej pracy.

Następnie zademonstruję przyspieszony pokaz podstawowych technik lepienia: formowanie z płata i budowanie z wałeczków. Na wcześniej przygotowanych „fazach pośrednich” pokażę Ci, jak będzie wyglądał proces. To Ty wybierzesz jakimi technikami będziemy pracować i jaki efekt osiągniemy - oczywiście w całym Twoim działaniu będę wsparciem zarówno w kwestiach merytorycznych, jak i funkcjonalnych czy estetycznych.

Co ważne, możesz stworzyć przedmiot w pełni użytkowy lub formę rzeźbiarską.

Drugie spotkanie odbędzie się po dwutygodniowej przerwie - Twoje prace będą już wypalone na biskwit. Dobierzesz szkliwa, zestawisz ich połączenia i naniesiesz na prace wybraną techniką szkliwienia.

Zapewniamy

Kameralną atmosferę.

Do dyspozycji będą niezbędne narzędzia, materiały oraz fartuchy. Możesz wybrać glinę do ręcznego wyrobu form użytkowych lub glinę rzeźbiarską Twoje prace będą dwukrotnie wypalone - po pierwszym spotkaniu na biskwit w temperaturze 900’C oraz w wypale ostrym na 1050’C.

Zapewniamy przestrzeń roboczą o wymiarach 90x45cm przy wspólnym stole. Czystsze powietrze - w pracowni działa oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA.

Dodatkowo kawa, herbata i poczęstunek.

Wymagamy

Jeśli masz na oku konkretny projekt, na którym chcesz się wzorować - zabierz ze sobą zdjęcie. To wiele ułatwi;) Na warsztat przyjdź kilka minut wcześniej by niczego nie przegapić.

Daty

Miejsce

Pracownia "Struktury Natury": ul. Grójecka 20B, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Artysta i rzemieślnik w jednej osobie – tak sam o sobie mówi Marcin. Jego ścieżka rozwoju nie była oczywista, ale dziś w swojej pracy korzysta z tego doświadczenia i łączy różne obszary. Architektura i sztuka to dwa światy, które stale się przeplatają zarówno w obszarze zawodowym, ale także jego pasjach po godzinach. To także źródło inspiracji – forma, proporcje, geometria – wszystko to można odwzorować tworząc ceramiczne naczynia. 

  Ceramika i florystyka to całe życie Marcina. Szybko też docenił fakt, że to dziedziny, które pozwalają na wiele interakcji społecznych. Od zawsze uwielbiał obserwować twórczy rozwój, ale również bezpośrednie przełożenie na samoocenę osób, które odkrywały swoje pasje. To też stało się zapalnikiem, aby w pełni poświęcić się dydaktyce. Obecnie Marcin prowadzi działalność naukowo – dydaktyczną na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Oprócz dzielenia się wiedzą, prowadzi także badania z zakresu sztuki plastycznej i konserwacji oraz architektury i urbanistyki. 

  Prace Marcina były niejednokrotnie doceniane i nagradzane zarówno w Polsce, jak i na świecie. Otrzymał między innymi wyróżnienie honorowe na ​​II Biennale Małej Formy Ceramicznej w kategorii formy użytkowe oraz zdobył główną nagrodę w kategorii rzeźba we włoskim konkursie ContemporaneaMENTI III Concorso di arti contemporanee under 35. Jednak tworzenie własnych form to nie wszystko – Marcin przyznaje, że mnóstwo radości przynosi mu dzielenie wiedzą i nie wyobraża sobie, że mógłby ją zatrzymać tylko dla siebie. 

  Szeroka wiedza i bogate doświadczenie to ważne fundamenty warsztatów prowadzonych przez Marcina. Inspirację do logotypu pracowni zaczerpnął z języka japońskiego – クラフト /Kurafuto/ w dosłownym tłumaczeniu oznacza „rzemiosło”. To co znajduje się na liście kluczowych wartości, które są przekazywane uczestnikom kursu, to przeciwstawienie się nijakości i masowości. W opozycji stoi merytoryczna wiedza, warsztat techniczny i wyczucie stylu – to pozwala w pełni zanurzyć się w procesie twórczym i stworzyć coś unikalnego. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Prosty start”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto