Po raz pierwszy za kółkiem

CENA

Wielkość grupy

1 - 

1 os.

Czas trwania

2 spotkania: od 18:00 do 20:00. Drugie spotkanie jest 25 stycznia.

O warsztacie

Warsztat „Po raz pierwszy za kółkiem” jest przede wszystkim niepowtarzalnym doświadczeniem. Podczas 2 godzin indywidualnego spotkania wprowadzę Cię w technikę toczenia na kole garncarskim i krok po kroku przejdziemy etapy od wyrabiania gliny aż po nadanie kształtu toczonemu naczyniu. Będzie dużo działania, ale też mała dawka wiedzy o glinie i procesach, które zachodzą w pracowni.

Będziesz mieć czas, żeby wytoczyć nie jeden, a kilka przedmiotów!

Warsztat może być dla Ciebie początkiem Twojej przygody z garncarstwem. Toczenie na kole jest zajęciem wymagającym ćwiczenia. Może właśnie podczas tego spotkania poczujesz, że chcesz więcej.

Możesz potraktować go też jako jednorazową przygodę w stylu spróbowanie prawie ekstremalnego sportu (gwarantujemy pełne bezpieczeństwo).

Po warsztacie Twoje prace schnę i po kilku dniach są wypalane na biskwit.

Drugie spotkanie odbędzie się w małej grupie (max. 4 osoby) i będzie to czas na szkliwienie wcześniej wypalonych naczyń. Po spotkaniu prace wypalam w temperaturze ponad 1200 stopni, dzięki czemu będą w pełni użytkowe.

Dla kogo?

Warsztat jest dla wszystkich osób dorosłych, chcących usiąść przy kole i przekonać się jak to jest toczyć.

Dla tych, którzy doświadczają już pracy z gliną, ale nie dziedziny, jaką jest garncarstwo i czują, że chcą spróbować jeszcze tego.

Dla tych, którzy lubią nowe, niepowtarzalne doświadczenia albo potrzebują trochę relaksu i ukojenia.

Co da Ci warsztat?

Satysfakcję z tego, że własnymi rękami jesteś w stanie stworzyć przedmiot, który można używać i który cieszy. Dużo relaksu i odpoczynku, twórczej energii, ale też wiedzy o glinie, szkliwach i technicznych trikach przydatnych przy toczeniu na kole.

No i oczywiście własne prace.

Program

Warsztat to 2 spotkania po 2 godziny. Pierwsze jest indywidualne, a drugie w małej grupie.

Podczas pierwszego spotkania przejdziemy po kolei etapy toczenia na kole garncarskim. Wytoczysz tyle, ile zdołasz. A może będziesz chciała/chciał się bardziej skupić tylko na nauce centrowania? Ustalimy to na początku.

Podczas drugiego spotkania będziemy przygotowywać wcześniej wypalone naczynia do zdobienia i szkliwić je.

Gotowe prace będzie można odebrać po około tygodniu od ostatniego spotkania. Będę wysyłać informację :)

Zapewniamy

Wszystkie potrzebne materiały, narzędzia, herbatkę albo kawkę, super duże fartuchy, które całkiem nieźle zabezpieczają przed pobrudzeniem i wypały prac.

Wymagamy

Pomimo fartuchów polecamy ubrać się wygodnie i tak, żeby nie żal było się pobrudzić.

Prosimy również o zabranie ze sobą maseczki.

Zapraszam :)
Karolina

Daty

Miejsce

Pracownia "Ronja Ceramics": Rydygiera 8 , budynek 24, lokal 105, pierwsze piętro, Warszawa (o tej godzinie główne wejście do budynku jest już zamknięte. Przejdź przez portiernię (obok szlabanów), skręcić w prawo i wejście jest bocznymi drzwiami).

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Pracownia

Ronja, córka zbójnika – bohaterka ukochanej książki z dzieciństwa, zainspirowała Wiktorię i Karolinę do nazwania w ten sposób ich pracowni ceramicznej. Tak jak ona, dziewczyny żyją blisko natury – inspirują się kolorami ziemi i otaczającej ich przyrody. Pracownia, która mieści się na warszawskim Żoliborzu to miejsce, w którym można postawić pierwsze kroki w świecie ceramiki i zasiąść przy kole garncarskim. 


W Ronja Ceramics przedmioty wytwarzane są różnymi technikami – dziewczyny lepią, odlewają i toczą na kole. Każda z metod daje inne wrażenia, a ostatecznie ta różnorodność sprawia, że każdy kubeczek jest zupełnie inny. Ta dowolność sprawia, że uczestnicy warsztatu mogą szukać własnej ścieżki i ustalać swoje zasady. Dziewczyny tworzą przestrzeń, w której można poczuć, ile możliwości daje glina. Na swoich warsztatach zachęcają do swobody twórczej i odnajdywania własnego sposobu ekspresji. Wiktoria i Karolina mają świadomość, że dla niektórych ceramika to realizacja skrupulatnie zaplanowanego projektu, a dla innych niemalże czas medytacji – na jedno i drugie znajdzie się miejsce. 


Dla dziewczyn to największa radość – obserwować, co glina “robi” z ludźmi. Karolina i Wiktoria wierzą, że ich kolejna pracownia powstanie na skraju lasu, a sesje ceramiki będą upływały przy akompaniamencie szumiących drzew. Trzymamy kciuki za ten plan, a już teraz zachęcamy do odwiedzenia ich pracowni na klimatycznym Żoliborzu. 

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztacie

  1. Klaudia

    Warsztat fantastyczny! Przemiło spędzony czas, a jednocześnie masa wiedzy, cierpliwości i pomocy 🙂 Polecam z całego serca każdemu 🙂

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *