Miło przy glinie. Ceramika dla wszystkich.

CENA

Wielkość grupy

2 - 

5 os.

Czas trwania

2 spotkania: w tygodniu od 18:00 do 20:00 lub w sobotę od 16:30 do 18:30. Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach.

O warsztatach

Szukasz miejsca, w którym można zrelaksować się po długim dniu i kreatywnie się „wyżyć”?

Dobrze trafiłeś! Dobrze trafiłaś! Rozsiądź się wygodnie i ulep co tylko dusza zapragnie.

Glina to niesamowita substancja, która daje mnóstwo możliwości.

Razem wyruszymy w świat inspiracji ceramicznych, zastanowimy się co może się Wam przydać i co chcecie stworzyć.

Dla kogo?

Dla spragnionych kreatywnej chwili dla siebie.
Dla szukających relaksu.
Dla osób chcących „odblokować” się twórczo.
Dla chcących poznać ceramiczne techniki tworzenia przedmiotów codziennego użytku i form dekoracyjnych.

Co dadzą Ci warsztaty?

U nas możesz się naprawdę odprężyć i zdecydować, na co masz ochotę.

Od Ciebie zależy, czy chcesz poeksperymentować z szaloną formą, czy pobawić się w precyzyjne detale i perfekcyjne wykończenie.

Możesz wykonać abstrakcyjne dzieło lub serię naczynek z dokładnymi notatkami o ceramicznych technikach. Dla nas ważne, żebyście kończyli i kończyły z poczuciem frajdy ze spędzonego u nas czasu.

Program

Zapraszamy na dwa spotkania warsztatowe.

Na pierwszym będziemy lepić. Dowiecie się podstawach technikach manualnego tworzenia naczyń i dekoracji, rodzajach glin i wypałów.
Po spotkaniu wasze rzeczy zostają do wyschnięcia i pierwszego wypału biskwitowego w pracowni.

Na drugim spotkaniu będziemy pokrywać prace szkliwami wysokotemperaturowymi. Opowiemy o technikach nakładania szkliwa i dekoracjach podszkliwnych.

Na każdym etapie to Wy decydujecie, na co macie ochotę - jaki chcecie wybrać kształt i kolor.

Po drugim warsztacie prace zostają u nas na drugi wypał. Potem umawiamy się na odbiór.

Zapewniamy

Przede wszystkim zapewniamy luźną i sympatyczną atmosferę oraz miejsce, gdzie możesz być po prostu sobą i podziałać tak jak chcesz.

Spotykamy się w kameralnej grupie, gdzie na każdą uczestniczkę i uczestnika czeka przygotowane miejsce do pracy, potrzebne narzędzia, dwa rodzaje glin i paleta szkliw.

Wymagamy

Przyjdź w wygodnym ubraniu, które można pobrudzić.

Na początku zajęć najczęściej robimy wstęp więc prosimy o punktualność.

Daty

Miejsce

Pracownia "Ronja Ceramics": ul. Rydygiera 8, Warszawa (wejście furtką przy kuchni Żoliborz, budynek 20a , wejście kręconymi schodami na 2 piętro, lokal 211)

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Ronja, córka zbójnika – bohaterka ukochanej książki z dzieciństwa, zainspirowała Wiktorię i Karolinę do nazwania w ten sposób ich pracowni ceramicznej. Tak jak ona, dziewczyny żyją blisko natury – inspirują się kolorami ziemi i otaczającej ich przyrody. Pracownia, która mieści się na warszawskim Żoliborzu to miejsce, w którym można postawić pierwsze kroki w świecie ceramiki i zasiąść przy kole garncarskim. 


  W Ronja Ceramics przedmioty wytwarzane są różnymi technikami – dziewczyny lepią, odlewają i toczą na kole. Każda z metod daje inne wrażenia, a ostatecznie ta różnorodność sprawia, że każdy kubeczek jest zupełnie inny. Ta dowolność sprawia, że uczestnicy warsztatu mogą szukać własnej ścieżki i ustalać swoje zasady. Dziewczyny tworzą przestrzeń, w której można poczuć, ile możliwości daje glina. Na swoich warsztatach zachęcają do swobody twórczej i odnajdywania własnego sposobu ekspresji. Wiktoria i Karolina mają świadomość, że dla niektórych ceramika to realizacja skrupulatnie zaplanowanego projektu, a dla innych niemalże czas medytacji – na jedno i drugie znajdzie się miejsce. 


  Dla dziewczyn to największa radość – obserwować, co glina “robi” z ludźmi. Karolina i Wiktoria wierzą, że ich kolejna pracownia powstanie na skraju lasu, a sesje ceramiki będą upływały przy akompaniamencie szumiących drzew. Trzymamy kciuki za ten plan, a już teraz zachęcamy do odwiedzenia ich pracowni na klimatycznym Żoliborzu. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Miło przy glinie. Ceramika dla wszystkich.”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto