Mój ceramiczny debiut

CENA

Wielkość grupy

2 - 

5 os.

Czas trwania

2 spotkania: od godz. 18:00 do 20:00. Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach.

O warsztacie

Zapraszam na warsztaty, na których stawiamy pierwsze kroki w pracy z gliną. Oswajamy ją. Poznajemy podstawy i lepimy.

Już podczas pierwszych zajęć powstanie Twoje pierwsze własne naczynie. Może to być misa na owoce lub komplet talerzy.

Lepienie w glinie jest przygodą. I sposobem na wyrażenie siebie.

Dla kogo?

Warsztaty są dla wszystkich tych, którym przyjemność sprawia obcowanie ze sztuką i ze współczesnym rzemiosłem. Dla tych, którzy zwracają uwagę na estetykę stołu i lubią otaczać się ładnymi przedmiotami. Lub dawać unikatowe prezenty.

Co da Ci warsztat?

Podczas warsztatów spędzimy wspólnie czas w kreatywnej przestrzeni mojej pracowni. Odkryję przed Tobą kawałek mojego ceramicznego świata. Podzielę się z Tobą swoją pasją, a Ty przekonasz się, że jesteś w stanie własnoręcznie wykonać piękny przedmiot dla siebie lub na prezent!

A potem wokół tego naczynia na co dzień będzie dużo dobrej energii. Bo przedmioty z duszą tak mają.

Program

Na pierwszym spotkaniu nadajemy przedmiotom kształt. Poznasz podstawowe zasady pracy z gliną, wspólnie omówimy jakie naczynie chciałabyś/chciałbyś wykonać. I ulepisz je samodzielnie, mając cały czas moje wsparcie i asystę.

Na drugim spotkaniu nadasz swojemu wypalonemu naczyniu ostateczny wygląd. Będziesz obrabiać detal, sygnować i szkliwić.

Po tych zajęciach praca zostanie wypalona drugi raz i będzie gotowa do odbioru.

Zapewniamy

Zapewniam najwyższej jakości materiały; różne rodzaje gliny do wyboru i najlepsze szkliwa (z uwzględnieniem norm dopuszczających do kontaktu z żywnością). Przedmioty wypalane są na miejscu w pracowni w temperaturze do 1250ºC.

Darmowy parking przed budynkiem!

Wymagamy

W warsztatach mogą brać udział osoby dorosłe.

Daty

Miejsce

Pracownia "1210c": ul. Konstruktorska 6, 1 piętro, lok 119, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Pracownia

Na warszawskim Mokotowie mieści się miejsce magiczne: pracownia 1210c. 1210c to nie numer domu, ani data sprzed lat, ale wartość temperatury, w której Barbara Pol wypala swoje ulubione szkliwa. To jeden z etapów długiego, ale niezwykle pasjonującego procesu tworzenia ceramiki.


Od pierwszego dotknięcia gliny do końcowego efektu mija średnio 200 godzin. W ten sposób w pracowni 1210c powstają unikatowe naczynia, całe kolekcje i zastawy oraz personalizowane prezenty na zamówienie.


Zamiłowanie do pięknych przedmiotów skłoniło Barbarę Pol by studiować historię sztuki. Dziś całą swoją wrażliwość wkłada w działalność pracowni 1210c. Basia tworzy własną niepowtarzalną ceramikę i porcelanę użytkową. Lepi z ręki, bo jak sama mówi “w takich pracach najbardziej wyczuwalna jest indywidualność konkretnego człowieka”.


Ceni subtelność przedmiotu i dobrą formę. W pracy wykorzystuje często stare, szlachetne koronki, których niemałą kolekcję zgromadziła w pracowni. Basia dzieli się swoim podejściem do pracy twórczej, wiedzą i wyczuciem piękna na kameralnych warsztatach w klimatycznej scenerii Fortu Mokotów.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztacie

 1. Magdalena

  Byłam ! Jestem zauroczona pracami właścicielki , klimatem, otwartością , ilością wiedzy , ciepłem ale nie z pieca ceramicznego?.Moje dwa pobyty w pracowni i…….. uzależniłam się, więc jestem ponownie .Zachęcam i całym sercem polecam poznać Basię i jej pracownię 1210C!!! Magda

 2. Olga

  Na warsztatach znalazłam się trochę przez przypadek. Poszłam bardziej dla towarzystwa. niż z potrzeby tworzenia. Niestety, już po pierwszym spotkaniu przepadłam 🙂 Zajęcia są wciągające jak narkotyk ! I uzależniają !!! A Basia to przesympatyczna, cieplutka osoba , o wielkich zdolnościach artystycznych :). Czas spędzony w pracowni 1210C to najlepsze SPA dla duszy !!! Olga

 3. Karolina

  Pracownia Basi ma niepowtarzalny klimat. Jeśli szukasz kogoś, kto cierpliwie i mega fachowo nauczy Cię krok po kroku jak tworzyć własne cuda z gliny to dobrze trafiłeś. Z jednego próbnego warsztatu rozpoczęła się moja fascynująca mam nadzieję, ze długoletnia przygoda z gliną, polecam każdemu, bo Basia to wyjątkowa nauczycielka.

 4. Helena

  To czym wyróżniają się warsztaty u Basi, to przede wszystkim profesjonalizm. Nie jest to po prostu lepienie z gliny, na które uczęszcza wielu moich znajomych w innych pracowniach. Basia objaśni, pokaże, zaproponuje przeróżne techniki i rozwiązania. Można również liczyć na wsparcie z zakresu estetyki. Dowiecie się jakie szkliwa do czego dlaczego, a dlaczego nie; jak się łączą, rozlewają i topią. Możecie liczyć na indywidualne podejście, wspólne, szczegółowe przemyślenie waszego projektu, a przy tym wszystkim lekką atmosferę oraz uczucie dobrze i kreatywnie spędzonego czasu. Jest to fantastyczny sposób na odpoczynek od codzienności, z zastrzykiem wiedzy, a w dodatku do domu zabiera się piękne pamiątki ze spotkania.

 5. Anita

  Wspaniałe warsztaty. Basia to profesjonalny, cierpliwy, wrażliwy i empatyczny nauczyciel. Czas na zajęciach mija za szybko. Jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam sie na ten kurs. Basia zaraziła mnie miłością do gliny.

 6. Aldona

  Spotkanie z Basią i pracownią 1210c było dla mnie niezwykłym wydarzeniem. Pomijając ciężkie zakręty życiowe i okres pandemiczny. Tam właśnie znalazłam coś, czego szukałam ! Sztukę, Pasję i medytację. Basia sprawiła, że zakochałam się w ceramice i ta miłość trwa do dziś ! Wszystkim zdecydowanym, jak i tym którzy poszukują swojej pasji serdecznie polecam spotkanie z tą ceramiczną wróżką?❤️

 7. Katarzyna Winek-Sadecka

  Zajęcia z Basią to moje odkrycie. Atmosfera panująca w pracowni niesamowita. Jestem pod wrażeniem co można zrobić z kawałka szarej gliny. Mam przepiękną misę która cieszy oko gości w salonie. Podczas zajęć wszystko robimy samodzielnie , słuchając niezbędnych wskazówek od Basi.
  Uczymy się szacunku do gliny oraz wiemy , że nasza dokładność i dbałość o szczegóły będzie nagrodzona.
  Dla mnie osobiście warsztaty były formą relaksu, w czasie zajęć traciłam poczucie upływającego czasu.
  Polecam z całego serca!

 8. Magdalena

  Cudowny, łagodny i twórczy czas dla siebie!
  Oderwanie od codzienności, ujście dla ekspresji, możliwość tworzenia pięknych przedmiotów.
  Bardzo polecam!

 9. Beata

  Warsztaty u Basi to doskonały debiut w tworzeniu ceramiki. Miejsce jest klimatyczne, a same zajęcia profesjonalne ale przede wszystkim przyjemne, tak że czas biegnie niezwykle szybko. Na pewno powtórzę ,bo bardzo mi się podobało i chcę więcej?

 10. Beata

  Bardzo podobały mi się warsztaty u Basi. Debiut ceramiczny idealny. Fantastyczna atmosfera, klimatyczne miejsce oraz profesjonalizm i łagodność mlistrzyni?. Wrócę.

 11. Sylwia

  Cudowne zajęcia, cudowny klimat, cudowne miejsce, a przede wszystkim cudowna prowadząca! Chcę jeszcze! ? ? ?

 12. Agnieszka

  Warsztaty ceramiczne to wspaniała forma spędzenia czasu! Samo lepienie z gliny jest bardzo relaksujące, a dzięki profesjonalizmowi Basi i jej zmysłowi estetycznemu powstają piękne dzieła, które mogą nam służyć na codzień! Bardzo polecam 🙂

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *