Mój ceramiczny debiut

CENA

Wielkość grupy

3 - 

5 os.

Czas trwania

2 spotkania: od godz. 18:00 do 20:00. Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach.

O warsztatach

Zapraszam na warsztaty, na których stawiamy pierwsze kroki w pracy z gliną. Dla większości z Was to prawdziwy ceramiczny debiut, więc zaczynamy od samego początku. Poznajemy podstawowe rodzaje gliny i metody pracy z nią. Omawiamy możliwości i … działamy!

Każdy, kto jest estetą, zwraca uwagę na detale czy po prostu każdy, kto lubi rzemiosło - na pewno odnajdzie w pracowni swój rytm pracy i przyjemność lepienia...

Już podczas pierwszych zajęć powstanie Twoje pierwsze własne naczynie. Może to być misa na owoce, podstawka pod świecę czy biżuterię lub zestaw talerzy.

Lepienie w glinie jest przygodą. I sposobem na wyrażenie siebie.

Dla kogo?

Warsztaty są dla wszystkich tych, którym kiedyś zakiełkowała w głowie myśl, żeby spróbować swoich sił w ceramice. Są dla tych, którzy lubią tworzyć własnymi rękoma lub są ciekawi procesu powstawania ceramicznych naczyń.

Dlaczego od pierwszego dotknięcia gliny do końcowego efektu mija zazwyczaj około 200 godzin? Tego dowiesz się na warsztatach. Doświadczysz także wszystkich etapów procesu powstawania ceramiki.

Co dadzą Ci warsztaty?

Podczas warsztatów spędzimy wspólnie czas w klimatycznej przestrzeni mojej pracowni. Odkryję przed Tobą kawałek mojego ceramicznego świata i podzielę swoją pasją, a Ty przekonasz się, że jesteś w stanie własnoręcznie wykonać piękny przedmiot dla siebie lub na prezent!

Warsztaty to również rozmowa o kształtach i wykończeniu detalu. Skupienie myśli wokół form i kolorów. Testowanie różnych faktur, ale i wspólne picie mlecznego oolonga. Czas zawiesza się w miejscu. Ktoś mi kiedyś powiedział, że warsztaty to było SPA dla duszy…

Dlatego, jeśli masz natłok myśli w głowie albo intensywny w życiu czas, to w pracowni zazwyczaj udaje się zwolnić na chwilę. Tutaj ręce mają pole do popisu, a głowa odpoczywa…

Program

Na warsztatach powstają różne rodzaje naczyń. Na początku omawiamy możliwości i ograniczenia związane z debiutem. Oglądamy typy naczyń, jakie są możliwe do wykonania na pierwszych zajęciach i decydujemy, co ulepicie. Może to być misa, podstawka pod świecę, patera czy osłonka na doniczkę.

Warsztaty składają się z dwóch spotkań w odstępie 2 tygodni. Jest to konieczne ze względu na proces powstawania ceramiki.

Na pierwszym spotkaniu lepimy. Nadajemy przedmiotom kształt i fakturę. Wszystko wykonujecie sami, mając jednak cały czas moje wsparcie i asystę. Po tym spotkaniu naczynia muszą wyschnąć (trwa to kilka dni w zależności od kubatury przedmiotu) i zostają wypalone na biskwit. Dopiero tak przygotowany przedmiot możemy szkliwić.

Na drugim spotkaniu nadajemy naczyniom ostateczny wygląd. Sygnujemy je, czyli podpisujemy dowolnym autorskim znakiem oraz szkliwimy, czyli nadajemy kolor. O samych szkliwach i ich właściwościach można mówić wiele. My poznamy podstawowe cechy szkliw i sposoby ich nakładania. Po tych zajęciach wszystkie prace muszą być wypalone drugi raz i wtedy są gotowe do odbioru.

Zapewniamy

Zapewniam wsparcie na każdym etapie tworzenia. Kameralne grupy pozwalają na bieżące konsultacje zarówno w kwestiach technicznych, jak i stylistycznych. Moje prace, które znajdują się w pracowni służą często jako inspiracja. Do Waszej dyspozycji są najwyższej jakości materiały: masy ceramiczne, najlepsze szkliwa, narzędzia oraz fartuchy (chociaż pył czy inne zabrudzenia bez problemu się spierają).

Przedmioty wypalane są na miejscu w pracowni w temperaturze do 1250ºC.

Zapewniam również darmowy parking na wewnętrznym placu przed budynkiem!

Wymagamy

W warsztatach mogą brać udział osoby dorosłe oraz kreatywne nastolatki, które lubią przez dłuższy czas pochylić się nad jednym tematem.

Warto ubrać się swobodnie, bo choć glina i szkliwa spierają się bez problemu, to lepiej nie myśleć o plamach.

Daty

Miejsce

Pracownia "1210c": ul. Konstruktorska 6, 1 piętro, lok 119, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Pracownia

Na warszawskim Mokotowie mieści się miejsce magiczne: pracownia 1210c. 1210c to nie numer domu, ani data sprzed lat, ale wartość temperatury, w której Barbara Pol wypala swoje ulubione szkliwa. To jeden z etapów długiego, ale niezwykle pasjonującego procesu tworzenia ceramiki.


Od pierwszego dotknięcia gliny do końcowego efektu mija średnio 200 godzin. W ten sposób w pracowni 1210c powstają unikatowe naczynia, całe kolekcje i zastawy oraz personalizowane prezenty na zamówienie.


Zamiłowanie do pięknych przedmiotów skłoniło Barbarę Pol by studiować historię sztuki. Dziś całą swoją wrażliwość wkłada w działalność pracowni 1210c. Basia tworzy własną niepowtarzalną ceramikę i porcelanę użytkową. Lepi z ręki, bo jak sama mówi “w takich pracach najbardziej wyczuwalna jest indywidualność konkretnego człowieka”.


Ceni subtelność przedmiotu i dobrą formę. W pracy wykorzystuje często stare, szlachetne koronki, których niemałą kolekcję zgromadziła w pracowni. Basia dzieli się swoim podejściem do pracy twórczej, wiedzą i wyczuciem piękna na kameralnych warsztatach w klimatycznej scenerii Fortu Mokotów.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztatach

 1. Magdalena

  Byłam ! Jestem zauroczona pracami właścicielki , klimatem, otwartością , ilością wiedzy , ciepłem ale nie z pieca ceramicznego?.Moje dwa pobyty w pracowni i…….. uzależniłam się, więc jestem ponownie .Zachęcam i całym sercem polecam poznać Basię i jej pracownię 1210C!!! Magda

 2. Olga

  Na warsztatach znalazłam się trochę przez przypadek. Poszłam bardziej dla towarzystwa. niż z potrzeby tworzenia. Niestety, już po pierwszym spotkaniu przepadłam 🙂 Zajęcia są wciągające jak narkotyk ! I uzależniają !!! A Basia to przesympatyczna, cieplutka osoba , o wielkich zdolnościach artystycznych :). Czas spędzony w pracowni 1210C to najlepsze SPA dla duszy !!! Olga

 3. Karolina

  Pracownia Basi ma niepowtarzalny klimat. Jeśli szukasz kogoś, kto cierpliwie i mega fachowo nauczy Cię krok po kroku jak tworzyć własne cuda z gliny to dobrze trafiłeś. Z jednego próbnego warsztatu rozpoczęła się moja fascynująca mam nadzieję, ze długoletnia przygoda z gliną, polecam każdemu, bo Basia to wyjątkowa nauczycielka.

 4. Helena

  To czym wyróżniają się warsztaty u Basi, to przede wszystkim profesjonalizm. Nie jest to po prostu lepienie z gliny, na które uczęszcza wielu moich znajomych w innych pracowniach. Basia objaśni, pokaże, zaproponuje przeróżne techniki i rozwiązania. Można również liczyć na wsparcie z zakresu estetyki. Dowiecie się jakie szkliwa do czego dlaczego, a dlaczego nie; jak się łączą, rozlewają i topią. Możecie liczyć na indywidualne podejście, wspólne, szczegółowe przemyślenie waszego projektu, a przy tym wszystkim lekką atmosferę oraz uczucie dobrze i kreatywnie spędzonego czasu. Jest to fantastyczny sposób na odpoczynek od codzienności, z zastrzykiem wiedzy, a w dodatku do domu zabiera się piękne pamiątki ze spotkania.

 5. Anita

  Wspaniałe warsztaty. Basia to profesjonalny, cierpliwy, wrażliwy i empatyczny nauczyciel. Czas na zajęciach mija za szybko. Jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam sie na ten kurs. Basia zaraziła mnie miłością do gliny.

 6. Aldona

  Spotkanie z Basią i pracownią 1210c było dla mnie niezwykłym wydarzeniem. Pomijając ciężkie zakręty życiowe i okres pandemiczny. Tam właśnie znalazłam coś, czego szukałam ! Sztukę, Pasję i medytację. Basia sprawiła, że zakochałam się w ceramice i ta miłość trwa do dziś ! Wszystkim zdecydowanym, jak i tym którzy poszukują swojej pasji serdecznie polecam spotkanie z tą ceramiczną wróżką?❤️

 7. Katarzyna Winek-Sadecka

  Zajęcia z Basią to moje odkrycie. Atmosfera panująca w pracowni niesamowita. Jestem pod wrażeniem co można zrobić z kawałka szarej gliny. Mam przepiękną misę która cieszy oko gości w salonie. Podczas zajęć wszystko robimy samodzielnie , słuchając niezbędnych wskazówek od Basi.
  Uczymy się szacunku do gliny oraz wiemy , że nasza dokładność i dbałość o szczegóły będzie nagrodzona.
  Dla mnie osobiście warsztaty były formą relaksu, w czasie zajęć traciłam poczucie upływającego czasu.
  Polecam z całego serca!

 8. Magdalena

  Cudowny, łagodny i twórczy czas dla siebie!
  Oderwanie od codzienności, ujście dla ekspresji, możliwość tworzenia pięknych przedmiotów.
  Bardzo polecam!

 9. Beata

  Warsztaty u Basi to doskonały debiut w tworzeniu ceramiki. Miejsce jest klimatyczne, a same zajęcia profesjonalne ale przede wszystkim przyjemne, tak że czas biegnie niezwykle szybko. Na pewno powtórzę ,bo bardzo mi się podobało i chcę więcej?

 10. Beata

  Bardzo podobały mi się warsztaty u Basi. Debiut ceramiczny idealny. Fantastyczna atmosfera, klimatyczne miejsce oraz profesjonalizm i łagodność mlistrzyni?. Wrócę.

 11. Sylwia

  Cudowne zajęcia, cudowny klimat, cudowne miejsce, a przede wszystkim cudowna prowadząca! Chcę jeszcze! ? ? ?

 12. Agnieszka

  Warsztaty ceramiczne to wspaniała forma spędzenia czasu! Samo lepienie z gliny jest bardzo relaksujące, a dzięki profesjonalizmowi Basi i jej zmysłowi estetycznemu powstają piękne dzieła, które mogą nam służyć na codzień! Bardzo polecam 🙂

 13. Ewelina

  Gorąco polecam warsztaty w pracowni Basi! <3 Razem z koleżanką wyszłyśmy zachwycone – to chyba najlepsze warsztaty, na jakich kiedykolwiek byłyśmy!

 14. Aleksandra

  Świetny klimat, doskonała prowadząca i cudowny, relaksujący czas 🙂 Bardzo serdecznie polecam!

 15. Patrycja

  Bardzo polecam, można spróbować zrobić swoją wymarzoną ceramikę, stworzyć coś ciekawego! Prowadząca doradza, tłumaczy, było super 🙂

 16. Natalia

  Niesamowite warsztaty po których chce się więcej! W studio jest mnóstwo pięknych prac z których można czerpać inspirację. Basia pomaga w każdym kroku ceramicznej przygody. Wyjaśnia, doradza, wszystko po to, aby każdy warsztatowicz wyszedł z pięknym przedmiotem hand made. Można zatracić się w ceramice na maxa 😉

 17. Ewelina

  wszystkie te ochy i achy i pozytywne opinie to sama prawda – warsztaty są super, a podejście Basi i sama pracownia zachwycają i aż chciałoby się dłużej i więcej! <3

 18. Patrycja K

  Byłam i dziękuję serdecznie Basi za niesamowite warsztaty, które rozpoczęły moją przygodę z ceramiką. Polecam każdej początkującej (ale i nie tylko) wybrać właśnie to miejsce. Klimatyczna pracownia, piękne prace, doświadczenie i pasja Basi, nie pozwoli Ci nigdy zapomnieć tych przeżyć. Polecam bardzo!

 19. Dominika

  Warsztaty z Basią są cudowne! To był mój pierwszy kontakt z ceramiką, Basia wspaniale wszystko tłumaczy i wspiera na każdym etapie tworzenia. Sama pracownia jest bardzo kameralna i klimatyczna. Z przyjemnością wybiorę się na kolejne warsztaty z Basią. Bardzo polecam!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.