Warszawa

AgaBrwi

Często najprostsze rozwiązania są najlepsze. Gdy Agnieszka Stanasiuk szukała nazwy dla swojego projektu, wybrała to, co sprawia, że ludzie ją zapamiętują. Kolorowy i rzucający się w oczy makijaż brwi to oczywista, ale nie jedyna oznaka kreatywnej i twórczej duszy Agi. Pod hasłem AgaBrwi kryje się szerokie spektrum artystycznej działalności Agnieszki. Od kolekcji odzieżowych, przez projekty kostiumów teatralnych po warsztaty z sitodruku. Pracownia działa od 2010 r. i obecnie mieści się na Mokotowie.

Agnieszka Stanasiuk jest dyplomowaną artystką, która ukończyła Wydział Tkaniny i Ubioru w Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Ale druk na tkaninie skradł jej serce już w liceum. Pierwsze szablony wycinała w starych kliszach rentgenowskich. Jak sama mówi “sitodruk to narzędzie, które można wykorzystywać w różnorodny sposób. Można drukować na tkaninie, na papierze, na drewnie. Nawet na szkle, ceramice, pleksi czy metalu”. Prócz warsztatów komercyjnych, dla firm i osób prywatnych, realizuje również zajęcia dla uczelni wyższych ostatnio dla Katedry Mody warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W prowadzeniu warsztatów pomagają jej: nie zawodna i nieoceniona Natalia Kaczmarek, która w 2012 roku przyszła na jeden z warsztatów i już została, Karolina Droszcz, absolwentka tego samego kierunku co Aga, a niekiedy również siostra Agnieszki – Jagoda.

Agnieszka prócz warsztatów robi własne projekty artystyczne: cykle obrazów i rysunków. Jej główną inspiracją jest człowiek, przyroda, światło, kolor, faktura. Od kilku lat oprócz pracy artystycznej pochłaniają ją dwie córki: Kalina i Jaśmina. Czy ma jakąś dewizę? Tak. Brzmi ona: “W życiu powinno nam być przyjemnie”. Nic dziwnego, że tak właśnie jest na warsztatach Agi. Nie tylko przyjemnie, ale też niezwykle twórczo i inspirująco. Jest tu też flow, fan i luz. Wszystko, by móc się w twórczej pracy zatracić.

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Michał
342 Opinie 2022-07-31 08:39

Super warsztaty i super pozytywni i pomocni ludzie! Miałem swoje wymagania ale to co się działo kompletnie je przerosło. Aga świetnie mi doradziła przy tworzeniu własnego projektu. Marina z klasą zastąpiła ją wdrażając mnie w świat pracy z sitem! Co jest bardzo ważne, poznałem kilka bardzo ciekawych osób z którymi spędziłem miły czas pomagając sobie nawzajem i wspierając w naszych artystycznych pomysłach. Bardzo uwalniające, kreatywnie, warsztaty. Polecam wszystkim!

 Sitodruk od podstaw

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Anna
342 Opinie 2022-02-12 21:34

Cudowny warsztat z niesamowicie pozytywną energią. Pomoc w przygotowaniu pliku do warsztatów pozwala na stworzenie bardzo osobistego wzoru, który może stać się elementem codziennego ubioru albo wnętrza. Warsztaty świetnie prowadzone - wszystko jest starannie objaśnione i pokazane. Podczas tworzenia własnych prac można spokojnie eksperymentować, ale ważne żeby zabrać dużo elementów, na które chcemy przenieść grafikę. Polecam każdemu kto chce spróbować czegoś nowego.

 Sitodruk od podstaw

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Kamil
342 Opinie 2022-02-06 17:31

Świetny warsztat, od kilku ładnych lat myślałem o poznaniu techniki sitodruku i wreszcie nadarzyła się okazja. Część teoretyczna była bardzo ciekawa i pozwoliła oswoić się z tematem i narzędziami. Najlepsze jednak jest to co dzieje się potem - można stworzyć naprawdę wspaniałe wzory. Warto przygotować swoje grafiki i przynieść dużo materiału do zadrukowania. Na każdym etapie prowadząca radzi i jeśli trzeba pomaga.

 Sitodruk od podstaw

5.0 Support