Praca z gliną potrafi działać jak medytacja i forma terapii. To często miłość od pierwszego spotkania z tym niezwykle plastycznym materiałem, choć nie zawsze łatwo jest rzucić wszystko i pójść za głosem serca. Aleksandra, właścicielka pracowni BIEL, ukończyła poznańską Akademię Sztuk Pięknych i już wtedy odkryła terapeutyczną moc, która panuje w pracowni ceramicznej. Po latach w gastronomi powróciła do twórczego świata na cały etat i od tego czasu spełnia się w pracy z gliną. Na co dzień pracuje sama, a warsztaty są dla niej odskocznią i okazją do nawiązywania nowych relacji.

Doświadczenie w gastronomii i ukończone studia z projektowania wnętrz okazały się być ważnym elementem twórczości Aleksandry. Najbardziej inspiruje ją natura, lecz często czerpie z doświadczeń architektonicznych i kulinarnych – z tego też powodu postawiła na tworzenie sztuki użytkowej. Nazwa pracowni – Biel, to nawiązanie do materiałów, z którymi najbardziej lubi pracować. Najczęściej wybiera porcelanę, białą glinę i jasne szkliwa. Każdy przedmiot, który powstaje w jej pracowni jest unikalny i jest swego rodzaju zapisem stanu umysłu w trakcie procesu tworzenia. Biel to również bezpośrednie nawiązanie do jej nazwiska.

Pracownia BIEL początkowo działała na poznańskiej Wildzie, ale od połowy 2023 pracownię Aleksandry można znaleźć w stolicy. Choć zmienił się adres, bez zmian została energia, która panuje na warsztatach. Uczestnicy mogą się spodziewać pełnego profesjonalizmu i zaangażowania ze strony Aleksandry. Jej pracownia to miejsce, w którym można zdobyć merytoryczną wiedzę, ale także poczuć, że praca z gliną ma działanie terapeutyczne i kojące dla wszystkich zmysłów.

Prowadzone warsztaty

  • warsztaty ceramiczne bielWarszawa

    Podstawowy kurs ceramiczny

    380 zł 60 minut / os.
    5 h
    3-5 os.

Opinie o warsztatach (1)

Review
oceniono
5.0
Izabela
1001 Opinie 18.04.2024 23:30

Na warsztatach było świetnie! Wspaniała, pomocna prowadząca i atmosfera. Można wykonać kilka dowolnych przedmiotów według własnego pomysłu - nie miałam żadnego doświadczenia z lepieniem, a naprawdę wyszło bardzo ładnie. :)

 Podstawowy kurs ceramiczny

5.0 Support

BIEL

Warszawa

Ceramiczne
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto