Warszawa

Gabi Strama

Kreatywność ma wiele twarzy i to piękne móc jej doświadczać na różnych płaszczyznach. Art directorka i producentka, a chwilę później pasjonatka pracy z gliną – Gabi Strama dotyka wielu twórczych obszarów i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem. Choć przez lata pracowała w działach kreacji, to w całym procesie brakowało jej czynnika manualnego. Wirtualną rzeczywistość zamieniła na pracę rąk i rozpoczęła przygodę z ceramiką.

Jej praca z gliną to ciągłe poszukiwanie i eksperymentowanie – odkrywanie form i masy lejnej, lepienie ręczne, ale też prastara (i jak dotąd ulubiona) metoda zdobienia sgraffito. Połączenie sztuki użytkowej i motywu kobiecości zaowocowało jej debiutancką serią “Dziewczyny”. Kobiecej energii nie brakuje także w pracowni K111, którą współtworzy z czterema ceramiczkami. Każda ma swój indywidualny styl, ale wspólnie generują przestrzeń do wymiany doświadczeń, spostrzeżeń i wiedzy.

Gabi zdobywała ceramiczne doświadczenie metodą prób i błędów w lokalnej pracowni, na tematycznych warsztatach i dokształcając się w sieci. Brała także udział w ceramicznym maratonie The Australian Ceramics Congress, który daje okazję do spotkań z rzemieślnikami z całego świata. Jej różnorodne doświadczenie i pasja do gliny przekładają się na sposób prowadzenia warsztatów. Gabi pozwala uczestnikom decydować o sposobie pracy – mogą działać na gotowych szablonach lub puścić wodze fantazji. Pewne jest, że na jej kursie odnajdą się także osoby, które nigdy nie miały “6 z plastyki”. Kluczowa jest tutaj chęć tworzenia, indywidualne podejście i radość płynąca z samego procesu, a możliwość wypicia kawy z własnoręcznie stworzonego naczynia jest już tylko wisienką na torcie.