Wrocław

Pracownia Kaligrafii Scriptfolium

Obserwacja otoczenia, notatki na marginesie szkolnych zeszytów i fascynacja literami, która trwa od dzieciństwa, doprowadziły Zuzannę Chróścik do stworzenia pracowni kaligraficznej. Funkcjonująca we Wrocławiu autorska Pracownia Kaligrafii “Scriptfolium” jest otwarta na różnorodność – tak samo różnorodny jest świat kaligrafii, bo każda dłoń inaczej nakreśli tę samą kreskę i w swój własny sposób rozumie kształty. 

Zuzanna od najmłodszych lat tworzyła własne kształty liter i stale modyfikowała swój styl pisania. To właśnie bunt wobec sztywno narzuconym zasadom i niekończący się zachwyt literami doprowadził ją do miejsca spełnienia. Ukończone studia z historii sztuki wyposażyły ją w narzędzia, które pozwalają badać rozwój pisma w różnych społecznościach i szukać odpowiedzi na to, w jaki sposób ludzie wyrażali się poprzez sztukę.  To z kolei sprawia, że prowadzone przez nią warsztaty pełne są merytorycznej wiedzy i fascynujących historii.

Właścicielka pracowni “Scriptfolium” uczyła się swojego fachu w Krakowie, w Szkole Kaligrafii LitteraNova. Tam też, podczas jednej z wizyt w Fundacji Sztuka Kaligrafii, zrodził się pomysł na nazwę pracowni. Jest to połączenie fraz zaczerpniętych z łaciny od “scribo”, “scribere”, które oznacza pisać, “scriptor” – piszący oraz “folio” – arkusz papieru. 

Pracownia Zuzanny mieści się w zabytkowej kamienicy, która budzi zachwyt w uczestnikach kursu. Wizyty często zaczynają się od przeglądania książek i prac na ścianach – to pierwsze spotkanie z kaligrafią, która z czasem potrafi jeszcze bardziej oczarować. Zachwycić się można także samym procesem. Indywidualne podejście do każdego uczestnika kursu i spokój, jaki panuje na zajęciach, skutkuje nie tylko radością tworzenia, ale także wyrównaniem oddechu po intensywnym dniu. Kleksy i wylane atramenty to normalne sytuacje, więc nawet osoby początkujące będą mogły w pełni cieszyć się odkrywaniem fascynującego świata kaligrafii. 

Prowadzone warsztaty

 • Warsztaty kaligrafiii Scriptfolium

  Kaligrafia | Co i jak?

  280,00 zł 1 dzień / os.
  3 h
  3-6 os.
 • Warsztaty kaligrafiii Scriptfolium

  Copperplate | Podstawy

  220,00 zł 1 dzień / os.
  3 h
  3-6 os.
 • Warsztaty kaligrafii Pracownia Kaligrafii Scriptfolium

  Piękne pismo piórem wiecznym

  400,00 zł 1 dzień / os.
  9 h
  3-6 os.

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Maria
477 Opinie 2022-09-28 09:59

Bardzo polecam! Profesjonalizm przeszedł moje oczekiwania. Bardzo przyjazna atmosfera, informacje przekazane klarownie, optymalny zakres warsztatów. Na początek - idealnie i przemyślanie.

 Kaligrafia | Co i jak?

5.0 Support
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto