Obserwacja otoczenia, notatki na marginesie szkolnych zeszytów i fascynacja literami, która trwa od dzieciństwa, doprowadziły Zuzannę Chróścik do stworzenia pracowni kaligraficznej. Funkcjonująca we Wrocławiu autorska Pracownia Kaligrafii “Scriptfolium” jest otwarta na różnorodność – tak samo różnorodny jest świat kaligrafii, bo każda dłoń inaczej nakreśli tę samą kreskę i w swój własny sposób rozumie kształty. 

Zuzanna od najmłodszych lat tworzyła własne kształty liter i stale modyfikowała swój styl pisania. To właśnie bunt wobec sztywno narzuconym zasadom i niekończący się zachwyt literami doprowadził ją do miejsca spełnienia. Ukończone studia z historii sztuki wyposażyły ją w narzędzia, które pozwalają badać rozwój pisma w różnych społecznościach i szukać odpowiedzi na to, w jaki sposób ludzie wyrażali się poprzez sztukę.  To z kolei sprawia, że prowadzone przez nią warsztaty pełne są merytorycznej wiedzy i fascynujących historii.

Właścicielka pracowni “Scriptfolium” uczyła się swojego fachu w Krakowie, w Szkole Kaligrafii LitteraNova. Tam też, podczas jednej z wizyt w Fundacji Sztuka Kaligrafii, zrodził się pomysł na nazwę pracowni. Jest to połączenie fraz zaczerpniętych z łaciny od “scribo”, “scribere”, które oznacza pisać, “scriptor” – piszący oraz “folio” – arkusz papieru. 

Pracownia Zuzanny mieści się w zabytkowej kamienicy, która budzi zachwyt w uczestnikach kursu. Wizyty często zaczynają się od przeglądania książek i prac na ścianach – to pierwsze spotkanie z kaligrafią, która z czasem potrafi jeszcze bardziej oczarować. Zachwycić się można także samym procesem. Indywidualne podejście do każdego uczestnika kursu i spokój, jaki panuje na zajęciach, skutkuje nie tylko radością tworzenia, ale także wyrównaniem oddechu po intensywnym dniu. Kleksy i wylane atramenty to normalne sytuacje, więc nawet osoby początkujące będą mogły w pełni cieszyć się odkrywaniem fascynującego świata kaligrafii. 

Prowadzone warsztaty

  • Warsztaty kaligrafiii Scriptfolium

    Kaligrafia | Co i jak?

    350 zł 60 minut / os.

Opinie o warsztatach (3)

Review
oceniono
5.0
Agnieszka
743 Opinie 02.07.2023 18:08

Było super. Dowiedziałam się mnóstwo rzeczy, poćwiczyłam i jestem naprawdę zadowolona :)))))

 Kaligrafia | Co i jak?

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Grażyna
743 Opinie 20.03.2023 08:57

Bardzo fajnie było poznać coś nowego. Czas minął nie wiadomo kiedy. Zuzanna prowadząca zajęcia to miła osoba w profesjonalny sposób prowadząca warsztaty. Polecam

 Kaligrafia | Co i jak?

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Maria
743 Opinie 28.09.2022 09:59

Bardzo polecam! Profesjonalizm przeszedł moje oczekiwania. Bardzo przyjazna atmosfera, informacje przekazane klarownie, optymalny zakres warsztatów. Na początek - idealnie i przemyślanie.

 Kaligrafia | Co i jak?

5.0 Support

Pracownia Kaligrafii Scriptfolium

Wrocław

Kaligrafii
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto