Wrocław

1000 Stopni Ceramika

Życie potrafi pisać nieoczywiste scenariusze, ale sztuką jest wykorzystać każdy z nich. Tę umiejętność do perfekcji opanowała Joanna, właścicielka pracowni 1000 stopni. Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu ukończyła w 1998 roku i wtedy też obroniła dyplom z zakresu ceramiki. Na tym etapie wiedziała, że glina jest jej sposobem na wyrażanie siebie, ale brakowało jej sprzyjających warunków, żeby pójść za tym przeczuciem. Był to także sezon, w którym skupiła się na byciu mamą, choć w tym czasie nie porzuciła twórczych działań. Odkryła wtedy ikonę i w tej przestrzeni realizowała swoją kreatywność. Ten rozdział życia został przerwany przez ciężką chorobę, ale z perspektywy czasu mówi o niej jako o błogosławieństwie. 

Zakończenie leczenia było czasem powrotu do jej ukochanej ceramiki. Wtedy też kupiła dwa piece do ceramiki, a następnie znalazła miejsce dla swojej pracowni, w której wcześniej mieściła się pracownia cukiernicza. Miejsce stało się jej ostoją i ukochaną przestrzenią, do której od 2018 roku zaprasza entuzjastów gliny. 

Joanna glinę wykorzystuje na różne sposoby – nie kończy na tworzeniu naczyń. Eksperymentuje również z rzeźbą oraz mozaiką. Jej twórczość wychodzi poza drzwi pracowni. Na jednej z wrocławskich kamienic znajduje się stworzony przez nią mural “Oblicza nadziei”. Powstał w ramach upamiętnienia idei akcji “Biała wstążka”, która związana jest z działaniami przeciwko przemocy. Symboliczny mural to mozaika ceramiczna symbolizująca, że zmiana jest możliwa na każdym etapie życia i nigdy nie jest za późno na złapanie świeżej perspektywy. 

Pracownia ceramiczna 1000 stopni mieści się we Wrocławiu, a na organizowanych tam warsztatach odnajdą się zarówno osoby początkujące, jak i te, które już miały styczność z gliną. Energia Joanny i jej życiowa historia przekłada się na wyjątkową aurę, która unosi się w jej pracowni. To dobry adres dla wszystkich osób, które chcą wyjść poza ramy i zobaczyć w glinie coś więcej, niż tylko materiał do tworzenia naczyń. 

Prowadzone warsztaty

  • Warsztaty ceramiczne 1000 stopni ceramika

    Twoja pierwsza mozaika ceramiczna

    390,00 zł 1 dzień / os.
    7 h
    4-10 os.
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto