Życie potrafi pisać nieoczywiste scenariusze, ale sztuką jest wykorzystać każdy z nich. Tę umiejętność do perfekcji opanowała Joanna, właścicielka pracowni 1000 stopni. Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu ukończyła w 1998 roku i wtedy też obroniła dyplom z zakresu ceramiki. Na tym etapie wiedziała, że glina jest jej sposobem na wyrażanie siebie, ale brakowało jej sprzyjających warunków, żeby pójść za tym przeczuciem. Był to także sezon, w którym skupiła się na byciu mamą, choć w tym czasie nie porzuciła twórczych działań. Odkryła wtedy ikonę i w tej przestrzeni realizowała swoją kreatywność. Ten rozdział życia został przerwany przez ciężką chorobę, ale z perspektywy czasu mówi o niej jako o błogosławieństwie. 

Zakończenie leczenia było czasem powrotu do jej ukochanej ceramiki. Wtedy też kupiła dwa piece do ceramiki, a następnie znalazła miejsce dla swojej pracowni, w której wcześniej mieściła się pracownia cukiernicza. Miejsce stało się jej ostoją i ukochaną przestrzenią, do której od 2018 roku zaprasza entuzjastów gliny. 

Joanna glinę wykorzystuje na różne sposoby – nie kończy na tworzeniu naczyń. Eksperymentuje również z rzeźbą oraz mozaiką. Jej twórczość wychodzi poza drzwi pracowni. Na jednej z wrocławskich kamienic znajduje się stworzony przez nią mural “Oblicza nadziei”. Powstał w ramach upamiętnienia idei akcji “Biała wstążka”, która związana jest z działaniami przeciwko przemocy. Symboliczny mural to mozaika ceramiczna symbolizująca, że zmiana jest możliwa na każdym etapie życia i nigdy nie jest za późno na złapanie świeżej perspektywy. 

Pracownia ceramiczna 1000 stopni mieści się we Wrocławiu, a na organizowanych tam warsztatach odnajdą się zarówno osoby początkujące, jak i te, które już miały styczność z gliną. Energia Joanny i jej życiowa historia przekłada się na wyjątkową aurę, która unosi się w jej pracowni. To dobry adres dla wszystkich osób, które chcą wyjść poza ramy i zobaczyć w glinie coś więcej, niż tylko materiał do tworzenia naczyń. 

Prowadzone warsztaty

 • Warsztaty ceramiczne 1000 stopni ceramikaWrocław

  Ceramika dla początkujących

  250 zł 60 minut / os.
  4 h
  4-10 os.
 • warsztaty malarskie anioly 1000 stopniWrocław

  Namaluj swojego anioła

  470 zł 60 minut / os.
  14 h
  5-10 os.

Opinie o warsztatach (4)

Review
oceniono
5.0
Eliza
1001 Opinie 06.04.2024 00:15

Dwie godziny szybko minęły i udało się wykonać aż dwie prace mimo tego, że przyszłam całkiem zielona. Dostałam ogromną ilość uwagi, wiedzy i wskazówek a przy tym wsparcie w realizacji własnych projektów. Świetna atmosfera i praca w glinie pozwoliły mi się zrelaksować i oderwać od codzienności. Polecam

 Ceramika dla początkujących

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Ewa
1001 Opinie 09.03.2024 18:55

Bardzo polecam warsztaty w pracowni1000 Stopni Ceramika. To miejsce ma dobry klimat i świetną atmosferę a prowadząca warsztat Joanna profesjonalnie tłumaczy i pomaga, zachęca do realizacji własnych pomysłów.

 Ceramika dla początkujących

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Karola
1001 Opinie 04.01.2024 22:17

Fantastyczna pracownia! Kameralne grono, doskonały klimat, miła i wspierająca prowadząca. Dostałam zaproszenie na warsztaty w prezencie i to był strzał w 10! Coś innego, coś nowego, aktywne działanie, poznanie i doświadczenie czegoś nowego oraz interesujących osób w dodatku w przyjaznej atmosferze. Bardzo polecam każdemu uczestnictwo oraz podarowanie komuś bliskiemu takiej wejściówki! Pozdrawiam

 Ceramika dla początkujących

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Agnieszka
1001 Opinie 09.09.2023 14:20

Był to mój pierwszy kontakt z gliną., który mnie zachwycił. Glina jak kobieta nie jest łatwym materiałem do pracy, bywa kaprysna, wymaga uwagi i specjalnego traktowania, ale gdy poznasz tajniki jej obróbki możesz wyczarować własnoręcznie piękne rzeczy i mieć ogromną satysfakcję z rękodzieła. Po dwugodzinnych warsztatach czułam się jak po wizycie w spa - zrelaksowana, odprężona, zadowolona, a jednocześnie pobudzona do działania, gdyż walkowanie gliny, z jednej strony to wysiłek fizyczny a z drugiej radość. Mnóstwo endorfin.

 Ceramika dla początkujących

5.0 Support

1000 Stopni Ceramika

Wrocław

Ceramiczne
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto