Ceramika dla początkujących

CENA

Wielkość grupy

4 - 

10 os.

Czas trwania

2 spotkania: w tygodniu od 17:30 do 19.30. Drugie spotkanie po dwóch tygodniach.

O warsztatach

Zapraszam Cię do pracowni ceramiki artystycznej, gdzie stworzysz swoją pierwszą, unikatową pracę ceramiczną. Może to być misa, ozdobny talerz, kubeczek lub coś, o czym zawsze marzyłeś.

Wykonany przez siebie przedmiot będziesz mógł dowolnie ozdobić, np. odcisnąć koronkową serwetkę a na kolejnych zajęciach poszkliwić kolorowymi szkliwami. Poczujesz ogromną dumę i satysfakcję z własnoręcznie wykonanego dzieła.

Dla kogo?

Warsztaty ceramiczne są dla każdego, kto chciałby rozpocząć przygodę z gliną, dla wszystkich pragnących odskoczni od codzienności oraz dla tych, co chcą poznać klimat pracowni ceramicznej.

Co dadzą Ci warsztaty?

Przede wszystkim wyciszysz się i zrelaksujesz. Dodatkowo doświadczysz, jak glina z bezkształtnej masy zamienia się w dzieło sztuki.

Program

Warsztaty to dwa spotkania po 2 godziny

Na pierwszym spotkaniu pokażę Ci pracownię oraz krótko opowiem jak wykonać konkretny przedmiot. Po pierwszym etapie Twoja praca musi wyschnąć, żeby po kilku dniach można było ją wypalić na biskwit.

Drugie spotkanie to dobranie kolorystyki i malowanie szkliwami i oraz angobami. Po tym drugim etapie Twoja praca ponownie będzie wypalona w temperaturze 1050 stopni.

Po odbiór gotowej pracy zaproszę Cię po mniej więcej tygodniu.

Zapewniamy

Miłą atmosferę, niezbędną wiedzę oraz wszystkie materiały do wykonania Twojej pracy. Dodatkowo zapewniam ciepłe napoje.

Wymagamy

Punktualności oraz odbioru swojej pracy w terminie. Przechowuję ją dla Ciebie przez miesiąc. Jeżeli nie mieszkasz we Wrocławiu, możemy umówić się na wysyłkę. Ty ponosisz koszty wysłania paczki. Zabierz ze sobą fartuch lub gorsze ciuchy, które mogą się ubrudzić.

Daty

Miejsce

Pracownia "1000 stopni": ul. Głogowczyka, Wrocław (otwarta brama bez numeru, między numerem 1 i 3)

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Życie potrafi pisać nieoczywiste scenariusze, ale sztuką jest wykorzystać każdy z nich. Tę umiejętność do perfekcji opanowała Joanna, właścicielka pracowni 1000 stopni. Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu ukończyła w 1998 roku i wtedy też obroniła dyplom z zakresu ceramiki. Na tym etapie wiedziała, że glina jest jej sposobem na wyrażanie siebie, ale brakowało jej sprzyjających warunków, żeby pójść za tym przeczuciem. Był to także sezon, w którym skupiła się na byciu mamą, choć w tym czasie nie porzuciła twórczych działań. Odkryła wtedy ikonę i w tej przestrzeni realizowała swoją kreatywność. Ten rozdział życia został przerwany przez ciężką chorobę, ale z perspektywy czasu mówi o niej jako o błogosławieństwie. 

  Zakończenie leczenia było czasem powrotu do jej ukochanej ceramiki. Wtedy też kupiła dwa piece do ceramiki, a następnie znalazła miejsce dla swojej pracowni, w której wcześniej mieściła się pracownia cukiernicza. Miejsce stało się jej ostoją i ukochaną przestrzenią, do której od 2018 roku zaprasza entuzjastów gliny. 

  Joanna glinę wykorzystuje na różne sposoby – nie kończy na tworzeniu naczyń. Eksperymentuje również z rzeźbą oraz mozaiką. Jej twórczość wychodzi poza drzwi pracowni. Na jednej z wrocławskich kamienic znajduje się stworzony przez nią mural “Oblicza nadziei”. Powstał w ramach upamiętnienia idei akcji “Biała wstążka”, która związana jest z działaniami przeciwko przemocy. Symboliczny mural to mozaika ceramiczna symbolizująca, że zmiana jest możliwa na każdym etapie życia i nigdy nie jest za późno na złapanie świeżej perspektywy. 

  Pracownia ceramiczna 1000 stopni mieści się we Wrocławiu, a na organizowanych tam warsztatach odnajdą się zarówno osoby początkujące, jak i te, które już miały styczność z gliną. Energia Joanny i jej życiowa historia przekłada się na wyjątkową aurę, która unosi się w jej pracowni. To dobry adres dla wszystkich osób, które chcą wyjść poza ramy i zobaczyć w glinie coś więcej, niż tylko materiał do tworzenia naczyń. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Ceramika dla początkujących”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto