Warszawa

Mama Fuego

Pierwsze spotkanie z gliną potrafi być magiczne. To materiał, który uczy cierpliwości i pokory. Można się denerwować albo złapać głęboki oddech. Ten drugi scenariusz wybrała Michalina, która stoi za projektem Mama Fuego. Obcowanie z gliną to dla niej przestrzeń do spotkania z samą sobą, bycia obecną i mantrowania. Pasję do tego wyjątkowego materiału połączyła z fascynacją kobietami i tym, jak są przedstawiane w różnych kulturach. Najpierw studiowała ich osobliwe cechy, a później zdecydowała się tworzyć dla nich swego rodzaju talizmany – przedmioty, które będą pozwalały przejść z tego, co widzialne do źródła energii, która bije w każdej kobiecie. 

Jej autorskie warsztaty DZIEWCZYNA & GLINA są skierowane właśnie do kobiet, które w bezpiecznej i intymnej atmosferze chcą zacząć tworzyć. To również czas na budowanie relacji, wymianę doświadczeń i przebywanie w kobiecej energii. Prace Michaliny są niezwykle minimalistyczne. Skupia się w nich na charakterze gliny – podkreśla jej ziemisty kolor, surowość i nieoczywistą fakturę. Jednak talizmany, które mogą stworzyć podczas warsztatu uczestniczki, podkreślają ich indywidualny charakter i to w jaki sposób same rozumieją kobiecość. Michalina towarzyszy im w samym spotkaniu z gliną, ale nie narzuca gotowych reguł. Asekuruje w całym procesie, ale zostawia wiele przestrzeni na doświadczanie wyjątkowości świata ceramiki. 

Pracownia Mama Fuego początkowo mieściła się w małej piwniczce na Ursynowie. To tam powstawały pierwsze prace Michaliny. Jednak w jej głowie kiełkował pomysł i chęć organizowania otwartych spotkań dla kobiet, gdzie w bezpiecznej i przyjemnej atmosferze będą mogły ubrudzić się gliną. Po długich poszukiwaniach znalazła swój wymarzony lokal – jasny, przytulny i dobrze skomunikowany. Dziś to jej miejsce na ziemi, do którego zaprasza dziewczyny, chcące w gronie innych kobiet odkryć magię pracy z gliną. 

Prowadzone warsztaty

  • Warsztaty ceramiczne Mama Fuego

    Dziewczyna & Glina

    440,00 zł 1 dzień / os.
    6 h
    5-7 os.

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Wiktoria
477 Opinie 2023-01-06 10:45

Super warsztaty!!! Bardzo dużo wiedzy i mega miła atmosfera :)

 Dziewczyna & Glina

5.0 Support
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto