Co wspólnego ma kontakt z naturą i ceramika? Glina jest z ziemi i z ziemi jest natura, nic więc dziwnego, że podobnie odpręża, relaksuje i pozwala zwolnić tempo. Tak twierdzi nie tylko Dominika, właścicielka pracowni LEP NA GLINĘ, ale także jej kursanci. Jej droga to historia o szukaniu celu, nawet jeśli okoliczności nie są sprzyjające. Problemy z dostaniem się na wybrane studia, zmiana ścieżki zawodowej, poszukiwanie planu b – to wszystko ją ukształtowało i umocniło jej fascynację ceramiką, którą dziś zaraża osoby uczestniczące w warsztatach. Miłość do gliny odkryta przypadkiem okazała się dla Dominiki prawdziwą szkołą życia, która wciąż kształtuje w niej wiarę w siebie, pokorę i cierpliwość.

Pracownia LEP NA GLINĘ powstała w 2021 roku w zapomnianej fabryce włókienniczej na łódzkich Bałutach o niezwykłej historii, żeby latem 2023 r. przenieść ją do centrum miasta, do równie niesamowitego w swej historii budynku YMCA, który w XX w. był największym w Łodzi domem kultury kształtującym wszystkie pokolenia mieszkanców. Dziś wraca do roli miejsca, gdzie do głosu dochodzi kreatywność i twórczość. Jedno i drugie przebudza się w uczestnikach warsztatu, zaraz po przekroczeniu progu pracowni. 

W pracy z gliną Dominikę najbardziej inspiruje ceramika Dalekiego Wschodu i Afryki. Prostota, funkcjonalność, naturalność i zgoda na niedoskonałość to cechy, które przenosi także do swojego życia prywatnego. Porzucenie perfekcjonizmu i sztuka odpuszczania pozwalają na większy spokój w codziennym funkcjonowaniu i w pracowni. Przekazuje to także uczestnikom warsztatu – zachęca ich do otwierania się na nieznane, eksperymentowania, popełniania błędów i szukania własnej drogi. 

Osoby uczestniczące w kursie Dominiki porównują czas w pracowni do terapii. To nie tylko czas lepienia, toczenia i szkliwienia, ale także rozkoszowania się herbatą podawaną w ręcznie robionych czarkach i wymieniania się myślami. Oprócz samodzielnie stworzonych wyrobów, wychodzą stamtąd z całą masą inspiracji, wewnętrznym spokojem i apetytem na znacznie więcej kreatywnych przygód.

Prowadzone warsztaty

  • warsztaty ceramiczne z ręki lep na glinę

    Dotknij gliny

    330 zł 60 minut / os.
    4 h
    3-7 os.

Lep na Glinę

Łódź

Ceramiczne
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto