Gryko Caffe

Gryko Caffe to autorski projekt Agnieszki Stefaniak. Połączenie kawy i natury, czyli dwóch światów, które Agnieszka kocha od zawsze. Gryko Caffe promuje miłość do kawy w nowej, niecodziennej odsłonie. Podstawą mieszanek, które oferuje Agnieszka, jest kawa wypalana w stylu włoskim. Ale kawa to dopiero początek.

Prawdziwą magię wprowadzają naturalne dodatki, w tym oczywiście łuski gryki, która ma cudowne właściwości. Do tego Agnieszka uczy parzyć kawę, pokazując przy tym jej walory zdrowotne. Warsztaty odbywają się w zaprzyjaźnionej przestrzeni co-workingowej, a warsztaty na Baristę Podstawowego – w kawiarni przyjaciela Agnieszki. Motyl w logo Gryko Caffe to nie przypadek. Bliscy Agi mówią na nią właśnie Motylek. To dlatego, że odważyła się i zaczęła realizować własne marzenia. Żeby tak się stało, musiała przejść przemianę – dokładnie tak jak motyl. 

Miłość do kawy w życiu Agnieszki to całkiem długa historia. “Pamiętam, jak Babcia bardzo celeborowała moment picia kawy i jaką wagę przykładała do tego, żeby zmielić ją ręcznie tuż przed zaparzeniem”. Wspomnienia tego zapachu zapisały się w pamięci Agnieszki na całe życie. A potem przyszedł czas zbierania doświadczenia zawodowego. Najpierw w roli baristy, a następnie jako menedżer w kawiarniach. Jednocześnie Agnieszka przygotowywała kawę dla czystej przyjemności, bawiąc się parzeniem, testując nowe receptury. Dziś dzieli się tym podejściem z innymi. Przekonuje: “picie kawy, parzenie jej, cały proces przygotowania tej jednej filiżanki jest chwilą dla nas. Jest naszym rytuałem”.

Nic dziwnego, że zajęcia z Agnieszką do doświadczenie nie tylko na poziomie nauki parzenia kawy, ale także na poziomie duchowym i emocjonalnym. Aga zaraża pewnością siebie i wyjątkową energią: “Każdy może być baristą i każdy może świetnie parzyć kawę, cudownie się przy tym bawiąc.” 

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Marta
161 Opinie 2021-12-04 18:51

Jeśli chcesz dowiedzieć się jaki jest proces wytwarzania kawy i nauczyć sie misternych sposobów jej parzenia to te warsztaty sa dla Ciebie! Dużo wiedzy, praktyki i pozytywnej energii 😊 Polecam każdemu smakoszowi kawy! 😊

 Zostań domowym baristą: solo

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Monika Goszcz
1 Opinie 2021-06-14 19:12

To moje pierwsze warsztaty i cieszę się, że trafiłam właśnie na Agnieszkę :) To osoba pełna empatii i miłości do kawy co czuć od razu. Do domu po kursie wracasz z zapachem kawy na dłoniach, aromatem na podniebieniu i głową pełną wiedzy - którą Agnieszka przekazuje w sposób nieszablonowy. To świetnie spędzone kilka godzin w bardzo dobrym towarzystwie. Jeśli dopiero zaczyna się przygodę z kawą to uważam, że ten warsztat to pierwszy krok do zakochania się w kawie na nowo. Polecam! :)

 Zostań domowym baristą: solo

5.0 Support