O warsztatach
Marzy Ci się własnoręcznie zrobiony wazon na kwiaty albo autorska forma lampy – stojącej wiszącej, albo może kinkietu? Chcesz poznać różne techniki lepienia z gliny? Albo zmierzyć się z formą większą niż kubek albo miseczka?
Podczas jednorazowego warsztatu pokażę Ci, jak zrobić swój pierwszy wazon, formę do lampy albo dzban. Do wyboru dostaniesz kilka kolorów gliny – jasną, nakrapianą, czerwoną, czarną albo mieszaną. Każda z nich daje inny efekt. Jedna lepiej pasuje do prostych form, inna do bardziej rzeźbiarskich.
Brzmi poważnie? Spokojnie, pomogę Ci dobrać odpowiednią glinę i technikę lepienia do Twojej koncepcji. Co nie znaczy, że musisz przyjść z własnym, gotowym pomysłem. Nic nie musisz! Zawsze możesz liczyć na moje podpowiedzi i propozycje. A może po prostu odkryjesz kształt swojego wazonu albo lampy w procesie tworzenia.
Ważne dla mnie, by każdy uczestnik warsztatów czuł się w mojej pracowni swobodnie. Glina mi w tym pomaga :) Jest materią, która uwalniania napięcia, przywraca spokój, daje radość tworzenia, jednych wprowadza w stan medytacji, innych – euforii.
Na warsztat może przyjść zarówno osoba całkiem początkująca, jak i już nieco wprawiona w lepieniu. Tworzenie tak dużej formy z pewnością zadowoli każdą i każdego, kto pragnie otaczać się niebanalnymi, unikatowymi przedmiotami własnego autorstwa.
Tworzenie wazonu jest trochę jak rzeźbienie – może wydawać się trudne jak na pierwszy raz, ale na moim warsztacie przejdziesz przez ten proces z sukcesem.
Co będziesz robić?
Podczas warsztatów dostaniesz porządną dawkę wiedzy o właściwościach i metodach pracy z gliną w przypadku większych obiektów.
Warsztaty są jednorazową, prawie trzygodzinną przygodą, podczas której ulepisz swój wazon, lampę albo dzban od początku do końca, a ja poprowadzę Cię przez ten proces, dając dokładne wskazówki. W jego trakcie nauczysz się podstawowych i najbardziej skutecznych metod lepienia – wałkowania, wykrajania, łączenia, wygładzania; sprawdzisz, jak poddaje się twoim rękom; poznasz kilka rodzajów gliny, jej miękkość, plastykę i delikatność, zobaczysz, jak może być różnorodna.
Po zakończonych warsztatach wyjdziesz z pracowni z poczuciem sprawczości i twórczo spędzonego czasu, a ilekroć spojrzysz na swoje dzieło, wrócisz do tego uczucia. Po warsztacie i pierwszym wypale Twój wazon trafi w moje ręce do szkliwienia i potem na drugi wypał – dzięki temu stanie się szczelny i użytkowy. Cały proces potrwa dwa tygodnie.
Wszystkie prace wypalam dwukrotnie – najpierw surowe wazony na bisquit w temperaturze ok. 900°C, a potem poszkliwione – w temperaturze 1050°C, bądź 1200° w zależności od wybranej gliny.
Swoje prace odbierzesz dwa tygodnie po zakończeniu warsztatów. Przechowuję je dla Ciebie miesiąc – w tym czasie proszę o zaplanowanie odbioru.
Agnieszka traktuje glinę, jak siostrzaną materię, dzięki której jest tam, skąd ta materia pochodzi – w naturze, wśród chaszczy, nad rześkim potokiem albo na bagnistej łące. Moja Siostra, nazwa jej pracowni, jest uhonorowaniem tej relacji.
Zapewniamy
Materiały
Zależy mi na Twoim komforcie i zadowoleniu, dlatego organizuję przestrzeń tak, by każdy miał swoje oddzielne stanowisko pracy, fartuch, dostęp do kilku kolorów gliny oraz wszystkich niezbędnych narzędzi.
Coś na ząb
Zapraszam Cię na gorącą, aromatyczną herbatę, zioła, lemoniadę albo kawę.
Terminy
Podaruj swoim bliskim emocje zamiast rzeczy – przeżycie, które zostaje na dłużej! Oderwie od rutyny, wyłączy głowę, a rękom pozwoli działać. Voucher jest ważny przez 6 miesięcy, a obdarowana osoba sama wybierze dogodny termin.
Lokalizacja
ul. Elsterska 8 lok. 13, Saska Kępa, Warszawa.
Wskazówki dojazdu
Autobus lub tramwaj – z Centrum w kierunku Pragi, przez Most Poniatowskiego.
Wysiadasz na Rondzie Waszyngtona, idziesz kawałeczek Francuską, skręcasz w pierwszą uliczkę w lewo – w Lipską.
Autem zjeżdżasz z Ronda Waszyngtona w tzw. małą ulicę Waszyngtona – pierwszy zjazd za Francuską – a następnie skręcasz w pierwszą w prawo ul. Lipską.
Pracownia znajduje się w budynku po prawej stronie, zaraz za pasem zieleni ul. Elsterskiej. Wchodzisz w bramę i na domofonie wybierasz 13. Następnie schodami w dół, do piwnicy, drugie drzwi po lewej stronie :)
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Na warsztaty warto zakładać ubrania, które mogą się pobrudzić. I lepiej mieć krótkie paznokcie – łatwiej się wtedy pracuje z gliną.
Uwaga! Lepiej się nie spóźniać, nie tracić wprowadzenia i cennego czasu na lepienie. Do zobaczenia!
Zasady i warunki anulowania
Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.
Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.
Opinie o warsztatach (1)
Kasia –
Super zabawa i atmosfera. Prowadząca pomocna i skupiona na uczestnikach warsztatu. Polecam