O warsztatach
Masz poczucie, że Twoja głowa jest stale przebodźcowana, a gonitwa myśli w świecie ekranów nie pozwala realnie odpocząć? Zapraszam Cię na warsztaty ArtJournalingu w duchu artfulness, które odbędą się w przytulnej pracowni na warszawskim Nowym Mieście. To idealny moment na totalny, analogowy reset, wyhamowanie i tonę dobrej, twórczej zabawy. Warsztaty są idealne dla każdego, kto czuje zmęczenie codzienną presją i potrzebuje chwili głębokiego oddechu. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia artystycznego ani technicznych umiejętności!
ArtJournaling to unikalne połączenie uważności ze swobodną ekspresją twórczą przy użyciu rysunku, akwareli, kolażu i technik mix-media. Liczy się sam proces tworzenia, zabawa formą i bycie „tu i teraz”, a nie idealny efekt końcowy. To przestrzeń wolna od oceniania, porównywania się i oczekiwań. Przełamiemy lęk przed pustą kartką, obudzimy twórczą intuicję i spontaniczność. Poczujesz sprawczość, lekkość i radość z nieskrępowanej kreacji w kameralnej, pełnej akceptacji atmosferze.
Własnoręcznie stworzony ArtJournal stanie się Twoim osobistym pamiętnikiem, laboratorium, bezpiecznym polem doświadczalnym i kreatywnym placem zabaw, do którego zawsze możesz uciec przed światem. Miejscem, w którym na nowo obudzisz swoją twórczą intuicję, spontaniczność i wewnętrzne dziecko. To nie będzie klasyczna “ lekcja plastyki”. Razem uciszymy wewnętrzny głos perfekcjonisty. Wypróbujesz sprawdzone narzędzia ułatwiające odpuszczanie i bycie „tu i teraz”. Gwarantuję, że wyjdziesz z pracowni z lżejszą głową, naładowanymi bateriami, własnoręcznie stworzonym notesem i praktyczną wiedzą, jak samodzielnie aplikować sobie tytułowy „reset” na co dzień.
Co będziesz robić?
Nasze spotkanie to przemyślany, a jednocześnie niezwykle swobodny proces, który krok po kroku pozwoli Ci zanurzyć się w świecie Sztuki Resetu i stworzyć coś wyjątkowego. Na początku, wyciszymy przebodźcowane głowy i wejdziemy w stan uważności dzięki krótkim ćwiczeniom w nurcie artfulness. Opowiem Ci też o idei ArtJournalingu oraz o tym, jak skutecznie odłożyć na bok perfekcjonizm i lęk przed oceną.
Następnie przejdziemy do serii przyjemnych, intuicyjnych ćwiczeń pobudzających kreatywność i rozbudzających wewnętrzne dziecko. Zamiast tworzyć w gotowym szkicowniku, zaczniemy od zupełnej wolności na luźnych kartach. Poznasz i przetestujesz różnorodne techniki wizualne: od prostego rysunku, przez transparentną akwarelę i fakturowe mix-media, aż po relaksujący kolaż. Będziemy działać z autorskimi promptami (hasłami-kluczami), które pomogą Ci przelać pomysły na papier, dotknąć własnych emocji i utrwalić wspomnienia. Gdy oswoimy już proces twórczy, damy sobie pełną swobodę na nieskrępowany eksperyment, zabawę kolorami i teksturami. To będzie czas na wejście w uwalniający od napięć stan „flow”.
W kolejnym kroku połączymy wszystkie stworzone przez Ciebie prace za pomocą prostych technik introligatorskich. Dołożymy też czyste karty i własnoręcznie oprawisz całość, tworząc jedyny w swoim rodzaju, spersonalizowany notes-pamiętnik. Wyjdziesz z pracowni z rozpoczętym ArtJournalem gotowym na Twoją dalszą, domową praktykę. Otrzymasz również praktyczne wskazówki, jak samodzielnie wdrażać codzienne self-care i małe porcje kreatywnego resetu w swoim domowym zaciszu.
Wanda Felis dobrze zna świat, w którym kalendarz jest pełny, a głowa rzadko naprawdę odpoczywa. Przez dziesięć lat pracowała jako prawniczka w dużych międzynarodowych instytucjach finansowych, później zrobiła dłuższą przerwę związaną z macierzyństwem.
Zapewniamy
Materiały
Na warsztatach otrzymasz wszystkie materiały potrzebne do pracy twórczej oraz samodzielnego stworzenia własnego notesu.
Do Twojej dyspozycji będą: farby akwarelowe, pędzle, cienkopisy, kredki, markery oraz różnorodne materiały do kolażu (kolorowe papiery, magazyny, kleje i nożyczki). Zapewniam papiery idealne do technik mix-media, materiały introligatorskie do oprawy Twoich prac, a także puste karty, które dodamy do notesu na poczet Twojej przyszłej, domowej praktyki.
Otrzymasz również wydrukowany miniporadnik z listą sprawdzonych materiałów, promptami do journalingu i praktycznymi wskazówkami do samodzielnego resetu w domu.
Coś na ząb
Na miejscu czekać będą na Ciebie wybór herbat, świeżo parzona kawa, woda oraz drobne, słodkie i słone przekąski, które umilą nam wspólny proces twórczy i pozwolą Ci się w pełni zrelaksować.
Terminy
Podaruj swoim bliskim emocje zamiast rzeczy – przeżycie, które zostaje na dłużej! Oderwie od rutyny, wyłączy głowę, a rękom pozwoli działać. Voucher jest ważny przez 6 miesięcy, a obdarowana osoba sama wybierze dogodny termin.
Lokalizacja
ul. Świętojerska 5/7, 00-236 Warszawa
Wskazówki dojazdu
Pracownia mieści się na Nowym Mieście w budynku Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Najwygodniej dotrzeć do nas komunikacją miejską: znajdujemy się w bliskiej odległości od stacji metra Ratusz Arsenał oraz licznych przystanków tramwajowych i autobusowych przy ul. Andersa, pl. Bankowym i ul. Bonifraterskiej.
Jeśli wybierasz się samochodem, pamiętaj, że okolica objęta jest Strefą Płatnego Parkowania (w weekendy nie obowiązuje). Wolnych miejsc parkingowych najlepiej szukać wzdłuż sąsiednich uliczek. Możesz też wybrać płatny parking podziemny przy budynku Sądu Najwyższego, wjazd od Placu Krasińskich.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Nie musisz przynosić absolutnie żadnych własnych materiałów ani mieć wcześniejszego doświadczenia artystycznego – wszystkiego nauczę Cię na miejscu.
Jedyne, o co proszę, to wygodny ubiór, w którym czujesz się swobodnie i którego nie będzie Ci szkoda, jeśli przypadkiem ubrudzi się kroplą farby. Przyjdź z otwartą głową i gotowością na dobrą, analogową zabawę.