Kompozycje w naczyniach

CENA

Wielkość grupy

2 - 

4 os.

Czas trwania

4 godziny: sobota 17.30 - 21.30; Niedziela 10.00 - 14.00

O warsztatach

Jeśli pierwsze spotkanie z florystyką wzbudziło w Was zachwyt i chcecie poznać techniki układania kwiatów w naczyniach to dobrze trafiliście. Na wstępie opowiem Wam o wybranych technikach stabilizacji roślin w naczyniach - zarówno z zachodniego jak i dalekowschodniego kręgu kulturowego.

Przedstawię Wam najpopularniejsze materiały - omówimy ich właściwości techniczne oraz to jak z nimi pracować. Dużo uwagi poświęcimy gąbce florystycznej, również w aspekcie ekologii. W części praktycznej wykonacie kompozycje w gąbce oraz z zastosowaniem alternatywnych, ekologicznych metod stabilizacji kwiatów.

Dla kogo?

Warsztat dedykowany jest osobom, które chciałyby rozpocząć przygodę z florystyką, lub dla osób, które stawiają pierwsze kroki i chcą podszkolić swój warsztat.

Co dadzą Ci warsztaty?

Fundamentalnie - sporą dawkę wiedzy.

Dowiesz się co to „punkt wzrostu” i jak jego pozycja wpływa na kształt kompozycji.

Poznasz tajniki tworzenia idealnie równych form, bazując na punktach skrajnych.

Zobaczysz również, że pozycja obserwatora warunkuje odmienne podejście do odbioru kompozycji.

A ponadto praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka, która pozwoli Ci przyswoić całą wiedzę i wykorzystywać we własnych projektach.

Program

Warsztat obejmuje jedno spotkanie, które rozpocznę od klasyfikacji kompozycji w naczyniach. Wytłumaczę co to „punkt wzrostu” i wskażę, na co należy zwrócić uwagę, pracując z naczyniem.

Kolejny etap to już praktyka. Po krótkiej demonstracji teorii w praktyce ułożycie kompozycję wielostronną w formie stożka w gąbce florystycznej.

Następnie z wykorzystaniem alternatywnego, ekologicznego sposobu stabilizacji materiału roślinnego spróbujesz odtworzyć ten kształt. Zobaczysz, jak środki techniczne wpływają na stabilność, kształt i ogólny charakter kompozycji.

Następnie ułożymy kompozycję w formie kuli - regularnej lub nieregularnej. W tym zadaniu wykorzystamy wysokie stojaki, by wynieść kompozycję ponad poziom stołu, a tym samym poznać nieco inną specyfikę pracy.

Ostatni etap to praca nad najpopularniejszą obecnie formą - flowerbox. Wykonasz ją według własnych upodobań, gdyż z tą kompozycją wrócisz do domu.

Zapewniamy

Wysoki poziom merytoryczny - warsztaty prowadzi mistrz florystyki.
Zróżnicowany materiał roślinny i dekoracyjny.
Każdy z uczestników ćwiczy w identycznym naczyniu oraz stojaku / stelażu.
Kameralną atmosferę. Dodatkowo kawa / herbata / poczęstunek.
Do dyspozycji będą niezbędne narzędzia, materiały oraz fartuchy.

Wymagamy

Na warsztat przyjdź kilka minut wcześniej by niczego nie przegapić.

Daty

Miejsce

Pracownia "Struktury Natury": ul. Grójecka 20B, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Artysta i rzemieślnik w jednej osobie – tak sam o sobie mówi Marcin. Jego ścieżka rozwoju nie była oczywista, ale dziś w swojej pracy korzysta z tego doświadczenia i łączy różne obszary. Architektura i sztuka to dwa światy, które stale się przeplatają zarówno w obszarze zawodowym, ale także jego pasjach po godzinach. To także źródło inspiracji – forma, proporcje, geometria – wszystko to można odwzorować tworząc ceramiczne naczynia. 

  Ceramika i florystyka to całe życie Marcina. Szybko też docenił fakt, że to dziedziny, które pozwalają na wiele interakcji społecznych. Od zawsze uwielbiał obserwować twórczy rozwój, ale również bezpośrednie przełożenie na samoocenę osób, które odkrywały swoje pasje. To też stało się zapalnikiem, aby w pełni poświęcić się dydaktyce. Obecnie Marcin prowadzi działalność naukowo – dydaktyczną na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Oprócz dzielenia się wiedzą, prowadzi także badania z zakresu sztuki plastycznej i konserwacji oraz architektury i urbanistyki. 

  Prace Marcina były niejednokrotnie doceniane i nagradzane zarówno w Polsce, jak i na świecie. Otrzymał między innymi wyróżnienie honorowe na ​​II Biennale Małej Formy Ceramicznej w kategorii formy użytkowe oraz zdobył główną nagrodę w kategorii rzeźba we włoskim konkursie ContemporaneaMENTI III Concorso di arti contemporanee under 35. Jednak tworzenie własnych form to nie wszystko – Marcin przyznaje, że mnóstwo radości przynosi mu dzielenie wiedzą i nie wyobraża sobie, że mógłby ją zatrzymać tylko dla siebie. 

  Szeroka wiedza i bogate doświadczenie to ważne fundamenty warsztatów prowadzonych przez Marcina. Inspirację do logotypu pracowni zaczerpnął z języka japońskiego – クラフト /Kurafuto/ w dosłownym tłumaczeniu oznacza „rzemiosło”. To co znajduje się na liście kluczowych wartości, które są przekazywane uczestnikom kursu, to przeciwstawienie się nijakości i masowości. W opozycji stoi merytoryczna wiedza, warsztat techniczny i wyczucie stylu – to pozwala w pełni zanurzyć się w procesie twórczym i stworzyć coś unikalnego. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Kompozycje w naczyniach”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto