Warsztat rozpocznę od klasyfikacji kompozycji w naczyniach. Wytłumaczę co to „punkt wzrostu” i jak jego pozycja wpływa na kształt kompozycji. Poznasz tajniki tworzenia idealnie równych form, bazując na punktach skrajnych. Wskażę też, na co należy zwrócić uwagę, pracując z naczyniem.
Kolejny etap to już praktyka. Po krótkiej demonstracji teorii w praktyce ułożycie kompozycję wielostronną w formie stożka w gąbce florystycznej. Następnie z wykorzystaniem alternatywnego, ekologicznego sposobu stabilizacji materiału roślinnego spróbujesz odtworzyć ten kształt. Zobaczysz, jak środki techniczne wpływają na stabilność, kształt i ogólny charakter kompozycji.
Następnie ułożymy kompozycję w formie kuli – regularnej lub nieregularnej. W tym zadaniu wykorzystamy wysokie stojaki, by wynieść kompozycję ponad poziom stołu, a tym samym poznać nieco inną specyfikę pracy. Zobaczysz również, że pozycja obserwatora warunkuje odmienne podejście do odbioru kompozycji.
Ostatni etap to praca nad najpopularniejszą obecnie formą – flowerbox. Wykonasz ją według własnych upodobań, bo to właśnie z tą kompozycją wrócisz do domu.