3 spotkania

Rezerwujesz termin 1 spotkania, drugie rezerwowane jest automatycznie i odbywa się po tygodniu, a trzecie ustalasz w trakcie lepienia.

9 godz.

Każde spotkanie trwa 3 godz.

1
-2 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Jesteś gotów na stworzenie własnego działa garncarskiego?

Zapraszam Cię na warsztaty toczenia na kole gancerskim . Przyjdź i przeżyj niezapomniane chwile, ucząc się sztuki toczenia.

W czasie pierwszych 2 spotkań nauczę Cię krok po kroku, jak powinno się pracować z gliną na kole od odpowiedniego wyrobienia gliny przez nadanie kształtu cylindrycznego, aż po 3 spotkanie, gdzie samodzielnie poszkliwisz stworzone dzieła.

Na zajęciach wytoczysz zapewne kilka prac, które zabierzesz do domu i będą one tak oryginalne, że nie jednemu Twojemu znajomemu ,,pójdzie w pięty”.
Aby dobrze się stoczyć, nie ma lekko. To wymagające ćwiczenia koncentracji umysłu, dłoni i odpowiedniego nacisku na glinę. Jest to tak wspaniałe uczucie, że na pewno stanie się to dla Ciebie kreatywną podróżą Twojej ekspresji twórczej.

I nie martw się ,,nie od razu Kraków zbudowano”, bo budujesz swoje doświadczenie, a to, co może Ci nie wyjdzie to swój sukces, bo tylko tak wyciągniesz dobre wnioski z nauki.

Możesz przyjść na te 9-godzinne warsztaty, a może będziesz chcieć więcej? To wtedy zapraszam do wykupienia kolejnych warsztatów, bo mogę Ci pokazać aż 15 technik ceramicznych na kole. Ja już od 18 lat ,,jestem stoczona”.
Co będziesz robić?
Na początku pokaże Ci toczenie instruktażowe i wszytko spokojnie wyjaśnię. A później działasz już Ty – zostawię Cię sam na sam z gliną, abyś się z nią zaprzyjaźnił/a. Dalej będzie już konkret.

Wytoczysz pod moim okiem np.:
– doniczkę,
– miseczkę,
– kubek – pokażę Ci, jak się robi ucho na 2-3 sposoby.
– talerz lub spodek.

Oczywiście to nie żaden przymus, ja jestem elastyczna. Możesz wytoczyć tylko jedną rzecz, a resztę spotkania skupić się na technice centrowania.

A co to jest centrowanie, trymowanie, wyciąganie?… a to już wszytko na warsztatach Ci opowiem.

Po 2 spotkaniach ,,staczania się” przyjdzie chwila niecierpliwości. Twoje prace muszą wyschnąć, zostać obrobione, a następnie wypalone na 850 stopni na tzw. biskwit, aby nadawały się do szkliwienia.

Gdy będą gotowe, skontaktuję się z Tobą i wybierzemy sobie dogodny termin i trafiasz na stół, czyli na zajęcia w większej sali z 4-6 osobową grupą. Tam pod moim okiem szkliwisz prace.

Po około 2 tygodniach prace są gotowe do odbioru, o czym dam Ci znać.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

22.02.2024

Warsztaty, prowadzone przez Matyldę, wypełnione są jej uśmiechem. Ogrom radości powoduje w niej podglądanie uczniów, którzy odkrywają nowe zdolności manualne i wychodzą z warsztatów z własnoręcznie stworzonymi pracami. Sama nadzoruje ich technicznie, a panująca w pracowni kreatywna atmosfera sprawia, że cały proces pozwala odkryć w sobie nowe pokłady twórczej energii i ukryte talenty.
Zapewniamy
Materiały
Wszystkie potrzebne materiały, narzędzia i fartuchy oraz wypały Twoich prac.
Coś na ząb
W pracowni zawsze czeka na Was herbata, kawa i poczęstunek.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Kazimierza Jagiellończyka 9/1, 50-252 Wrocław
Wskazówki dojazdu
Pracownia znajduje się w artystycznej dzielnicy Wrocławia Nadodrze na ul. K.Jagiellończyka 9/1.
Do pracowni wchodzi się z ulicy kilka schodków w dół, ponieważ jest to przyziemie. Charakterystyczne turkusowe barierki.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Przygotuj ze sobą pozytywne nastawienie i dobry humor. Resztą ja się zajmę.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • warsztaty artystyczne swiece LumiPoznań

  Stwórz artystyczne świece – piwonie (PZN)

  Lumi
  290 zł 60 minut / os.
  3 h
  6-10 os.
 • warsztaty rzemieslnicze piora milimWarszawa

  Kurs tworzenia piór wiecznych

  1250 zł 60 minut / os.
  10 h
  1-3 os.
 • warsztaty snycerskie ozdoby alelipaPoznań

  Warsztaty rzeźbienia ozdób choinkowych

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  4-8 os.
 • warsztaty dziewiarskie torby wyplatamyWarszawa

  Wyplatanie torebek z grubej włóczki

  170 zł 60 minut / os.
  2 h
  3-8 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto