1 spotkanie
7 godz.
6
-10 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby od 14 roku życia.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Na naszych zajęciach, krok po kroku poprowadzimy Cię przez podstawy wykonywania noży. Porozmawiamy o technikach szlifowania, geometrii noży, oprawach i ostrzeniu.

Ze względu na czas kursu ograniczony do jednego dnia, na warsztatach “dla zabieganych” startujemy od przygotowanego przez nas ostrza, do którego na zajęciach projektujemy i wykonujemy oprawę według indywidualnych pomysłów uczestników.

Nożami zajmujemy się od kilkunastu lat – przeszliśmy drogę od weekendowego hobby do specjalistycznego zakładu wytwórczego. Lubimy to, co robimy i lubimy dzielić się radością z pracy rąk z innymi – te warsztaty to możliwość zajrzenia w nasz świat.

Jeśli chcesz poznać bliżej nożowy fach, ale niekoniecznie czujesz potrzebę wgryzienia się we wszystkie jego tajniki – to zajęcia dla Ciebie. Sporo pracy rękami i spokoju dla głowy.

Na zajęcia zapraszamy niezależnie od płci, wieku i poziomu manualnego. W przypadku zapisu osoby nieletniej, wymagana jest pisemna zgoda rodzica.
____________________________________________________________________

Po tym kursie będziecie znali podstawy pracy nożowniczej, obsługi maszyn i działania naszego warsztatu – co otwiera Wam dostęp do ‘Otwartej Pracowni’ – czyli popołudniowych zajęć nożowniczych, na których możecie pracować nad kolejnymi projektami.

Otwarta pracownia (‘kącik nożownika’) organizowany jest w naszym warsztacie przy Tamce 40 w Warszawie. O szczegóły warto zapytać prowadzącego.
Co będziesz robić?
To warsztaty, na których pracujemy nad wykonaniem rękojeści do niedużego noża typu ‘hidden-tang’. W trakcie zajęć uczestnicy decydują czy nóż ma służyć głównie w kuchni, czy w terenie – do tego dopasowujemy resztę rozwiązań.

Rękojeść typu ‘hidden-tang’ pozostawia pełną swobodę kształtowania i umożliwia wykonanie złożonych opraw z użyciem wielu materiałów. Dzięki temu każdy z noży powstających na zajęciach ma swój indywidualny charakter.

Warsztaty składają się z zajęć praktycznych przeplatanych krótkimi wykładami – pogadankami.

W części teoretycznej omawiamy:
– konstrukcje noży, rodzaje szlifów;
– typy opraw noży i materiały używane w nożownictwie;
– ostrzenie i dobre praktyki związane z nożami.

W części praktycznej:
– szlifowanie / wiercenie / cięcie – popracujemy sporo na maszynach;
– projekt i wykonanie oprawy noży typu ‘hidden tang’ – będzie dużo dopasowywania, klejenia, pilniczkowania i polerowania;
– kurs kończymy warsztatami z ostrzenia.

Po warsztatach wrócisz do domu z porządną porcją wiedzy i własnoręcznie wykonanym, w pełni funkcjonalnym nożem.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

22.10.2019

Kłosy to manufaktura, która tętni twórczym działaniem. Pasja robienia noży zrodziła się kilkanaście lat temu w Złotokłosie – tam, gdzie wychował się jej twórca Piotr Jędras i stamtąd też pochodzi jego nazwa.
Zapewniamy
Materiały
Na warsztatach zapewniamy wszelkie materiały potrzebne do ukończenia zajęć z sukcesem: stal, drewno, taśmy ścierne, maszyny, narzędzia, ostrzałki itp.
Każdy z uczestników na czas trwania zajęć dostaje też zestaw BHP: ochronę uszu, oczu i maskę przeciwpyłową, opcjonalnie rękawiczki.
Korzystanie z każdego narzędzia poprzedzone jest krótkim szkoleniem.
Coś na ząb
W trakcie zajęć robimy przerwę na obiad, albo zamawiamy jedzenie do pracowni. W pracowni jest kuchnia. Do dyspozycji kawa i herbata.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Tamka 40, Warszawa
Wskazówki dojazdu
Przy Tamce nie da się parkować, radzimy szukać miejsc na ul. Cichej, Dynasy , Kopernika albo Bartoszewicza.

Bezpośrednie wejście do pracowni jest w głębi działki, za drzewkiem przy schodach na skarpę – nie trzeba przechodzić przez ogrodzony parking, który jest przed pracownią.

Pracownia jest 150m od stacji metra Nowy Świat-Uniwersytet (L2).
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Warto ubrać się w coś, czego nie żal wybrudzić w pyle. Pracujemy na maszynach, więc unikamy wszystkich wiszących elementów stroju, włosy dobrze spiąć/związać. Buty zabudowane. Biżuterię/zegarki najlepiej zostawić w domu, ze względu na pracę materiałami ściernymi.

Prosimy przyjść w możliwie dobrej kondycji psycho-fizycznej, to kurs który wymaga trochę wysiłku i koncentracji.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • warsztaty stolarskie łyżka alelipa

  Warsztaty rzeźbienia drewnianych łyżek

  Alelipa!
  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  4-8 os.
 • warsztaty kosmetyki naturalne mistrzynie mikstur

  Warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych

  350 zł 60 minut / os.
  3 h
  3-9 os.
 • warsztaty stolarskie talerz alelipa

  Warsztaty rzeźbienia drewnianych talerzy

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  4-8 os.
 • Warsztaty koktajlowe Indonezja Yuzu

  Warsztaty koktajlowe: Jak smakuje Indonezja!

  279 zł 60 minut / os.
  2,5 h
  6-10 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto