5 spotkań

Rezerwujesz termin 1 spotkania, reszta rezerwowana jest automatycznie. Terminy spotkań: 11.02., 2.03., 13.04., 11.05. i 8.06..

3,5 godz.

Każde spotkanie trwa 3,5 godz.

3
-8 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby od 16 roku życia.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Na kurs składa się 5 spotkań, które odbędą się średnio co cztery tygodnie. Podczas każdego z nich będziemy pracować nad konkretną tematyką i omówimy różne zagadnienia malarskie.
Spróbujemy zarówno portretu ze zdjęcia i z natury, jak i szkicowej kopii klasycznego obrazu, pleneru oraz trompe l’oleil.

To warsztaty dla tych, którym ciężko znaleźć chwilę i motywację do codziennej pracy. Poprzez regularne spotkania, uczestnicy będą mieli szansę się rozmalować, poznać różne techniki, a także przełamać swoje opory związane z rysowaniem i malowaniem. To kurs nastawiony na kreatywność i eksperymenty przy jednoczesnym omówieniu zagadnień takich jak portret, anatomia, podstawy malarstwa plenerowego, kompozycja i kolor.
Kurs ma na celu wyrobienie nawyku szkicowania. Uczestnicy po każdych zajęciach dostaną propozycje zadań do wykonania do czasu kolejnego spotkania. Dodatkowo każdy otrzyma dostęp do grupy na Facebooku, na której będzie mógł pokazywać swoje szkice, a także zaczerpnąć rady prowadzącej.

Szkicowanie będzie dla nas pretekstem nie tylko do rozwijania kreatywności i wyrobienia nawyku codziennego rysowania, ale także do analizy stylu i zrozumienia ewentualnych trudności każdego z uczestników. Poprzez obserwację i towarzyszenie Twojej pracy, będę w stanie pomóc Ci pracować nad problemami, które napotykasz podczas rysowania i malowania, a także podzielić się wskazówkami, propozycjami lektur i sposobami na to, by malowanie przynosiło Ci więcej radości i ukojenia niż frustracji. Spróbujemy pracować nad tym, by podczas rysowania odpoczywać, odrywać się od codzienności i przede wszystkim poznawać samego siebie i szukać własnego sposobu ekspresji, jednocześnie rozwijając warsztat.

_______________________________________________________

Zapisując się na kurs, deklarujesz swój udział w całym cyklu spotkań przez 5 miesięcy. Łączny koszt kursu to 1900 zł (5 × 380 zł). Płatność za kurs rozłożona jest na 5 comiesięcznych płatności po 380 zł każda. Płatności te dokonujemy za każdym razem do końca poprzedniego miesiąca (tj. za marzec płatność do końca lutego itd.).
Co będziesz robić?
Każde spotkanie ma osobną tematykę oraz specyfikę pracy, dlatego wszystkie rozpoczynać się będą, od omówienia tematyki na dany dzień oraz zaplanowaniem pracy.

Zależy mi, aby każdy z uczestników pracował nad swoją konkretną formą wyrazu, dlatego omówimy Twoje pomysły oraz kompozycję stron w szkicowniku. Każdy szkic zaczniemy od porządnego rozplanowania kluczowych elementów oraz omówieniu czynników takich jak światło czy kolor. Ustalimy cel, a następnie zadbamy o to, by pracę doprowadzić do rezultatu, który Cię zadowoli.

Część spotkań to malowanie ze zdjęć, a część polega na rysowaniu i malowaniu z natury. Dostaniesz maila z dokładnym opisem harmonogramu spotkania przed każdym z terminów.

Przy użyciu własnych materiałów nauczysz się interpretować rzeczywistość w stosunkowo szybki, precyzyjny i czytelny sposób.
Zdobędziesz narzędzia do tego, by samodzielnie zapisywać wspomnienia poprzez obrazy, a także nabierzesz luzu w codziennym tworzeniu.

Tematy spotkań:
1. Szkice portretowe. Jak szybko uchwycić proporcje i podobieństwo.
2. Portret z natury. Obserwacja i analiza, kompozycja portretu i szybkie szkice.
3. Trompe l’oleil. Elementy natury wplecione w szkicownik.
4. Mastercopy. Nauka szkicowania i malowania na podstawie dzieł mistrzów.
5. Szkicowanie w plenerze. Elementy natury i analiza koloru. Kompozycja malarstwa pejzażowego.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

08.02.2022

Pauliny Kwietniewskiej, od dziecka kochała malować. I choć decyzja o całkowitym poświęceniu się sztuce nie była prosta, to zdecydowała się podążać własną ścieżką. Paulina zajmuje się głównie malowaniem realistycznym.
Zapewniamy
Materiały
Każdy z uczestników przynosi własne ulubione materiały, jednak zawsze zabiorę też takie, z których sama lubię korzystać. Zależy mi, aby wszyscy mieli szansę spróbowania nowych technik.
Coś na ząb
Słodka przekąska, owoce, kawa i herbata.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
Al. Solidarności 113, Warszawa
Wskazówki dojazdu
Pracownia Świetlik. Pracownia znajduje się na 7. piętrze, winda dojeżdża do 6-go. Z reguły nie brakuje miejsc parkingowych.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Należy przynieść szkicownik, najlepiej taki o gramaturze papieru powyżej 200gsm. W razie potrzeby chętnie podeślę kilka możliwości na maila. Może być zupełnie czysty, a może też zawierać Twoje samodzielne próby artystyczne. Przyda się też ołówek, kilka kredek (mogą być akwarelowe), akwarela i gwasz. Nie trzeba przynosić wszystkich materiałów na każde zajęcia – przed spotkaniem wyślę opis tego, co będziemy robić oraz sugerowaną listę materiałów.
Możesz utworzyć w telefonie folder, do którego dodasz zdjęcia, które masz ochotę wykorzystać jako inspirację do szkiców.
Warto przynieść też kilka luźnych kartek papieru o wysokiej gramaturze (na przykład do akwareli).
Dla chętnych osób, które uczestniczyły w moich warsztatach malarstwa olejnego, ta technika również będzie odpowiednia.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • warsztaty artystyczne swiece LumiPoznań

  Stwórz artystyczne świece – piwonie (PZN)

  Lumi
  290 zł 60 minut / os.
  3 h
  6-10 os.
 • warsztaty rzemieslnicze piora milimWarszawa

  Kurs tworzenia piór wiecznych

  1250 zł 60 minut / os.
  10 h
  1-3 os.
 • warsztaty snycerskie ozdoby alelipaPoznań

  Warsztaty rzeźbienia ozdób choinkowych

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  4-8 os.
 • warsztaty dziewiarskie torby wyplatamyWarszawa

  Wyplatanie torebek z grubej włóczki

  170 zł 60 minut / os.
  2 h
  3-8 os.

Szkicownik: 5 miesięczny kurs technik rysunkowych i malarskich

Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto