2 spotkania

Wybierasz termin 1 spotkania, drugie rezerwowane jest automatycznie i odbywa się po 2 tygodniach.

4 godz.

Każde spotkanie trwa 2 godz.

4
-6 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby od 16 roku życia.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
To propozycja dla wszystkich miłośników rękodzieła, prac manualnych i sztuki.

Warsztaty przeznaczone są dla osób na każdym etapie zaawansowania – nie musisz mieć wiedzy, szczególnych umiejętności ani doświadczenia z ceramiką.
Podczas tych warsztatów, które odbędą się w dwóch spotkaniach po dwie godziny zegarowe, będziemy eksplorować świat ceramiki. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie lepieniu, a drugie skupi się na szkliwieniu prac. Pamiętajcie, że ceramika to proces, którego nie da się przyspieszyć, ale efekty są niezwykle satysfakcjonujące i warte czekania!

Czekają Was nie tylko kreatywne chwile, ale również namacalne efekty Waszej pracy. Każdy z Was będzie mógł stworzyć własne, unikalne dzieła od zera, które będą w pełni użytkowe i bezpieczne. Możecie śmiało używać ich w zmywarkach, mikrofalówkach i nawet piekarnikach! Po warsztatach i ostatnim wypale będziecie mogli odebrać swoje prace i cieszyć się nimi na co dzień.

To także niepowtarzalna okazja, by zdobyć nowe doświadczenie, wiedzę i umiejętności z zakresu ceramiki. Niezależnie od tego, czy jesteście początkującymi, czy już miłośnikami tego rzemiosła, zapewniam, że będziecie mieć świetną zabawę i nauczycie się czegoś nowego. Małe grupy umożliwiają dyskusję i wsparcie zarówno w kwestiach technicznych, jak i stylistycznych.

Istnieje możliwość poprowadzenia warsztatów w języku angielskim.
Co będziesz robić?
Spotkamy się w mojej pracowni, w której na co dzień tworzę ceramikę. Podzielę się z Tobą praktyczną i teoretyczną wiedzą oraz swoim doświadczeniem. Dzięki temu, pod moim okiem wykonasz pracę według własnego pomysłu – to od Ciebie zależy, co stworzysz, ale nie przejmuj się, jeśli jeszcze nie wiesz – pomogę Ci lub podpowiem na każdym etapie.

Na pierwszym spotkaniu zajmiemy się lepieniem i formowaniem naszych przedmiotów. Na początku opowiem Ci o procesie powstawania ceramiki i poznasz podstawowe metody lepienia ręcznego (metoda wygniatania, wałeczków, lepienia z płata, kurinuki), a następnie własnoręcznie stworzysz swoje ceramiczne dzieła. Po warsztatach prace wyschną, a następnie zostaną wypalone na tzw. biskwit.

Po dwóch tygodniach, na drugim spotkaniu zajmiemy się szlifowaniem (retuszowaniem) oraz zdobieniem prac. Poznasz tajniki szkliwienia i wykończysz swoje dzieła z pierwszych zajęć.

Po tym etapie prace zostaną wypalone w temperaturze 1240 stopni, a finalnie będą nadawały się do kontaktu z żywnością, mycia w zmywarce czy używania w mikrofali.

Na odbiór Twoich prac umawiamy się osobiście po drugim wypale, kiedy przedmioty będą już gotowe.

Dzięki tym warsztatom:
• zrelaksujesz się i odpoczniesz w aktywny sposób. Glina koi zmysły, wycisza. Ceramika uczy cierpliwości, rozwija wyobraźnię i pogłębia wrażliwość estetyczną. Pozwala zapomnieć o świecie zewnętrznym -w pracowni czas płynie inaczej;
• spędzisz kreatywnie czas i będziesz się dobrze bawić;
• przeżyjesz coś nowego (kiedy ostatnio robił_ś coś po raz pierwszy?);
• doświadczysz radości i satysfakcji z tworzenia.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

26.10.2023

Kaja, wciąż mając świeżo w pamięci zmagania początkującej ceramiczki, stara się odpowiadać na potrzeby osób, które dopiero zaczynają lepić. Za punkt honoru postawiła sobie zostanie najbardziej wyedukowaną ceramiczką. Niestraszne jej badania i grube książki – stale szuka odpowiedzi na nieoczywiste pytania, a do tego eksperymentuje i prowadzi własne śledztwa.
Zapewniamy
Materiały
Zapewniam niezbędne narzędzia i materiały – różne rodzaje gliny, ponad 100 szkliw, angoby, farbki, kalki, kredki itd.
Oferuję także dostęp do specjalistycznego sprzętu i narzędzi, abyście mogli swobodnie tworzyć.
Coś na ząb
W trakcie warsztatów macie do dyspozycji wodę oraz herbatę (na ciepło lub zimno).
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Piekarska 9, Łódź
Wskazówki dojazdu
Domofon nie działa, więc podaję kod do furtki – #129756#

Poza sprawdzeniem adresu, zobacz proszę lokalizację mojej pracowni ręko•czyny na mapach Google – znajduje się ona pomiędzy ul. Piekarską i Urzędniczą (jest to droga równoległa do Limanowskiego i Karwińskiej)

Moja pracownia mieści się w parterowym budynku, pierwsze drzwi po lewej stronie od furtki. Bezpłatne miejsca do parkowania znajdują się przy ulicy.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Na warsztaty warto założyć ubranie, które może się ubrudzić.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • warsztaty artystyczne swiece LumiPoznań

  Stwórz artystyczne świece – piwonie (PZN)

  Lumi
  290 zł 60 minut / os.
  3 h
  6-10 os.
 • warsztaty rzemieslnicze piora milimWarszawa

  Kurs tworzenia piór wiecznych

  1250 zł 60 minut / os.
  10 h
  1-3 os.
 • warsztaty snycerskie ozdoby alelipaPoznań

  Warsztaty rzeźbienia ozdób choinkowych

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  4-8 os.
 • warsztaty dziewiarskie torby wyplatamyWarszawa

  Wyplatanie torebek z grubej włóczki

  170 zł 60 minut / os.
  2 h
  3-8 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto