Przebywanie w naturze pozwala nie tylko złapać oddech, ale też inspirować do twórczego działania. Choć kwieciste dzieła Margarita dostrzegła po raz pierwszy na Instagramie, to właśnie różnorodne, żywe okazy są jej inspiracją, którą zgrabnie przekłada na swoje prace. Lepienie kwiatowych świec to nowy kierunek na polskim rynku, który pozwala łączyć piękno natury ze sztuką. Jej droga do odkrycia rzemiosła nie była oczywista – początkowo uczyła się z filmów od zagranicznych twórców, a następnie dopracowywała swój warsztat i indywidualny styl. Margarita od zawsze spełniała się twórczo – ukończyła kierunek malarski na Wydziale Artystycznym w Lublinie, a dodatkowo projektowała witraże. Jednak to właśnie kwiatowe świece pochłonęły ją do reszty. 

Proces tworzenia kwiecistych świec jest wyjątkowo przyjemny. Praca z ciepłym woskiem, o lekkim zapachu miodu, otula wszystkie zmysły. Rzeźbienie detali i nadawanie ostatecznego kształtu świecy to moment wyciszenia i oddechu. Cały proces pozwala zapomnieć o codziennych zmaganiach i otworzyć się na nowe emocje. Margarita uwielbia dzielić się radością tworzenia i pokazywać, że każde dzieło, które wychodzi spod ludzkich rąk jest unikalne. Każda świeca ma swój wyjątkowy kształt i mimo tej samej technologii, ciężko zaprojektować dwie takie same świece. 

Nazwa pracowni nawiązuje bezpośrednio do tworzonych przedmiotów – Lumi to inaczej światło. To najpiękniejsze pojawia się wtedy, gdy zapala się świece – płonie jej środek, a zewnętrzne płatki zostają jeszcze nienaruszone. Biorąc udział w warsztatach można puścić wodze wyobraźni – technika Margarity pozwala odtworzyć niemal każdy kwiat, więc nie warto się ograniczać, co do formy i ilości. Rozświetlony ogród jest na wyciągnięcie dłoni.

Prowadzone warsztaty

  • warsztaty artystyczne świece LumiWarszawa

    Stwórz artystyczne świece – kwiaty

    290 zł 60 minut / os.
    2,5 h
    6-10 os.

Lumi

Warszawa

Artystyczne
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto