Gotowość i otwartość na zmiany potrafi przynosić nieoczekiwane scenariusze. Tak było w przypadku Kai, która rozstała się z korporacją na rzecz fotograficznego biznesu. To był jednak dopiero początek jej przygody. Poszukując nowego hobby, trafiła do pracowni ceramicznej i szybko poczuła, że to jej miejsce na ziemi. Glina i szkliwa stały się jej pasją – szybko zrozumiała, że to właśnie ten rodzaj twórczości przyniesie jej spełnienie i prawdziwą radość. Idąc za głosem serca, postawiła wszystko na jedną kartę i postanowiła otworzyć własną pracownię ceramiczną. 


Kaja, wciąż mając świeżo w pamięci zmagania początkującej ceramiczki, stara się odpowiadać na potrzeby osób, które dopiero zaczynają lepić. Za punkt honoru postawiła sobie zostanie najbardziej wyedukowaną ceramiczką. Niestraszne jej badania i grube książki – stale szuka odpowiedzi na nieoczywiste pytania, a do tego eksperymentuje i prowadzi własne śledztwa. Ten rodzaj otwartości i ciekawości na świat sprawia, że uczestnicy jej kursu mogą odkrywać ceramikę na wielu poziomach. Kaja za bardzo ważny punkt postawiła sobie również porządne wyposażenie pracowni – czas pożegnać szarości, w jej królestwie rządzą kolory i produkty wysokiej jakości. 

Kaja kocha pracę z gliną za powolny rytm i bycie w procesie. To zaprzeczenie tego, z czym większość mierzy się na co dzień. Proces tworzenia ceramiki porównuje do czasów fotografii analogowej i pisania listów. Gwałtowne ruchy i przyspieszanie nic nie da. Pozostaje tylko cieszyć się drogą i pozwolić sobie zanurzyć się w twórczej aurze, a jej nie brakuje w pracowni Kai. Uczestnicy jej warsztatów mogą zyskać mnóstwo merytorycznej wiedzy, zadawać nietypowe pytania, ale też we własnym tempie odkrywać magię pracy z gliną. A warto na to uważać – świat ceramiki naprawdę uzależnia!

Prowadzone warsztaty

  • warsztaty ceramiczne reko czynyŁódź

    Poznaj świat ceramiki

    350 zł 60 minut / os.
    4 h
    4-6 os.

ręko•czyny

Łódź

Ceramiczne
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto