2 spotkania

Sobota i niedziela, w tych samych godzinach. Rezerwujesz termin 1 spotkania, drugie rezerwowane jest automatycznie.

14 godz.

Każde spotkanie trwa ok. 7 godz.

4
-8 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby od 14 roku życia.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Na naszych zajęciach, krok po kroku poprowadzimy Cię przez podstawy wykonywania noży. Porozmawiamy o technikach szlifowania, geometrii noży, oprawach i ostrzeniu.

Ze względu na czas kursu ograniczony do dwóch dni, na zajęciach “Mój Pierwszy Nóż – dla każdego” startujemy od wstępnie przygotowanych zahartowanych ‘blanków’ – kształtów ostrzy, które możecie w pewnym zakresie modyfikować i dopasować do własnego pomysłu.

Nożami zajmujemy się od kilkunastu lat – od weekendowego hobby doszliśmy do specjalistycznego zakładu wytwórczego. Lubimy to, co robimy i lubimy dzielić się radością z pracy rąk z innymi – te warsztaty to możliwość zajrzenia w nasz świat.

Dlatego jeśli chcesz poznać bliżej nożowy fach, ale niekoniecznie czujesz potrzebę wgryzienia się we wszystkie jego tajniki – to zajęcia dla Ciebie. Sporo pracy rękami i spokoju dla głowy.

Na zajęcia zapraszamy niezależnie od płci, wieku i poziomu manualnego. W przypadku zapisu osoby nieletniej wymagana jest pisemna zgoda rodzica.
_____________________________________________________________

Po tym kursie będziecie znali podstawy pracy nożowniczej, obsługi maszyn i działania naszego warsztatu – co otwiera Wam dostęp do ‘Otwartej Pracowni’ – czyli popołudniowych zajęć nożowniczych, na których możecie pracować nad kolejnymi projektami.

Otwarta pracownia (‘kącik nożownika’) organizowana jest w naszym warsztacie przy Tamce 40 w Warszawie. O szczegóły warto zapytać prowadzącego warsztaty.

Co będziesz robić?
To zajęcia, na których przez dwa intensywne dni pracujemy nad wykonaniem małego noża w konstrukcji ‘full tang’. W trakcie zajęć uczestnicy decydują czy nóż ma służyć głównie w kuchni, czy w terenie – do tego dopasowujemy resztę rozwiązań.

Z warsztatów wrócisz do domu z porządną porcją wiedzy i własnoręcznie wykonanym, w pełni funkcjonalnym nożem.

Warsztaty składają się z zajęć praktycznych przeplatanych krótkimi wykładami – pogadankami.

W części teoretycznej omawiamy:
– konstrukcje noży, rodzaje szlifów;
– rozumienie geometrii różnych typów ostrzy;
– warsztaty z ostrzenia.

W części praktycznej:
– podstawowe techniki szlifów na szlifierkach taśmowych;
– szlifowanie / wiercenie / cięcie – popracujemy sporo na maszynach;
– oprawy noży typu ‘full tang’, wykończenia – będzie dużo dopasowywania, klejenia, pilniczkowania i polerowania.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

22.10.2019

Kłosy to manufaktura, która tętni twórczym działaniem. Pasja robienia noży zrodziła się kilkanaście lat temu w Złotokłosie – tam, gdzie wychował się jej twórca Piotr Jędras i stamtąd też pochodzi jego nazwa.
Zapewniamy
Materiały
Na warsztatach zapewniamy wszelkie materiały potrzebne do ukończenia zajęć z sukcesem: stal, drewno, taśmy ścierne, maszyny, narzędzia, ostrzałki itp. Każdy z uczestników na czas trwania zajęć dostaje też zestaw BHP: ochronę uszu, oczu i maskę przeciwpyłową, opcjonalnie rękawiczki. Korzystanie z każdego narzędzia poprzedzone jest krótkim szkoleniem.
Coś na ząb
W trakcie zajęć robimy przerwę na obiad , albo zamawiamy jedzenie do pracowni. W pracowni jest mała kuchnia. Do dyspozycji kawa, herbata.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Tamka 40, Warszawa
Wskazówki dojazdu
Przy Tamce nie da się parkować, radzimy szukać miejsc na ul. Cichej, Dynasy, Kopernika albo Bartoszewicza.

Bezpośrednie wejście do pracowni jest w głębi działki, za drzewkiem przy schodach na skarpę – nie trzeba przechodzić przez ogrodzony parking, który jest przed pracownią.

Pracownia jest 150m od stacji metra Nowy Świat-Uniwersytet (L2).
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Warto ubrać się w coś, czego nie żal wybrudzić w pyle. Pracujemy na maszynach, więc unikamy wszystkich wiszących elementów stroju, włosy dobrze spiąć/związać. Buty zabudowane. Biżuterię/zegarki najlepiej zostawić w domu, ze względu na pracę materiałami ściernymi.

Prosimy przyjść w możliwie dobrej kondycji psychofizycznej, to kurs który wymaga trochę wysiłku i koncentracji.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Opinie o warsztatach (36)
 1. Tomasz

  Świetna sprawa samemu wykonać nóż w miłej wesołej atmosferze z bardzo profesjonalnym prowadzącym. Bezpiecznie i profesjonalnie

 2. Tomasz

  Super warsztaty pełna profeska bardzo dobre materiały i możliwość obróbki. Miła luźna atmosfera

 3. Aleksander

  Świetna zabawa i zaangażowani prowadzący. Nawet przy braku zdolności manualnych, dzięki ich wsparciu udało się stworzyć ładny nóż. Dzięki wielkie za wspaniały weekend!

 4. Piotrek

  Było super! Nigdy nie przypuszczałem ,że będę w stanie zrobić funkcjonalny nóż. Fakt, spędziłem coś koło 8 godzin za szlifierką , ale satysfakcję mam przeogromną. Bardzo odpowiadała mi też atmosfera. Podziwiam umiejętności prowadzących, zwłaszcza, że spróbowałem sam. Fajni byli inni uczestnicy, chyba wszyscy dobrze się bawili. Polecam warsztaty z czystym sumieniem.

 5. Jarek

  Fajne warsztaty, dużo wiedzy o nożach. Pewne braki organizacyjne jak: więcej osób niż dostępnych urządzeń do pracy, brak kawy. Super prowadzący.

 6. Magdalena

  Wspaniałe, twórcze warsztaty! Byłam wraz z synem i mieliśmy mega fajny wspólny weekend.
  Trochę teorii- dużo praktyki, i o to chodziło.
  Wykonaliśmy swoje pierwsze noże i mamy ochotę na więcej:))) POLECAM!!!

 7. Tomasz

  Wspaniałe warsztaty, na których wyśmienicie się bawiłem i mogłem spełnić jedno ze swoich marzeń.

 8. Martin

  Świetne warsztaty! Ogrom przekazanej wiedzy! Duma z własnoręcznie zrobionego noźa! Goraco polecam!

 9. Sylwester

  Warsztaty na najwyższym poziomie. Dla każdego, kto szuka wielkich wrażeń i nie boi się wyzwań . Serdecznie polecam!

 10. Stanisław

  Mega sprawa nawet dla totalnego amatora prawc warsztatowych. Satysfakcja ze zrobienia noża jest ogromna. Polecam każdemu kto chce wykonać coś z kawałka stali kolory stanie się najlepszym nożem w kuchni

 11. Mateusz

  Bardzo fajne warsztaty. Dużo wiedzy jak na 2 dni. I radość z posiadania samodzielnie zrobionego noża 🙂

 12. Paweł

  Ciekawe, odkrywcze i zajmujące. Polecam i pozdrawiam Kłosowiczów!

 13. Piotr

  było zayebiście

 14. Paweł

  Super spędzony czas! Niesamowita dawka wiedzy, pełna praktycznych porad. Wszystko klarownie wytłumaczone, co pozwoliło wykonać świetny nóż już przy pierwszym podejściu bez wcześniejszej styczności z tematem. Polecam każdemu zainteresowanemu!

 15. Paweł

  Intensywny, ale niesamowicie satysfakcjonujący weekend, gdzie na koniec wychodzi się z własnoręcznie zrobionym, pięknym nożem. Prowadzący, Piotrek, bardzo umiejętnie przekazał masę wiedzy i patentów, by nasze ostrza wyszły jak najlepiej i nie da się znaleźć żadnego, które nie było małym dziełem sztuki – w dodatku w pełni profesjonalnym i funkcjonalnym.
  Bardzo polecam warsztaty i na pewno zawitam jeszcze do pracowni!

 16. Marcin

  Świetna atmosfera, dużo luzu i swobody, wytężona praca i kreatywność. Prowadzący (Maciej) miał czas dla każdego nożoroba, pomagał, doradzał, cierpliwie tłumaczył i sugerował rozwiązania, zachęcając jednocześnie do indywidualnego podejścia, nawet kosztem błędu lub niedoskonałości. Dużo wiedzy, dużo praktyki, a mimo to bez pośpiechu. Warsztaty okazały się fantastyczną zabawą, a do tego wróciłem z pięknym, własnym nożem 🙂 przebieg, efekt oraz ludzie (Maciej i dr Maciej) zachęcają do kolejnych odwiedzin. Sam po warsztatach nie wierzę, że udało mi się zrobić samemu coś tak pięknego jak mój nóż. Na plus oczywiście samodzielna obsługa maszyn, pył, stal, drewno i godziny spędzone z papierem ściernym i szlifierkami. Łatwo znaleźć tutaj prawdziwą pasję i zapomnieć o całym świecie.

 17. Aleksandra

  Warsztaty zakupione w ramach prezentu okazały się strzałem w dziesiątkę! Solenizant szczęśliwy i dumny z dokonania i własnego noża! 10/10 gorąco polecam, bo cała ekipa (zarówno Feblika jak i Kłosów) świetna i bardzo pomocna!

 18. Filip

  Maciej poradził sobie znakomicie. Super atmosfera, dużo praktyki. Ciekawie spędzony czas!

 19. Grzegorz

  Bardzo pożytecznie i ciekawie spędzony czas. Pełna profesjonalna obsługa z bardzo wysoką wiedzą praktyczną. Zajęcia poprowadzone przystępnie i dla każdego. Będę wracał mam pomysł na kolejne noże.

 20. Artur

  Wraz z tatą jesteśmy bardzo zadowoleni z warsztatu “Mój pierwszy nóż”. Świetnie spędzony czas, warsztaty bardzo dobrze zorganizowane. Prowadzący ma dużą wiedzę i wie jak sprawnie i skutecznie przekazać podstawowe umiejęjtności uczestnikom warsztatu. A do domu wróciliśmy z dwoma pięktnymi własnoręcznie zrobionymi nożami. Prowadzący daje wskazówki, ale noże wykonuje się całkowicie samemu. Generalnie polecam każdemu zainteresowanemu tematyką, świetna sprawa i dobra profesjonalna realizacja.

 21. Adam

  Witam Wszystkich. Jeżeli jeszcze się zastanawiasz “czy warto iść?”, “czy to są warsztaty dla mnie?”, to Ci podpowiem – TAK!
  Bardzo dobrze spędzony czas. Idealne zajęcia manualne w fantastycznym miejscu. A efekt końcowy -> Twój Pierwszy Własnoręcznie Stworzony Nóż, to po prostu cudowne uczucie.
  Prowadzący 10/10, Wyposażenie warsztatu 10/10, Efekt końcowy 20/10
  Polecam wszystkim nożownikom i miłośnikom kucharzenia!

 22. Rafał

  Polecam, bo warto. Mógłbym się rozpisywać na temat pozytywów, ale chyba najlepszą rekomendacją będzie to, że nóż został zarekwirowany przez moją żonę i już mi zaczęła grozić, że wyśle mnie po następny. Biedny ja;)

 23. Jane

  My children gave me this course as a present- I don’t think I would have picked such a course but I had such an amazing time.! The instructor was fantastic- clear explanations and demonstrations guided us through all the stages. He also gave information about various aspects of the materials, design and sharpening. There was a great atmosphere in the workshop; relaxed, supportive and friendly. It was great fun and I’m very happy with my knife which I will always treasure. In fact everyone who attended was deservedly proud of their knife. So if you have any interest in knives, cooking or bushcraft, I thoroughly recommend it 🙂

 24. Kamila

  Dzięki wielkie🔪 te dwa dni były dla mnie mega doświadczeniem. Z jednej strony bardzo duzym wyzwaniem bo nigdy nie obsługiwałam maszyn heavy duty a z drugiej strony każdy etap tworzenia własnego noża był mega radością 🤗💯 Warsztaty przebiegały w bardzo miłej i komfortowej atmosferze, czuwał nad nami Alek 👀
  Finalnie udało się stworzyć dzieło które posłuży mi na co dzień na działce czy w lesie 😁🔪
  Dziękuję ślicznie ❤️

 25. Michał

  Było świetnie. Profesjonalnie prowadzone i przygotowane warsztaty – polecam bez wahania.

 26. Basia

  Wspaniałe warsztaty ❤️ Luźna atmosfera, dużo ciekawej wiedzy i nauka przez samodzielną pracę. Prowadzący z entuzjazmem, dobrymi żarcikami i pomysłami jak wyjść z każdej nożowej katastrofy naturalnej. Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z pracą w stali i drewnie, nie obsługiwałam również żadnej z maszyn w warsztacie, a mimo to czułam się bardzo komfortowo, porządnie się ubrudziłam i wyszłam z super nożem 🙂 Polecam!

 27. Maciek

  Bardzo pozytywne wrażenia. Super zabawa i duże możliwości indywidualizmu.
  Prowadzący z dużym zaangażowaniem i dbałością o szczegóły a przy tym bardzo sympatyczny i zawsze chętny do pomocy i udzielania rad. Polecam na 100%

 28. Krzysztof

  Jestem 2 godziny po warsztatach (25-26.02.2023). Fantastyczna przygoda dla kogoś ktoś miał do czynienia z narzędziami i maszynami oraz dla kompletnego nowicjusza! Wszystkiego nauczą, pomogą , ale nóż wykonuje się samodzielnie! Jest po prostu piękny. Polecam wszystkim, płeć nie ma znaczenia. Krzysztof

 29. Jakub

  Bardzo fajne warsztaty, wyszedłem z nożykiem i całą czapka nowej wiedzy. Bardzo jasnym punktem warsztatów był prowadzący, który chętnie dzielił się wiedzą i pomagał jak tylko mógł. Malutki minus, który i tak nie wpłynie na ocenę ogólną, to brak możliwości wyboru kształtu blanka.

 30. Paweł

  Uczestnictwo w warsztatach dostałem w prezencie, na początku myślałem że przy moich zdolnościach manualnych nie wyjdę z nich nawet z wykałaczką a tu proszę, całkiem ładny nóż 🙂… Mogę z czystym sumieniem polecić każdemu.

 31. Paweł

  Warsztaty były bardzo owocne w nową wiedzę dla mnie oraz opatrzone merytoryką prowadzących. Polecam serdecznie gdyż chłopaki z Kłosów podchodzą do zajęć z dużą pasją i zaangażowaniem.

 32. Sylwek

  Zdecydowanie polecam warsztaty. Dużo teoretycznych i praktycznych podpowiedzi, ciekawy przekaz informacji oraz profesjonalne podejście.

 33. Jakub

  Bardzo polecam. Przekrojowe warsztaty z bardzo dużą ilością praktyki i mocno indywidualnym podejściem.

 34. Bartek

  Warsztaty zdecydowanie warte każdej złotówki!

  Piotr ma ogromną wiedzę, którą chętnie się dzieli, jednocześnie pozostawiając duże pole dla samodzielności uczestników.
  Dodatkowym plusem było to, że mogłem w warsztatach uczestniczyć z moim psem, 🙂

  Z pewnością wrócę na kolejne warsztaty w Kłosach!

 35. Konrad

  Warsztaty były niesamowite. Profesjonalne a jednocześnie bardzo przyjemne i luźne. Jeden z najlepszych kursów na jakim byłem. Gorąco polecam!

 36. Robert

  Stanowczo dobrze spędzony czas, w dobrej atmosferze.
  Warsztaty, które dają bardzo dużo satysfakcji i na swój sposób odprężają.
  Dzięki i mam nadzieję, do zobaczenia!

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • warsztaty artystyczne swiece LumiPoznań

  Stwórz artystyczne świece – piwonie (PZN)

  Lumi
  290 zł 60 minut / os.
  3 h
  6-10 os.
 • warsztaty snycerskie ozdoby alelipaPoznań

  Warsztaty rzeźbienia ozdób choinkowych

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  4-8 os.
 • warsztaty dziewiarskie torby wyplatamyWarszawa

  Wyplatanie torebek z grubej włóczki

  170 zł 60 minut / os.
  2 h
  3-8 os.
 • warsztaty makramy torba ksiezycowe splotyWarszawa

  Makramowa torba

  279 zł 60 minut / os.
  4 h
  2-8 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto