1 spotkanie
3 godz.
2
-6 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby od 16 roku życia.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Cyjanotypia to jedna ze starszych technik fotografii szlachetnej. Kiedyś służyła do tworzenia reprodukcji, dziś zaliczana jest do fotografii alternatywnej.

Przy wykonywaniu odbitek wykorzystuje się światłoczułość soli żelaza – stąd niebieski kolor. Cyjanotypia daje możliwość tworzenia obrazów stykowo, czyli przez ułożenie przedmiotów bezpośrednio na papierze pokrytym substancją światłoczułą.

Cały proces jest prosty i intrygujący, a do tego całkowicie bezpieczny.

Warsztaty przeznaczone są dla każdego, kto ma ochotę zrobić coś własnoręcznie, spróbować mniej oczywistej, ale bardzo ciekawej techniki fotograficznej. Na zajęciach skupimy się na motywach roślinnych, więc z pewnością ucieszą one wszystkich wielbicieli roślin.

Porozmawiamy też trochę o historii fotografii, technikach fotograficznych oraz roślinach.
Co będziesz robić?
Na warsztatach nauczysz się podstaw wykonywania cyjanotypii.

Pokażę Ci, jak przebiega cały proces robienia cyjanotypii, od przygotowania roztworu do uczulania papieru, przez tworzenie roślinnych kompozycji, po wywoływanie gotowych odbitek.

Na początku porozmawiamy trochę o historii cyjanotypii i innych technikach fotografii (szczególnie tych mniej oczywistych).

Potem przystąpimy do właściwej pracy – przygotujemy odczynniki, uczulimy papier, stworzymy kompozycje z wybranych roślin i wywołamy gotowe prace.

W międzyczasie będzie chwila na kawę i coś słodkiego oraz więcej rozmów.

Gotowe, oprawione w antyramy odbitki zabierzesz ze sobą do domu.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

07.03.2023

Joanna to człowiek wielu talentów, a jej zainteresowania przenikają się i inspirują uczestników warsztatów. Co więcej, z jej kursów wychodzi się nie tylko artystycznie pobudzonym, ale także zrelaksowanym, jak po długim spacerze w lesie.
Zapewniamy
Materiały
Wszystko to, co jest konieczne do wykonania dwóch odbitek (w dwóch rozmiarach) – papier, odczynniki, narzędzia, suszone rośliny.
Dostaniesz też antyramy i passe partout do oprawienia swoich prac. Jeśli będą chęci i starczy czasu – drewnianą deskę do dalszych eksperymentów.
Coś na ząb
Ciepłe napoje oraz słodki poczęstunek.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Belgijska 6, Warszawa
Wskazówki dojazdu
Parking płatny wzdłuż ulicy, ale czasami trudno znaleźć miejsce. Możliwość dojazdu komunikacją. Stojak rowerowy na zamkniętym podwórku. Wejście od strony ulicy.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Ubierz się tak, aby czuć się swobodnie i nie bać się ewentualnie trochę pobrudzić.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Opinie o warsztatach (6)
 1. Monika K-U

  To było moje pierwsze spotkanie z cyjanotypią, dzięki prowadzącej p. Joasi- bardzo udane. Pani Joasia szczegółowo opisała proces, następnie służyła nam wsparciem i radą na każdym etapie tworzenia prac. Przygotowała również dla nas słodki poczęstunek. Bardzo miło spędzony czas, serdecznie polecam.

 2. Michalina

  Super prowadząca – bardzo cierpliwa i pomocna. Sama technika fascynująca, bardzo się zrelaksowałam układając kompozycje z roślin, a efekt po zrobieniu obrazu za pomocą lamp UV przeszedł moje oczekiwania.
  Obrazki już w ramkach (udostępnionych przez prowadzącą). Pyszna kawa i miła atmosfera.

 3. Iza

  Wspaniałe warsztaty. Solidna dawka wiedzy i możliwość przetestowania co działa najlepiej oraz solidny zapas materiałów. Dodatkowo bardzo miła atmosfera, pełen relaks w trakcie i mnóstwo inspiracji na dalsze próby. Szczerze polecam 💙

 4. Tatsiana

  Gorąco polecam! Przyjazny i informacyjne warsztaty cyjanocipii. Trzy godziny medytacji.

 5. Natalia

  Polecam te warsztaty. Bardzo dużo się nauczyłam. Przyjemnie spędzony czas, w miłej atmosferze. Pani prowadząca przesympatyczna, o dużej wiedzy, można pogadać przy herbatce. Warsztaty zainteresują zarówno pasjonatów sztuki, co osoby chcące spędzić miło wieczór.

 6. Maria

  Polecam z całego serca! Technika cyjanotypii jest zarówno nieskomplikowana w wykonaniu, a jednocześnie podczas tworzenia prac można zrealizować wiele swoich pomysłów pod okiem Asi, która czuwa nad całym procesem i chętnie pomaga na każdym etapie pracy. Warsztaty zostały przeprowadzone w sympatycznej atmosferze – aż chce się wracać po więcej! 🙂

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • warsztaty artystyczne swiece LumiPoznań

  Stwórz artystyczne świece – piwonie (PZN)

  Lumi
  290 zł 60 minut / os.
  3 h
  6-10 os.
 • warsztaty rzemieslnicze piora milimWarszawa

  Kurs tworzenia piór wiecznych

  1250 zł 60 minut / os.
  10 h
  1-3 os.
 • warsztaty snycerskie ozdoby alelipaPoznań

  Warsztaty rzeźbienia ozdób choinkowych

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  4-8 os.
 • warsztaty dziewiarskie torby wyplatamyWarszawa

  Wyplatanie torebek z grubej włóczki

  170 zł 60 minut / os.
  2 h
  3-8 os.

Cyjanotypia: “druk słoneczny” o roślinnych wzorach

Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto