4 spotkania

Dwa kolejne weekendy w tych samych godzinach. Rezerwujesz termin 1 spotkania, każde kolejne rezerwowane jest automatycznie.

28 godz.

Każde spotkanie trwa ok 7 godz.

4
-8 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby od 14 roku życia.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Na naszych zajęciach, krok po kroku poprowadzimy Cię przez podstawy wykonywania noży. Porozmawiamy o technikach szlifowania, geometrii noży, oprawach i ostrzeniu.

Formuła zajęć “MPN dla ambitnych” pozwala zrealizować indywidualne projekty dowolnych dużych ostrzy: i kuchennych i terenowych.

Można pracować nad nożami o różnych typach szlifów (symetryczne, jednostronne, wklęsłe itp.), różnych konstrukcjach (full/hidden/hybrydy) i nadawać nożom dowolne kształty.

Nożami zajmujemy się od kilkunastu lat – od weekendowego hobby doszliśmy do specjalistycznego zakładu wytwórczego. Lubimy to, co robimy i lubimy dzielić się radością z pracy rąk z innymi – te warsztaty to możliwość zajrzenia w nasz świat.

Zajęcia “MPN – dla ambitnych”, to nasze najpełniejsze kursy nożownicze – jeśli interesujesz się nożami, chcesz poznać proces powstawania noża od podstaw albo myślisz o nożownictwie jako potencjalnym hobby – warto się tu pojawić! To pełen pakiet podstawowej wiedzy i umiejętności potrzebnych do samodzielnego tworzenia kolejnych ostrzy.

Na zajęcia zapraszamy niezależnie od płci, wieku i poziomu manualnego. W przypadku zapisu osoby nieletniej, wymagana jest pisemna zgoda rodzica.
____________________________________________________________________

Po tym kursie będziecie znali podstawy pracy nożowniczej, obsługi maszyn i działania naszego warsztatu – co otwiera Wam dostęp do ‘Otwartej Pracowni’ – czyli popołudniowych zajęć nożowniczych, na których możecie pracować nad kolejnymi projektami.

Otwarta pracownia (‘kącik nożownika’) organizowana jest w naszym warsztacie przy Tamce 40 w Warszawie. O szczegóły warto zapytać prowadzącego warsztaty.
Co będziesz robić?
Po kilku dniach wspólnej pracy, każdy uczestnik warsztatów wraca do domu z porządną porcją wiedzy i własnoręcznie wykonanym – w pełni funkcjonalnymi – nożem.

Warsztaty składają się z zajęć praktycznych przeplatanych krótkimi wykładami – pogadankami.

W części teoretycznej omawiamy:
– konstrukcje noży, rodzaje szlifów;
– rozumienie geometrii różnych typów ostrzy;
– podstawy właściwości stali i obróbki cieplnej;
– gatunki stali używane w nożownictwie (węglówki, damasty, proszki);
– warsztaty z ostrzenia.

W części praktycznej:
– projektowanie swojego noża.
– przygotowanie ‘blanka’ – cięcie, szlifowanie;
– nauka technik szlifowania noży na szlifierkach taśmowych; (szlifujemy bez jigów, metodą klocków dociskowych)
– szlifowanie / wiercenie / cięcie – popracujemy sporo na maszynach;
– oprawy noży typu ‘hidden tang’ i ‘full tang’, wykończenia – będzie dużo dopasowywania, klejenia.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

22.10.2019

Kłosy to manufaktura, która tętni twórczym działaniem. Pasja robienia noży zrodziła się kilkanaście lat temu w Złotokłosie – tam, gdzie wychował się jej twórca Piotr Jędras i stamtąd też pochodzi jego nazwa.
Zapewniamy
Materiały
Na warsztatach zapewniamy wszelkie materiały potrzebne do ukończenia zajęć z sukcesem: stal, drewno, taśmy ścierne, maszyny, narzędzia, ostrzałki itp. Każdy z uczestników na czas trwania zajęć dostaje też zestaw BHP: ochronę uszu, oczu i maskę przeciwpyłową, opcjonalnie rękawiczki. Korzystanie z każdego narzędzia poprzedzone jest krótkim szkoleniem.
Coś na ząb
Podczas zajęć robimy przerwę, w trakcie, której wychodzimy na obiad albo zamawiamy jedzenie do pracowni. W pracowni jest mała kuchnia do dyspozycji. Dostępna jest kawa i herbata.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Tamka 40, Warszawa
Wskazówki dojazdu
Przy Tamce nie da się parkować, radzimy szukać miejsc na ul. Cichej, Dynasy, Kopernika albo Bartoszewicza.

Bezpośrednie wejście do pracowni jest w głębi działki, za drzewkiem przy schodach na skarpę – nie trzeba przechodzić przez ogrodzony parking, który jest przed pracownią.

Pracownia jest 150m od stacji metra Nowy Świat-Uniwersytet (L2).
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Warto ubrać się w coś, czego nie żal wybrudzić w pyle. Pracujemy na maszynach, więc unikamy wszystkich wiszących elementów stroju, włosy dobrze spiąć/związać. Buty zabudowane. Biżuterię/zegarki najlepiej zostawić w domu, ze względu na pracę z materiałami ściernymi.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Opinie o warsztatach (4)
 1. Adrian

  Na warsztatach panowała bardzo dobra atmosfera, można było spełnić marzenia o zrobieniu własnego noża. Prowadzący (Grzegorz) chętnie pomagał, udzielał rad i podsuwał dobre pomysły. Na pewno czuję się zachęcony do zrobienia w przyszłości kolejnego noża!

 2. Mariusz

  Byłem, doświadczyłem, poznałem fajnych ludzi i świetnego fachowca jakim jest Piotr. Bardzo przyjazna atmosfera oraz duża porcja wiedzy dla ludzi zajaranych knifemaking-em i nie tylko. Polecam. Warto przyjechać nawet z innej części kraju.

 3. Łukasz

  Rewelacyjne warsztaty. Piotr świetnie uczy zostawiając jednocześnie pełną “swobodę twórczą”. Klimat super: miło, pewnie, przyjemnie, bez pośpiechu i bezpiecznie. Wychodzisz umiejąc robić noże.

 4. Maciek

  Super warsztat! Piotr jest niesamowicie utalentowanym nauczycielem i pod jego okiem nie ma szans stworzyć noża który nie będzie imponował!

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • Warsztaty makramy - Makramy Plote

  Makramowe kolczyki

  Makramy Plote
  220 zł 60 minut / os.
  2 h
  2-10 os.
 • warsztaty modniarskie kapelusz słomkowy maria monica london

  Warsztaty kapelusznicze: kapelusz ze słomy naturalnej

  870 zł 60 minut / os.
  7 h
  5-8 os.
 • Warsztaty stolarskie kurs stolarski Warszawa Alicja w krainie drewna

  Misa kusi! – kobiece toczenie w drewnie

  699 zł 60 minut / os.
  5 h
  2-4 os.
 • warsztaty stolarskie łyżka alelipa

  Warsztaty rzeźbienia drewnianych łyżek

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  4-8 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto