Warsztaty dla par: zróbcie stolik kawowy lub lustro

CENA

Wielkość grupy

1 - 

1 os.

Czas trwania

8 godzin: od 09:00 do 17:00

O warsztatach

Szukasz wyjątkowego prezentu dla swojej drugiej połówki? Chcesz w oryginalny sposób spędzić rocznicę? A może marzy Ci się kreatywna przygoda z przyjacielem, mamą albo siostrą?

Bez względu na to, z kim lubisz spędzać czas, zróbcie razem coś fajnego! A czy może być coś fajniejszego od wspólnego tworzenia z drewna? No, może weekendowy maraton filmowy z popcornem w jednej ręce i gorącą czekoladą w drugiej. Ale umówmy się - to możemy zrobić w każdej chwili.

Warsztaty dla par to idealna okazja na wzmocnienie więzi, sprawdzenie się na zupełnie nowym, stolarskim polu i zbudowanie super wspomnień.

Wspólnie stworzycie okrągły stolik kawowy o średnicy 50cm albo oprawicie lustro (55x40 cm) w mozaikową ramę (wybierzcie sami).

Otrzymacie też pakiet profesjonalnych zdjęć z warsztatów, żeby wasze wspomnienia nigdy nie wyblakły.

Dla kogo?

Warsztat przeznaczony jest dla każdego, kto chce zacząć swoją przygodę ze stolarstwem, wejść na chwilę do świata drewna albo po prostu spędzić kreatywny czas w towarzystwie bliskiej osoby.

Osobą tą może być Twoja druga połówka, najlepszy przyjaciel albo członek rodziny. Po prostu ktoś, z kim lubisz spędzać czas. Nie musicie mieć żadnego doświadczenia ze stolarstwem - wystarczy twórcze nastawienie i gotowość do dobrej zabawy.

Co dadzą Ci warsztaty?

Podczas warsztatów przede wszystkim odpoczniecie. Spędzicie kilka godzin w towarzystwie drewna i przy pracy kreatywnej. Oderwiecie się od codziennych obowiązków i rutyny zadań. Pobrudzicie dłonie farbą (no, chyba że zdecydujecie się na rękawiczki), poczujecie uzależniający zapach świeżo szlifowanego drewna i pozwolicie dojść do głosu wewnętrznemu dziecku.

Zdobędziecie wiedzę dotyczącą malowania i zabezpieczania drewna. Nauczycie się ciąć, szlifować i kleić drewniane elementy do podłoża. Złapiecie za narzędzia stolarskie, by finalnie stworzyć własne drewniane dzieło.

Zapoznacie się ze sprzętem potrzebnym do obróbki i dowiecie więcej o rodzajach drewna i ich właściwościach. Przede wszystkim jednak puścicie wodze fantazji, oprószycie dłonie świerkowym pyłem, zatopicie się w leśnym zapachu i fajnie spędzicie czas.

Program

Plan warsztatów ustalany jest indywidualnie w oparciu o projekt.

Pewne jest to, że stworzycie swoje własne stolarskie dzieło od zeszlifowania pierwszej deski po ostatnie pociągnięcie pędzlem nasączonym lakierem. Zabierzecie je do domu i będziecie cieszyć się ze swojej pracy każdego dnia. Stworzycie piękne wspomnienia i nauczycie się czegoś nowego.

Dodatkowo dowiecie się:
- jakie narzędzia potrzebne są do pracy z drewnem,
- jak przygotować drewno do dalszej obróbki,
- jak bezpiecznie posługiwać się narzędziami stolarskimi,
- jakie są rodzaje drewna i czym się charakteryzują,
- jak dobrać drewno do projektu,
- jakie są sposoby malowania i zabezpieczania drewna,
- jak zacząć swoją przygodę z drewnem.

Czas trwania warsztatów uzależniony jest od złożoności projektu - spotkanie może trwać krócej bądź dłużej niż 8 godzin.

Zapewniamy

Wsparcie i doświadczenie prowadzącej, która pomoże Ci zrealizować projekt.

Dodatkowo do dyspozycji dostaniecie:
- farby w różnych kolorach i odcieniach,
- bejce,
- pędzle, szpachelki i gąbki,
- papiery ścierne,
- lakiery i woski,
- materiały do decoupage,
- dostęp do piły, szlifierek, dłut, strugów i innych potrzebnych narzędzi,
- deski i dodatkowe materiały potrzebne do realizacji projektu,
- kleje,
- słuchawki, rękawiczki, maski przeciwpyłowe,
- kawę, herbatę, wodę i słodkie przekąski.

Wymagamy

Wzięcie udziału w warsztatach nie wymaga specjalnych przygotowań - weźcie ze sobą ubrania, które mogą się pobrudzić i pomyślcie, jakich kolorów chcecie użyć. To wszystko!

Daty

Miejsce

Figaj - Pracownia Drewna: ul. Metalowców 9/210, Wrocław

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  “Rzuciłam wszystko i wyjechałam w Bieszczady” – tak zaczyna się wiele rewolucyjnych historii, i ta, związana z powstaniem Pracowni Drewna Figaj, ma z nią coś wspólnego. Basia, pomysłodawczyni projektu, postawiła po latach pracy w korporacji zająć się tym, co naprawdę kocha. Porzuciła wygodną posadę i poszła za głosem serca – otworzyła niewielką pracownię stolarską, w której tworzy drewniane mozaiki przy użyciu różnych technik. 

  Przygodę z drewnem rozpoczęła budując stół do salonu i meble na taras. Później na długi czas zapomniała o drewnianej pasji, aż do dnia, gdy w jej domu pojawił się pies. Próbując zbudować jego legowisko, ułożyła pierwszą mozaikę z drewna i przepadła. Tworzenie drewnianych obrazów stało się przestrzenią do łączenia praktycznego działania z artystycznym spełnieniem. Największą inspiracją Basi jest codzienność – otaczające ją przedmioty, tekstury, ludzie, doświadczenia i emocje. Każda z tych rzeczy wpływa na jej sposób myślenia i znajduje odwzorowanie w tworzonych przez nią pracach. Z kolei sam proces jest dla niej formą medytacji i opowiadania historii za pomocą drewna. 

  Pracownia Figaj, której nazwa pochodzi od nazwiska Basi, działa od listopada 2020 roku, a jej pierwszą siedzibą był klimatyczny budynek wrocławskiego Dworca Nadodrze. Obecnie, pod nowym adresem, można wziąć udział w prowadzonych przez nią warsztatach i w ten sposób odkryć drzemiące w każdym z nas pokłady kreatywności. Basia pomaga wydobyć uczestnikom dziecięcą pasję i radość tworzenia. To skuteczny sposób, żeby przypomnieć sobie, że ograniczenia to coś, co zazwyczaj sami sobie narzucamy. Nieskrępowane doświadczanie nowych rzeczy pozwala zmienić perspektywę i myślenie o sobie samym. 

  Warsztaty w pracowni Figaj to bezpieczna przestrzeń do pobrudzenia sobie rąk farbą i oprószenia spodni świerkowym pyłem. Basia jako prowadząca jest czujną obserwatorką i towarzyszy uczestnikom w całym procesie – wielokrotnie wspólnie docierają do punktu zachwytu nad kreatywnością i zaskoczenia możliwościami  pracy rąk. Sama określa to magicznym momentem, w którym do głosu dochodzi głęboko uśpiony instynkt i doświadczenie piękna pracy z drewnem. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Warsztaty dla par: zróbcie stolik kawowy lub lustro”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto