Artysta i rzemieślnik w jednej osobie – tak sam o sobie mówi Marcin. Jego ścieżka rozwoju nie była oczywista, ale dziś w swojej pracy korzysta z tego doświadczenia i łączy różne obszary. Architektura i sztuka to dwa światy, które stale się przeplatają zarówno w obszarze zawodowym, ale także jego pasjach po godzinach. To także źródło inspiracji – forma, proporcje, geometria – wszystko to można odwzorować tworząc ceramiczne naczynia.
Ceramika i florystyka to całe życie Marcina. Szybko też docenił fakt, że to dziedziny, które pozwalają na wiele interakcji społecznych. Od zawsze uwielbiał obserwować twórczy rozwój, ale również bezpośrednie przełożenie na samoocenę osób, które odkrywały swoje pasje. To też stało się zapalnikiem, aby w pełni poświęcić się dydaktyce. Obecnie Marcin prowadzi działalność naukowo – dydaktyczną na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Oprócz dzielenia się wiedzą, prowadzi także badania z zakresu sztuki plastycznej i konserwacji oraz architektury i urbanistyki.
Prace Marcina były niejednokrotnie doceniane i nagradzane zarówno w Polsce, jak i na świecie. Otrzymał między innymi wyróżnienie honorowe na II Biennale Małej Formy Ceramicznej w kategorii formy użytkowe oraz zdobył główną nagrodę w kategorii rzeźba we włoskim konkursie ContemporaneaMENTI III Concorso di arti contemporanee under 35. Jednak tworzenie własnych form to nie wszystko – Marcin przyznaje, że mnóstwo radości przynosi mu dzielenie wiedzą i nie wyobraża sobie, że mógłby ją zatrzymać tylko dla siebie.
Szeroka wiedza i bogate doświadczenie to ważne fundamenty warsztatów prowadzonych przez Marcina. Inspirację do logotypu pracowni zaczerpnął z języka japońskiego – クラフト /Kurafuto/ w dosłownym tłumaczeniu oznacza „rzemiosło”. To co znajduje się na liście kluczowych wartości, które są przekazywane uczestnikom kursu, to przeciwstawienie się nijakości i masowości. W opozycji stoi merytoryczna wiedza, warsztat techniczny i wyczucie stylu – to pozwala w pełni zanurzyć się w procesie twórczym i stworzyć coś unikalnego.