Podstawy florystyki ślubnej

CENA

Wielkość grupy

2 - 

4 os.

Czas trwania

8 godzin: od 9.00 do 17.00

O warsztatach

Jeśli pierwsze spotkanie z florystyką wzbudziło w Was zachwyt i chcecie doskonalić swój warsztat lub wyspecjalizować się w tematyce ślubnej - to dobrze trafiliście.

Podczas zajęć zdobędzicie kompendium wiedzy z zakresu florystyki ślubnej. Wspólnie stworzymy kompozycje w ponadczasowym stylu dekoracyjnym.

Dla kogo?

Warsztat dedykowany jest osobom, które rozpoczęły już przygodę z florystyką i chcą doskonalić swoje umiejętności.

Zapisując się na warsztat, powinniście mieć „pierwsze kroki” za sobą. Warsztat ten może być kolejnym etapem po „podstawach bukieciarstwa”. To pozwoli Wam na swobodne operowanie materiałem roślinnym na tym warsztacie.

Co dadzą Ci warsztaty?

Fundamentalnie - sporą dawkę wiedzy w zakresie florystyki ślubnej. Nauczysz się podstawowych technik i zasad, które są niezbędnej w tej dziedzinie.

Poznasz klasyfikację bukietów ślubnych, wykonasz dekorację stołu w 2 odsłonach - współczesnej oraz klasycznej. Wykonasz również kompozycję na samochód oraz bukiet ślubny.

Program

Warsztaty obejmują jedno spotkanie, które rozpocznę krótkim wprowadzeniem. Przedstawię klasyfikację bukietów ślubnych i opowiem o technikach dedykowanych podstawowym typom bukietów. Następnie przystąpimy do wykonania bukietu ślubnego techniką hybrydową. Nie pracujemy na mikrofonach i pozostałych technikach archaicznych - poznacie techniki wykorzystywane współcześnie.

Kolejny etap to dekoracje stołu, które wykonacie w 2-osobowych zespołach - praca grupowa wpisana jest w specyfikę zawodu. Wykreujecie kompozycję współczesną na stelażach, a następnie udekorujecie kwiatami 2 wysokie świeczniki tak, by wyglądały, jak zakomponowane przez jedną osobę. Ostatni element warsztatu to dekoracja samochodu - na tym etapie - na podstawie nowo zdobytych doświadczeń będziecie mogli zaprojektować i wykonać kompozycję, która wyrazi wasz charakter.

Po warsztatach wrócicie z głową pełną wiedzy, inspiracji oraz oczywiście z samodzielnie wykonanym bukietem ślubnym.

Zapewniamy

Wysoki poziom merytoryczny - warsztaty prowadzi mistrz florystyki.
Zróżnicowany materiał roślinny i dekoracyjny.
Kameralną atmosferę. Dodatkowo kawa / herbata / poczęstunek.
Do dyspozycji będą niezbędne narzędzia, materiały oraz fartuchy.

Wymagamy

Na warsztat przyjdź kilka minut wcześniej by niczego nie przegapić.

Daty

Miejsce

Pracownia "Struktury Natury": ul. Grójecka 20B, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Artysta i rzemieślnik w jednej osobie – tak sam o sobie mówi Marcin. Jego ścieżka rozwoju nie była oczywista, ale dziś w swojej pracy korzysta z tego doświadczenia i łączy różne obszary. Architektura i sztuka to dwa światy, które stale się przeplatają zarówno w obszarze zawodowym, ale także jego pasjach po godzinach. To także źródło inspiracji – forma, proporcje, geometria – wszystko to można odwzorować tworząc ceramiczne naczynia. 

  Ceramika i florystyka to całe życie Marcina. Szybko też docenił fakt, że to dziedziny, które pozwalają na wiele interakcji społecznych. Od zawsze uwielbiał obserwować twórczy rozwój, ale również bezpośrednie przełożenie na samoocenę osób, które odkrywały swoje pasje. To też stało się zapalnikiem, aby w pełni poświęcić się dydaktyce. Obecnie Marcin prowadzi działalność naukowo – dydaktyczną na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Oprócz dzielenia się wiedzą, prowadzi także badania z zakresu sztuki plastycznej i konserwacji oraz architektury i urbanistyki. 

  Prace Marcina były niejednokrotnie doceniane i nagradzane zarówno w Polsce, jak i na świecie. Otrzymał między innymi wyróżnienie honorowe na ​​II Biennale Małej Formy Ceramicznej w kategorii formy użytkowe oraz zdobył główną nagrodę w kategorii rzeźba we włoskim konkursie ContemporaneaMENTI III Concorso di arti contemporanee under 35. Jednak tworzenie własnych form to nie wszystko – Marcin przyznaje, że mnóstwo radości przynosi mu dzielenie wiedzą i nie wyobraża sobie, że mógłby ją zatrzymać tylko dla siebie. 

  Szeroka wiedza i bogate doświadczenie to ważne fundamenty warsztatów prowadzonych przez Marcina. Inspirację do logotypu pracowni zaczerpnął z języka japońskiego – クラフト /Kurafuto/ w dosłownym tłumaczeniu oznacza „rzemiosło”. To co znajduje się na liście kluczowych wartości, które są przekazywane uczestnikom kursu, to przeciwstawienie się nijakości i masowości. W opozycji stoi merytoryczna wiedza, warsztat techniczny i wyczucie stylu – to pozwala w pełni zanurzyć się w procesie twórczym i stworzyć coś unikalnego. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Podstawy florystyki ślubnej”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto