ONLINE warsztaty stolarskie (2 dni)

CENA
Wielkość grupy
Minimalnie 5 osób:)
Czas trwania
Warsztat składa się z dwóch spotkań, każde po 1,5 godziny:
- sobota - 25 kwietnia od 16:00 do 17:30,
- środa - 29 kwietnia od 18:00 do 19:30.


Jeśli podany termin nie jest dla Ciebie dogodny, to nie przejmuj się warsztat będzie można odtworzyć w dowolnym czasie, a na ewentualne pytania z wielką chęcią odpowiemy.

O warsztacie

W trakcie warsztatu zrobimy 2 drewniane skrzyneczki, których można użyć jako osłonę na doniczki do ziół czy kwiatków, albo jako skrzynkę na zabawki dzieci czy inne "szpargały" :)

Elementy drewniane będą przycięte. Uczestników czeka szlifowanie, czyszczenie, zabezpieczanie i malowanie oraz zbijanie skrzynek.

Dla kogo?

Dla każdego, kto ma w domu młotek i nie zawaha się go użyć! Zapraszam każdego, kto chciałby siedząc w domu poznać piękno pracy z drewnem i przygotować własnoręcznie przedmiot użytkowy, który posłuży domu. Będzie to czas nauki czegoś nowego i pożytecznego! Zapraszamy samotne wilki i zespoły rodzinne - każdy będzie miał co robić ;)

Co da Ci warsztat?

Znajomość podstawowych zasad obróbki drewna, w tym rodzajów drewna, narzędzi do podstawowych prac stolarskich oraz projektowania przedmiotów użytkowych z drewna.

Przygotujemy 2 skrzyneczki, które przydadzą się jako osłonki na doniczki albo na zabawki dzieci czy inne drobne przedmioty. Ponadto zdobędziecie umiejętność kreatywnego wykorzystania materiałów i narzędzi, jakie posiadamy w domu.

Program

Zapoznanie z zasadami bezpiecznego pracowania z drewnem. Opisanie kolejności działań. Instruktaż wykonania poszczególnych etapów pracy. Czuwanie nad przebiegiem prac i pomoc w razie wątpliwości.

Zapewniamy

Pakiet materiałów na warsztat dostarczymy na wycieraczkę Twojego domu lub mieszkania na terenie Warszawy lub wyślemy do dowolnego paczkomatu w Polsce.

W pakiecie znajdziesz: docięte drewno, fartuch ochronny, papier ścierny, rękawiczki, ściereczkę, lakier do drewna, gwoździe, klej.

Wymagamy

Z domowych zasobów potrzebne będą pędzel lub gąbeczka do naczyń, coś do zabezpieczenia stołu, młotek.

Daty

Miejsce

Warsztaty będą prowadzone online poprzez aplikację Zoom.

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

  Napisz do nas

Pracownia

Dama z Wiertarką to nowy projekt Agnieszki Bykowskiej-Giler. Nazwę zainspirowało jedno z najbardziej słynnych dzieł świata – Dama z Łasiczką. Sympatyczne zwierzę futerkowe zamieniono na użyteczny sprzęt. Co nie znaczy, że to koniec ze sztuką. O nie. W pracowni Damy z Wiertarką powstają przepiękne, a jednocześnie funkcjonalne rzeczy. To połączenie świata kobiet ze światem majsterkowania. Wcześniej Agnieszkę poznaliśmy dzięki założonej przez nią fundacji „Stwórz to”, która prowadziła pracownię Dryg i Myk.  


Agnieszka Bykowska-Giler z wykształcenia jest adwokatem. Uwielbia prace ręczne, majsterkowanie i drewno. Ale nie zawsze tak było. Przez długie lata pracowała głównie przed komputerem. Urodzenie dzieci stało się katalizatorem w życiu zawodowym. Pomysł na pracę z drewnem wyłaniał się powoli. Jedno było pewne: przyszedł czas na pracę z ludźmi. Najpierw Agnieszka zainteresowała się edukacją dzieci, co w jej rodzinie jest „dziedziczne”. Połączyła to z pasją do rękodzieła, a szczególnie pracy z drewnem. Teraz jako Dama z Wiertarką prowadzi zajęcia z podstaw stolarki dla dzieci, kobiet i rodzin. Szuka przy tym innowacyjnych rozwiązań, łamie schematy, pomaga w wyrażaniu siebie. Najważniejszy jest dla niej sam proces nauki i tworzenia, a nie jego wynik.


Agnieszkę inspirują ludzie pozytywnie nastawieni do świata i otwarci na nowe doświadczenia. Tacy, którzy chcą poznawać i uczyć się ciągle czegoś nowego. Mówi: “W moim życiu ważna jest empatia i wrażliwość na drugiego człowieka. Zależy mi na odkrywaniu potencjału młodych ludzi. Chcę dodawać dzieciom skrzydeł, aby rozwijały się w tym, co kochają robić.” I właśnie to robi na swoich warsztatach. Współpracuje z instytucjami państwowymi i prywatnymi związanymi z szeroko pojętą kulturą. To m.in. Męska Szopa przy Wolskim Centrum Kultury, Centrum Kultury Wilanów Dom Kultury w Starych Babicach czy Fundacja Przystanek Twórczość, Fundacja SPOT.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „ONLINE warsztaty stolarskie (2 dni)”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *