Możesz mieć pewność, że warsztat zakończysz z poczuciem sprawczości i twórczo spędzonego czasu. Poczujesz też moc, jaką mają świece własnoręcznie robione. A ilekroć je zapalisz, obudzą się w nich twoje intencje i życzenia, a ty zmysłami wrócisz do tego twórczego procesu.
Poznasz podstawowe i najbardziej skuteczne metody lepienia naczyń – wałkowanie, wykrajanie, łączenie, wygładzanie, sprawdzisz, jak glina reaguje na dotyk, jaka jest plastyczna i krucha jednocześnie.
Warsztaty obejmują dwa spotkania.
Na pierwszym spotkaniu samodzielnie ulepisz ceramiczne naczynia, które jeszcze surowe ozdobisz wybraną metodą przy pomocy angob (barwników na bazie gliny). Możesz swobodnie malować pędzlami, palcami, używać szablonów, chlapać, skrobać, sypać lub tapować. Każda z tych metod daje wspaniałe możliwości i efekty.
Po tym spotkaniu i pierwszym wypale naczynia trafią w moje ręce. Zanurzę je w bezbarwnym szkliwem i po raz drugi wypalę – dzięki temu naczynia staną się szczelne i użytkowe.
Na drugim spotkaniu nauczysz się jak zrobić zapachową świecę. Dowiesz się, jak łączyć olejki, co utrwala ich zapach i kiedy dodawać je do wosku. Stworzysz swoją kompozycję zapachową, wybierzesz ozdoby, a na koniec dowiesz się, jak mocować knot i ostudzić wosk.
Na koniec wyjdziesz z pracowni z gotowymi świecami!
Wszystkie prace wypalam dwukrotnie – najpierw surową glinę na bisquit w temperaturze ok. 900°C, a potem poszkliwione prace – w temperaturze ok. 1050°C.
Opinie o warsztatach (4)
Agnieszka –
Świetne klimatyczne miejsce, piękne wyroby ceramiczne, kochana Pani instruktorka. Chetnie wróce na glinianą magie ^^
ezraholic –
Bardzo fajne warsztaty, zarówno część z gliną, jak i z woskiem. Piękne świeczki, pomalowane, chociaż po wypaleniu na pewno zmienię zapachy, bo wybór olejków niekoniecznie był w moim guście 😉
Klaudia –
Super warsztaty, prowadząca przemiła. Na pewno jeszcze tam wrócę na inne warsztaty! 🙂
Agata –
Super warsztaty! Siostry przemiłe, wszystko przygotowane, dopięte. Wspaniałe spędzony czas!