Mój pierwszy raz

CENA

Wielkość grupy

3 - 

8 os.

Czas trwania

2 spotkania: w tygodniu od 17:45 do 19:15 lub w soboty od 13:15 do 14:45. Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach.

O warsztatach

Chcesz to zrobić choćby nie wiem co? Zobaczyć jak to jest, odczuć na własnej skórze, sprawdzić, czy to dla Ciebie? Chcesz mieć z tego zabawę, przyjemność i pamiątkę? Poznać smak, wiedzieć i zrozumieć? Chcemy, by twój PIERWSZY RAZ z ceramiką był wspaniałym doświadczeniem. Podczas naszego warsztatu dowiesz się, jak się bawić gliną, by zrobić własne naczynia.

Dla kogo?

To jest lekcja przede wszystkim dla tych, którzy nigdy nie lepili, a bardzo by chcieli - dla zielonych i początkujących - ale też dla tych, którzy czują się z gliną niepewnie i potrzebują dokładnych instrukcji albo chcą odświeżyć lub uzupełnić swoją wiedzę.

Dla wszystkich, którzy pragną rozwijać swoje manualne umiejętności, pragną eksperymentować i pogłębiać wiedzę o jednym z najstarszych rzemiosł artystycznych.

Dla tych, którym zależy na tym, by otaczać się pięknymi, nietuzinkowymi przedmiotami.

Co dadzą Ci warsztaty?

Moja siostra i ja dokładamy wszelkich starań, by każdy czuł się w naszej pracowni jak najswobodniej.

Glina nam w tym pomaga :) Jest materią, która uwalniania napięcia, przywraca spokój, daje radość tworzenia, jednych wprowadza w stan medytacji, innych - euforii.

Po zakończonych warsztatach wracasz do domu z własnoręcznie wykonanymi naczyniami i poczuciem spełnienia.
Na tym nie koniec! Ilekroć sięgniesz po swoje prace, możesz mieć dostęp do tego uczucia :)

Program

Warsztaty obejmują dwa półtoragodzinne spotkania. W ich trakcie prowadzimy cię przez proces powstawania naczynia od początku do końca, dając dokładne wskazówki.

Na pierwszym spotkaniu nauczysz się podstawowych i metod lepienia naczyń i zrealizujesz swój pomysł. Zobaczysz jak glina reaguje na dotyk, jak poddaje się naciskowi, poznasz jej elastyczność i kruchość.

Na drugim - dowiesz się, jak nakładać szkliwo na wypalony już przedmiot.

Zapewniamy

…dzielenie się naszą wiedzą i doświadczeniem oraz naszą stuprocentową uwagę w trakcie warsztatu.

Zależy nam na twoim komforcie i zadowoleniu, dlatego pracujemy w małej grupie, w której znajdziesz swoje miejsce. Dla każdego przygotowujemy oddzielne stanowisko pracy, dostęp do przynajmniej dwóch kolorów gliny, wszystkie niezbędne narzędzia i fartuchy.

Do twojej dyspozycji mamy około 50 kolorów szkliw - w pełni profesjonalnych i stosowanych również w naszych pracach.
Hulaj dusza! W końcu pierwszy raz jest tylko.. raz ;)

Wszystkie prace wypalamy dwukrotnie - najpierw surową glinę na bisquit w temperaturze ok. 900°C, a potem poszkliwione prace - w temperaturze ok. 1050°C (szkliwa na tę temperaturę mają szeroką paletę barw i są w pełni użytkowe).

Na zajęciach możesz zrobić sobie herbatę lub kawę i korzystać z ulepionych przez nas kubeczków :)

Wymagamy

Swoje prace odbieracie po drugim wypale, czyli +/- tydzień po zakończeniu warsztatów. Przechowujemy je miesiąc i w tym czasie prosimy o zaplanowanie odbioru.

Na warsztaty warto zakładać ubrania, które mogą się pobrudzić.

Uwaga! Na te warsztaty nie warto się spóźniać, by nie stracić wprowadzenia i cennego czasu.

Daty

Miejsce

Pracownia Ceramiczna "Moja Siostra Alchemicus": ul. Elsterska 8 lok. 13 (suterena), Saska Kępa, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Na początku był Alchemicus – po połączeniu pasji i umiejętności sióstr Agnieszki i Patrycji przyszedł czas aby położyć akcent na łączność tych dwóch niepowtarzalnych osobowości – stąd rozszerzenie nazwy.


Teraz pracownia Moja Siostra Alchemicus to miejsce otwarte na wspólny proces tworzenia – przestrzeń, gdzie rodzi się pasja, rozwija symbolika przemiany, zachodzi równoczesne dzielenie się, łączenie i dojrzewanie. Ulotne piękno tych wartości ma też coś całkiem przyziemnego – konkretny adres na warszawskiej Saskiej Kępie.


W tym wypadku o dwóch Pasjonatkach. Agnieszka Janowska-Pogorzelska i Patrycja Karolak to siostry cioteczne, które w dzieciństwie uznały, że są bliźniaczkami dwujajowymi. Ich słowa miały widocznie moc sprawczą, bo do dziś dziewczyny są nierozłączne. Ich wspólna ceramiczna droga przeplata się już kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat (kto by to liczył), a współpraca została przypieczętowana w 2014 roku.


W pracowni Moja Siostra Alchemicus powstają talerze, miski, kubki, czarki i spodeczki. Dziewczyny lepią płytki ceramiczne na dekory, gałki do szaf i szuflad oraz najróżniejsze gliniane przedmioty o zadziwiającym zastosowaniu. Co więcej, nie tylko lepią, ale też uczą lepić innych. Jak mówią, praca utrzymuje je ,,w stanie euforii, radości, entuzjazmu i wzruszenia”.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztatach

 1. Magdalena

  Mega. Praca z gliną to jest wręcz duchowe przeżycie 🙂 Lekcja pokory i współpracy z materią. Prowadzące super – czuć pasję i radość tworzenia. Bardzo fajnie poprowadzone spotkanie, dużo swobody i przestrzeni na własne doświadczanie. A to jest ważne, bo jeśli szukasz ustrukturyzowanych zajęć z teorią i zasadami pracy, to szukaj dalej. Tu jest bez napinki, swobodnie, twórczo i na tyle, na ile się odważysz 🙂

 2. Ania

  Super warsztaty z utalentowaną artystką 🙂 Pod jej kierunkiem naprawdę każdy da radę stworzyć małe cudo, nie trzeba mieć żadnego doświadczenia

 3. Caesar

  Polecam ten warsztat!

 4. Katarzyna

  Warsztat bardzo mi się podobał, był prowadzony w miły sposób,
  zrelaksowałam się,
  Katarzyna.

 5. Anna

  Bardzo fajny warsztat w super atmosferze. Co najważniejsze, konkretny – można dużo się dowiedzieć.

 6. Ewelina

  Bardzo przyjemne miejsce, prowadząca i sam warsztat! Ciekawa aktywność na spędzenie wolnego czasu, na pewno skorzystam tez z innych warsztatów!

 7. Kasia

  Dla kogoś , kto nie miał jeszcze do czynienia z ceramiką warsztat jest prawdziwą bazą wiedzy!
  Bardzo fajnie prowadzony a po całym procesie tworzenia wzbogacamy się o własnoręcznie wykonane naczynko !

 8. Gosia

  Bardzo fajne zajęcia prowadzone w przyjaznej atmosferze. Dziewczyny wszystko tłumaczą i pomagają ale jednocześnie pozwalają na samodzielną twórczość 🙂

 9. Dorota

  Warsztaty bardzo fajne, grupy są małe więc każdy może się zapytać o co chce i uzyskać pomoc. Lepienie z gliny wcale nie jest trudne, każdy da sobie radę i wyjdzie z jakimś własnym naczynkiem, najwyżej lekko koślawym 😉

 10. Ola Rosol

  Miło spędzony czas, duża swoboda w działaniu. Praca z gliną jest bardzo przyjemna. Na pewno skorzystam z kolejnych warsztatów. Polecam

 11. Patrycja

  Wszystko od początku wytłumaczone, opowiedziane. Przestrzeń wewłasnym działaniu isympatyczna atmosfera. Odpowiedź na każde zadane pytanie przez uczestników. Super spędzony czas. Warto zrobić czasem coś dla siebie.

 12. Anastazja

  Bardzo spodobał się ten warsztat. Już wiem że będę tam wracać na inne spotkania 😉

 13. Sandra

  Po warsztatach czułam się cudownie zrelaksowana i odprężona. Robienie czegoś własnoręcznie, super atmosfera, inteligentna i bardzo pomocna prowadząca. Najlepszy prezent gwiazdkowy jaki dostałam to voucher na te warsztaty.

 14. Julia

  Super warsztaty! Wszystko jasno wytłumaczone a na zajęciach panuje miła atmosfera 🙂
  Polecam, świetna zabawa!

 15. Marlena

  super spędzony czas! Dziewczyny prowadzą warsztat tak, aby każdy czuł się swobodnie. Idealna forma oderwania głowy od stresu 🙂 Już wyczekuję odbioru moich prac i kolejnych warsztatów. Polecam totalnie !

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.