Mój pierwszy raz

CENA

Wielkość grupy

3 - 

6 os.

Czas trwania

2 spotkania: w tygodniu od 17:45 do 19:15 lub w soboty od 13:15 do 14:45. Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach.

O warsztacie

Chcesz to zrobić choćby nie wiem co? Zobaczyć jak to jest, odczuć na własnej skórze, sprawdzić, czy to dla Ciebie? Chcesz mieć z tego zabawę, przyjemność i pamiątkę? Poznać smak, wiedzieć i zrozumieć? Chcemy, by twój PIERWSZY RAZ z ceramiką był wspaniałym doświadczeniem. Podczas naszego warsztatu dowiesz się, jak się bawić gliną, by zrobić własne naczynia.

Dla kogo?

To jest lekcja przede wszystkim dla tych, którzy nigdy nie lepili, a bardzo by chcieli - dla zielonych i początkujących - ale też dla tych, którzy czują się z gliną niepewnie i potrzebują dokładnych instrukcji albo chcą odświeżyć lub uzupełnić swoją wiedzę.

Dla wszystkich, którzy pragną rozwijać swoje manualne umiejętności, pragną eksperymentować i pogłębiać wiedzę o jednym z najstarszych rzemiosł artystycznych.

Dla tych, którym zależy na tym, by otaczać się pięknymi, nietuzinkowymi przedmiotami.

Co da Ci warsztat?

Moja siostra i ja dokładamy wszelkich starań, by każdy czuł się w naszej pracowni jak najswobodniej.

Glina nam w tym pomaga :) Jest materią, która uwalniania napięcia, przywraca spokój, daje radość tworzenia, jednych wprowadza w stan medytacji, innych - euforii.

Po zakończonych warsztatach wracasz do domu z własnoręcznie wykonanymi naczyniami i poczuciem spełnienia.
Na tym nie koniec! Ilekroć sięgniesz po swoje prace, możesz mieć dostęp do tego uczucia :)

Program

Warsztaty obejmują dwa półtoragodzinne spotkania. W ich trakcie prowadzimy cię przez proces powstawania naczynia od początku do końca, dając dokładne wskazówki.

Na pierwszym spotkaniu nauczysz się podstawowych i metod lepienia naczyń i zrealizujesz swój pomysł. Zobaczysz jak glina reaguje na dotyk, jak poddaje się naciskowi, poznasz jej elastyczność i kruchość.

Na drugim - dowiesz się, jak nakładać szkliwo na wypalony już przedmiot.

Zapewniamy

…dzielenie się naszą wiedzą i doświadczeniem oraz naszą stuprocentową uwagę w trakcie warsztatu.

Zależy nam na twoim komforcie i zadowoleniu, dlatego pracujemy w małej grupie, w której znajdziesz swoje miejsce. Dla każdego przygotowujemy oddzielne stanowisko pracy, dostęp do przynajmniej dwóch kolorów gliny, wszystkie niezbędne narzędzia i fartuchy.

Do twojej dyspozycji mamy około 50 kolorów szkliw - w pełni profesjonalnych i stosowanych również w naszych pracach.
Hulaj dusza! W końcu pierwszy raz jest tylko.. raz ;)

Wszystkie prace wypalamy dwukrotnie - najpierw surową glinę na bisquit w temperaturze ok. 900°C, a potem poszkliwione prace - w temperaturze ok. 1050°C (szkliwa na tę temperaturę mają szeroką paletę barw i są w pełni użytkowe).

Na zajęciach możesz zrobić sobie herbatę lub kawę i korzystać z ulepionych przez nas kubeczków :)

Wymagamy

Swoje prace odbieracie po drugim wypale, czyli +/- tydzień po zakończeniu warsztatów. Przechowujemy je miesiąc i w tym czasie prosimy o zaplanowanie odbioru.

Na warsztaty warto zakładać ubrania, które mogą się pobrudzić.

Uwaga! Na te warsztaty nie warto się spóźniać, by nie stracić wprowadzenia i cennego czasu.

Daty

Miejsce

Pracownia Ceramiczna "Moja Siostra Alchemicus": ul. Elsterska 8 lok. 13 (suterena), Saska Kępa, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Na początku był Alchemicus – po połączeniu pasji i umiejętności sióstr Agnieszki i Patrycji przyszedł czas aby położyć akcent na łączność tych dwóch niepowtarzalnych osobowości – stąd rozszerzenie nazwy.


Teraz pracownia Moja Siostra Alchemicus to miejsce otwarte na wspólny proces tworzenia – przestrzeń, gdzie rodzi się pasja, rozwija symbolika przemiany, zachodzi równoczesne dzielenie się, łączenie i dojrzewanie. Ulotne piękno tych wartości ma też coś całkiem przyziemnego – konkretny adres na warszawskiej Saskiej Kępie.


W tym wypadku o dwóch Pasjonatkach. Agnieszka Janowska-Pogorzelska i Patrycja Karolak to siostry cioteczne, które w dzieciństwie uznały, że są bliźniaczkami dwujajowymi. Ich słowa miały widocznie moc sprawczą, bo do dziś dziewczyny są nierozłączne. Ich wspólna ceramiczna droga przeplata się już kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat (kto by to liczył), a współpraca została przypieczętowana w 2014 roku.


W pracowni Moja Siostra Alchemicus powstają talerze, miski, kubki, czarki i spodeczki. Dziewczyny lepią płytki ceramiczne na dekory, gałki do szaf i szuflad oraz najróżniejsze gliniane przedmioty o zadziwiającym zastosowaniu. Co więcej, nie tylko lepią, ale też uczą lepić innych. Jak mówią, praca utrzymuje je ,,w stanie euforii, radości, entuzjazmu i wzruszenia”.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztacie

 1. Magdalena

  Mega. Praca z gliną to jest wręcz duchowe przeżycie 🙂 Lekcja pokory i współpracy z materią. Prowadzące super – czuć pasję i radość tworzenia. Bardzo fajnie poprowadzone spotkanie, dużo swobody i przestrzeni na własne doświadczanie. A to jest ważne, bo jeśli szukasz ustrukturyzowanych zajęć z teorią i zasadami pracy, to szukaj dalej. Tu jest bez napinki, swobodnie, twórczo i na tyle, na ile się odważysz 🙂

 2. Ania

  Super warsztaty z utalentowaną artystką 🙂 Pod jej kierunkiem naprawdę każdy da radę stworzyć małe cudo, nie trzeba mieć żadnego doświadczenia

 3. Caesar

  Polecam ten warsztat!

 4. Katarzyna

  Warsztat bardzo mi się podobał, był prowadzony w miły sposób,
  zrelaksowałam się,
  Katarzyna.

 5. Anna

  Bardzo fajny warsztat w super atmosferze. Co najważniejsze, konkretny – można dużo się dowiedzieć.

 6. Ewelina

  Bardzo przyjemne miejsce, prowadząca i sam warsztat! Ciekawa aktywność na spędzenie wolnego czasu, na pewno skorzystam tez z innych warsztatów!

 7. Kasia

  Dla kogoś , kto nie miał jeszcze do czynienia z ceramiką warsztat jest prawdziwą bazą wiedzy!
  Bardzo fajnie prowadzony a po całym procesie tworzenia wzbogacamy się o własnoręcznie wykonane naczynko !

 8. Gosia

  Bardzo fajne zajęcia prowadzone w przyjaznej atmosferze. Dziewczyny wszystko tłumaczą i pomagają ale jednocześnie pozwalają na samodzielną twórczość 🙂

 9. Dorota

  Warsztaty bardzo fajne, grupy są małe więc każdy może się zapytać o co chce i uzyskać pomoc. Lepienie z gliny wcale nie jest trudne, każdy da sobie radę i wyjdzie z jakimś własnym naczynkiem, najwyżej lekko koślawym 😉

 10. Ola Rosol

  Miło spędzony czas, duża swoboda w działaniu. Praca z gliną jest bardzo przyjemna. Na pewno skorzystam z kolejnych warsztatów. Polecam

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *