Spotkanie rodzinne bez nudy. Jak zintegrować rodzinę?

Weronika Kwiatkowska

Wyprasowane w kant spodnie, stół zastawiony domowymi wypiekami i grający telewizor w tle - wszyscy kojarzymy ten scenariusz rodzinnych spotkań, które sprawiają, że rozglądamy się za wyjściem awaryjnym. Popołudnie w gronie najbliższych nie musi tak wyglądać. Wystarczy odrobina inicjatywy i kreatywności, aby rodzinna integracja miała zupełnie inny przebieg!

Dlaczego integrowanie rodziny jest takie ważne?

Dbanie o relacje rodzinne to zadanie dla wszystkich pokoleń. Choć łatwiej jest szukać rzeczy, które dzielą i różnią, to ostatecznie każdy sam musi wybrać czy chodzi mu o racje czy relacje. Jeśli dążysz do tego drugiego, warto odejść od stołu i poszukać sposobów na rodzinną integrację. Gwarantujemy, że efektem ubocznym, obok dobrej zabawy, będzie wzmocnienie więzi i poprawienie atmosfery.

Integracja rodziny - 3 pomysły na spotkanie bez nudy

Szukając sposobów na rodzinną integrację można wybrać sprawdzone metody – popołudnie z grami planszowymi, wyjście do kina lub kulinarne eksperymenty w kuchni. Można również postawić na wspólne wyjście i twórcze warsztaty, które budzą wiele pozytywnych emocji i pozwalają odkryć nowe zdolności. Przygotowaliśmy trzy polecenia, które zachwycą młodszych i tych starszych członków rodziny.

Pomysły prezent dla Taty
Jak zrobić drewniany zegar

Warsztaty stolarskie i odkrywanie magii drewna

Szlifowanie, cięcie i wiercenie – warsztaty stolarskie to idealna przestrzeń, żeby zobaczyć na czym w praktyce polega praca z drewnem. Choć wyjące maszyny mogą na początku onieśmielać, to jednak zapewniamy – na kursie odnajdą się zarówno panowie, jak i panie. Co więcej, wybierając się na warsztaty całą rodziną, można skompletować zestaw drewnianych misek lub nieoczywistych ozdób do domu.

Warsztaty stolarskie Figaj Pracownia Drewna
Warsztaty stolarskie kurs stolarski Warszawa Alicja w krainie drewna
Warsztaty stolarskie kurs stolarski Warszawa Alicja w krainie drewna

Farby w dłoń! Czas na warsztaty sitodruku

Koszulka z własnym nadrukiem? Ekologiczna torba z chwytliwym hasłem? A może plakat, który zawiśnie na honorowym miejscu? Warsztaty sitodruku to miejsce, gdzie do głosu dochodzi kreatywność, która z pewnością nie będzie tam zagłuszana. Wręcz przeciwnie – każdy z członków rodziny otrzyma zestaw farb i pozostanie już tylko radość tworzenia!

Warsztaty sitodruku Panato Sito

Artystyczna ścieżka do odkrycia własnego ja!

A co gdyby zaplanować warsztaty malarskie i ustawić członków rodziny przy sztaludze? Kto wie, być może byłby to dobry sposób na wyrażenie uczuć i emocji, a także znalezienie nowej pasji. Pierwsze spotkanie z akwarelą nie wymaga szczególnych zdolności – wystarczą dobre chęci i gotowość do odkrywania twórczych obszarów. 

Niezależnie od tego, ilu członków liczy Twoja rodzina i jaka forma spędzania wolnego czasu najbardziej Wam odpowiada – warsztaty FEBLIKa to świetny sposób na nieszablonowe popołudnie i przełamanie rutyny.

warsztaty malarskie alla prima paulina kwietniewska
warsztaty malarskie alla prima paulina kwietniewska

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto