1 spotkanie
6 godz.
1
-6 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe.

Ponadpodstawowy

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Jeżeli czasami przechadzasz się po muzeum, wzdychając do portretów zwierzaków, tworzonych wieki temu, to ten warsztat jest wspaniałą okazją, by samodzielnie spróbować stworzyć podobny obraz. Podczas warsztatu przeprowadzę Cię przez proces malowania takiego portretu, od pierwszego szkicu do skończonego obrazu.
Alla Prima, tłumaczona jako ‘mokre w mokre’ to metoda malarstwa olejnego, która polega na malowaniu całego obrazu za jednym zamachem. Brzmi nieprawdopodobnie, prawda?

A jednak! Mistrzowie malarstwa tacy jak John Singer Sargent czy Joaquin Sorolla słynęli z tego, że potrafili namalować wspaniały portret w przeciągu zaledwie kilku godzin. Metodą tą pracowali także: Anna Bilińska, Konrad Krzyżanowski czy Olga Boznańska. Alla Prima jest połączeniem zabawy i walki z czasem, to praca z żywym materiałem, gdzie każdy ruch powoduje lawinę kolejnych.

W moim odczuciu jest to najbardziej artystyczna z klasycznych technik malarskich. Metoda, która jednocześnie wciąga, pochłania, frustruje i daje satysfakcję, jak żadna inna.

Od uczestników poprzednich warsztatów wiem, że to praca, od której nie sposób się oderwać. Z własnej praktyki natomiast, że to sposób malowania, który pochłania na długie lata.

Warsztat jest odpowiedni zarówno dla osób posiadających doświadczenie malarskie, jak i dla tych, którzy dopiero stawiają w nim pierwsze kroki – każdy z uczestników jest traktowany indywidualnie, a rady i korekty dostosowuję do poziomu i umiejętności.
Co będziesz robić?
Podczas warsztatu stworzysz portret zwierzaka w technice Alla Prima.

Omówimy podstawy rysunku, malarstwa olejnego, a także samą technikę alla prima, czyli malowania obrazu w jednym podejściu (tzw. mokre w mokre). Podpowiem, jak podczas malowania samemu sprawdzać, czy rysunek i proporcje się zgadzają oraz jak samodzielnie rozwijać się w zakresie malarstwa.Każdy uczestnik opuści zajęcia z gotowym obrazem.

Zaczniemy od wstępu, podczas którego objaśnię technikę oraz przedstawię kolejne kroki pracy na warsztatach. Wykonam też krótką demonstrację.

Podczas pierwszej godziny skupimy się na rysunku, przeniesieniu na płótno proporcji i porozmawiamy o anatomii oraz podobieństwie.

Następnie zadbamy o to, by całe płótno zostało zamalowane, zachowując odpowiedni walor (czyli, mówiąc prościej, aby kontrast był taki, jak na zdjęciu, na podstawie którego będziemy malować).

W kolejnych krokach omówimy kolor i popracujemy nad poprawną temperaturą barwną naszych obrazów.

Na koniec pokażę Wam, jak obraz wykończyć i jak pracować nad detalem.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

08.02.2022

Pauliny Kwietniewskiej, od dziecka kochała malować. I choć decyzja o całkowitym poświęceniu się sztuce nie była prosta, to zdecydowała się podążać własną ścieżką. Paulina zajmuje się głównie malowaniem realistycznym.
Zapewniamy
Materiały
Notatki z części teoretycznej. Szmatki, ręcznik papierowy, podobrazia, taśmę maskującą oraz nieskończoną ilość rad i wsparcia emocjonalnego w momentach kryzysowych.
Coś na ząb
Kawa i herbata, drobne przekąski i owoce. Warto zabrać prowiant z domu, bo malowanie powoduje głód :)
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
al. Solidarności 113 lok.21a, Warszawa
Wskazówki dojazdu
Wejście od tyłu budynku – konkretne wskazówki wysyłam na maila przed warsztatami. Jest sporo miejsc parkingowych pod samym budynkiem.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Farba olejna (na przykład Winsor & Newton) w kolorach:
– Ivory Black (czarny),
– Titanium White (biały),
– Burnt Umber (brąz),
– Cadmium Red lub Transparent Oxide Red (czerwony),
– Yellow ochre (żółty),
– Terpentynę bezzapachową,
– Pędzle.

Dokładna lista wraz z linkami do ewentualnego zakupu zostanie przesłana do uczestników przed warsztatem.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Opinie o warsztatach (2)
 1. Kasia K

  Zajęcia z malarstwa olejnego zwierząt były moimi drugimi zajęciami prowadzonymi przez Paulinę a świadczy to o tym, że te zajęcia są z jednymi najlepszych, najbardziej skondensowanych merytorycznie zajęć malarskich w jakich miałam przyjemność uczestniczyć. 6 godzin czystej malarskiej przyjemności. Paulina jest nauczycielem cierpliwym, wyrozumiałym oraz takim który się nie narzuca a obserwuje podopiecznych wtrącając swoje uwagi w odpowiednich momentach. Daje to możliwość przemyślenia swoich działań. Dodatkowo po zajęciach otrzymałam za każdym razem plik materiałów do samodzielnej pracy. Jeśli ktoś marzył o nauce malowania olejami to serdecznie polecam oddać się w ręce Pauliny.

 2. Kasia

  W moim przypadku warsztaty okazały się fantastycznym doświadczeniem. Szczególnie polecam osobom, które mają już jakieś doświadczenie z rysunkiem, ale na przykład nie mają doświadczenia z farbami olejnymi. Mniej tu teorii, a zdecydowanie więcej praktyki, bo przez cały czas pracujemy nad portretem zwierzaka korzystając z rad i wskazówek prowadzącej, więc teoria w międzyczasie wchodzi sama;) Ani przez chwilę nie czułam się zagubiona, w każdej chwili można zwrócić się o pomoc. Paulina świetnie prowadzi warsztaty i poświęca dużo czasu na korekty, i generalnie jest bardzo sympatyczną i pełną pasji osobą, co stwarza bardzo dobrą atmosferę podczas zajęć.
  Świetnie spędzony czas i zdecydowanie zachęcił mnie, żeby kontynuować naukę malarstwa farbami olejnymi.

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • warsztaty florystyczne kompozycje łodygarnia

  Malowane kwiatami: kompozycje z kwiatów ciętych

  Łodygarnia
  390 zł 60 minut / os.
 • warsztaty florystyczne bukiety łodygarnia

  Bukietowa sztuka tworzenia

  390 zł 60 minut / os.
 • warsztaty kaletnicze strefa twórczego relaksu

  Podstawy kaletnictwa

  350 zł 60 minut / os.
 • warsztaty kaletnicze paski strefa twórczego relaksu

  Zrób sobie skórzany pasek!

  350 zł 60 minut / os.

Malarstwo olejne: portrety zwierząt w technice Alla Prima

Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto