Farbowanie tkanin

CENA

Wielkość grupy

3 - 

6 os.

Czas trwania

5,5 godziny: od 11:30 do 17:00

O warsztacie

Farbowanie to fantastyczne spotkanie tkaniny i koloru. Ich połączenie tworzy nieprzewidywalne i zaskakujące wzory. Podczas warsztatu można nauczyć się posługiwać kilkoma technikami farbowania. Tkaniny w ten sposób uzyskane możecie wykorzystać jako elementy ubioru albo wystroju wnętrza.

Dla kogo?

Warsztat jest kameralnym spotkaniem (maks. 6 osób) nastawionym na indywidualną pracę z uczestnikami. Odnajdą się na nich osoby w różnym wieku, pasjonaci, amatorzy, artyści, rzemieślnicy :)
Introwertycy i dusze towarzystwa!

Co da Ci warsztat?

Poznasz w jak w prosty sposób, bez gotowania zafarbować tkaninę. Każdy z uczestników będzie mógł spróbować kilku różnych technik, dających całkiem odmienne rezultaty.

Oto kilka z nich:
- low-water immersion - farbowanie nieprzewidywalnych efektów przenikania kolorów,
- ice-dyeing - farbowanie z wykorzystaniem kostek lodu,
- ombre - farbowanie dające efekt przenikania od jasnego do ciemnego,
- shibori - farbowanie z wykorzystaniem składania tkaniny, można uzyskać powtarzalne wzory,
- tie-dye - farbowanie z wykorzystaniem wiązania tkaniny, popularne hippisiarskie mandale i spirale.

Program

Mniej więcej wygląda to tak:
11:30 - 12:30 - opowiadamy o wszystkich zawiłościach technicznych, podajemy proporcje i przepisy,
13:00 - 14:30 - zaczynamy farbować,
14:30 - robimy przerwę na lunch,
15:00 - 17:00 - dalej farbujemy aż furczy na całym Mokotowie!!!

Zapewniamy

Podczas spotkania otrzymasz:
- 6 kuponów tkaniny bawełnianej 50 x 50 cm,
- barwniki,
- wszystkie materiały wspomagające farbowanie,
- fartuchy ochronne.

Możesz przynieść ze sobą ubrania lub tkaniny z naturalnych włókien takich jak bawełna, jedwab oraz wiskoza.

Podczas warsztatów pracujemy w maseczkach, przed spotkaniem wietrzymy i dezynfekujemy przestrzeń oraz sprzęty, z których korzystamy. Fartuchy, których używamy są prane po każdych warsztatach.

Wymagamy

Barwniki, których używamy mogą zabrudzić odzież. Dlatego prosimy o zabranie ubrań na zmianę albo założenie tego dnia czarnych rzeczy. Przydadzą się też wielorazowe grube rękawiczki (takie jak do zmywania naczyń) chroniące nasze dłonie przed zafarbowaniem.

Rękawiczki jednorazowe, fartuchy i płyn do dezynfekcji znajdują się na miejscu.

Jeśli w dniu warsztatu poczujesz się gorzej, nie przychodź, daj nam znać, znajdziemy jakieś dobre rozwiązanie :)

Daty

Miejsce

Pracownia "AgaBrwi": Starościńska 1/3 lok.26, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Pracownia

Często najprostsze rozwiązania są najlepsze. Gdy Agnieszka Stanasiuk szukała nazwy dla swojego projektu, wybrała to, co sprawia, że ludzie ją zapamiętują. Kolorowy i rzucający się w oczy makijaż brwi to oczywista, ale nie jedyna oznaka kreatywnej i twórczej duszy Agi. Pod hasłem AgaBrwi kryje się szerokie spektrum artystycznej działalności Agnieszki. Od kolekcji odzieżowych, przez projekty kostiumów teatralnych po warsztaty z sitodruku. Pracownia działa od 2010 r. i obecnie mieści się na Mokotowie.


Agnieszka Stanasiuk jest dyplomowaną artystką, która ukończyła Wydział Tkaniny i Ubioru w Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Ale druk na tkaninie skradł jej serce już w liceum. Pierwsze szablony wycinała w starych kliszach rentgenowskich. Jak sama mówi “sitodruk to narzędzie, które można wykorzystywać w różnorodny sposób. Można drukować na tkaninie, na papierze, na drewnie. Nawet na szkle, ceramice, pleksi czy metalu”. Prócz warsztatów komercyjnych, dla firm i osób prywatnych, realizuje również zajęcia dla uczelni wyższych ostatnio dla Katedry Mody warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W prowadzeniu warsztatów pomagają jej: nie zawodna i nieoceniona Natalia Kaczmarek, która w 2012 roku przyszła na jeden z warsztatów i już została, Karolina Droszcz, absolwentka tego samego kierunku co Aga, a niekiedy również siostra Agnieszki – Jagoda.


Agnieszka prócz warsztatów robi własne projekty artystyczne: cykle obrazów i rysunków. Jej główną inspiracją jest człowiek, przyroda, światło, kolor, faktura. Od kilku lat oprócz pracy artystycznej pochłaniają ją dwie córki: Kalina i Jaśmina. Czy ma jakąś dewizę? Tak. Brzmi ona: “W życiu powinno nam być przyjemnie”. Nic dziwnego, że tak właśnie jest na warsztatach Agi. Nie tylko przyjemnie, ale też niezwykle twórczo i inspirująco. Jest tu też flow, fan i luz. Wszystko, by móc się w twórczej pracy zatracić.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Farbowanie tkanin”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *