Farbowanie tkanin

CENA
Wielkość grupy
3-5 osób
Czas trwania
5,5 godziny: od 11:30 do 17:00

O warsztacie

Farbowanie to fantastyczne spotkanie tkaniny i koloru. Ich połączenie tworzy nieprzewidywalne i zaskakujące wzory. Podczas warsztatu można nauczyć się posługiwać kilkoma technikami farbowania. Tkaniny w ten sposób uzyskane możecie wykorzystać jako elementy ubioru albo wystroju wnętrza.

Warsztaty prowadzone są przez AgaBrwi i Marzenę Krzywicką, która zawodowo zajmuje się quiltem.

Dla kogo?

Warsztat jest kameralnym spotkaniem (maks. 6 osób) nastawionym na indywidualną pracę z uczestnikami. Odnajdą się na nich osoby w różnym wieku, pasjonaci, amatorzy, artyści, rzemieślnicy :)
Introwertycy i dusze towarzystwa!

Co da Ci warsztat?

Poznasz w jak w prosty sposób, bez gotowania zafarbować tkaninę. Każdy z uczestników będzie mógł spróbować kilku różnych technik, dających całkiem odmienne rezultaty.

Oto kilka z nich:
- low-water immersion - farbowanie nieprzewidywalnych efektów przenikania kolorów,
- ice-dyeing - farbowanie z wykorzystaniem kostek lodu,
- ombre - farbowanie dające efekt przenikania od jasnego do ciemnego,
- shibori - farbowanie z wykorzystaniem składania tkaniny, można uzyskać powtarzalne wzory,
- tie-dye - farbowanie z wykorzystaniem wiązania tkaniny, popularne hippisiarskie mandale i spirale.

Program

Mniej więcej wygląda to tak:
11:30 - 12:30 - opowiadamy o wszystkich zawiłościach technicznych, podajemy proporcje i przepisy,
13:00 - 14:30 - zaczynamy farbować,
14:30 - robimy przerwę na lunch,
15:00 - 17:00 - dalej farbujemy aż furczy na całym Mokotowie!!!

Zapewniamy

Podczas spotkania otrzymasz:
- skrypt z informacjami,
- 9 kuponów tkaniny bawełnianej 50 x 50 cm,
- barwniki,
- wszystkie materiały wspomagające farbowanie,
- fartuchy ochronne.

Możesz przynieść ze sobą ubrania lub tkaniny z naturalnych włókien takich jak bawełna, jedwab oraz wiskoza.

Podczas warsztatów pracujemy w maseczkach, przed spotkaniem wietrzymy i dezynfekujemy przestrzeń oraz sprzęty, z których korzystamy. Fartuchy, których używamy są prane po każdych warsztatach.

Wymagamy

Barwniki, których używamy mogą zabrudzić odzież. Dlatego prosimy o zabranie ubrań na zmianę albo założenie tego dnia czarnych rzeczy. Przydadzą się też wielorazowe grube rękawiczki (takie jak do zmywania naczyń) chroniące nasze dłonie przed zafarbowaniem.

Rękawiczki jednorazowe, fartuchy i płyn do dezynfekcji znajdują się na miejscu.

Jeśli w dniu warsztatu poczujesz się gorzej, nie przychodź, daj nam znać, znajdziemy jakieś dobre rozwiązanie :)

Daty

Miejsce

Pracownia "AgaBrwi": Starościńska 1/3 lok.26, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

  Napisz do nas

Pracownia

Często najprostsze rozwiązania są najlepsze. Gdy Agnieszka Stanasiuk szukała nazwy dla swojego projektu, wybrała to, co sprawia, że ludzie ją zapamiętują. Kolorowy i rzucający się w oczy makijaż brwi to oczywista, ale nie jedyna oznaka kreatywnej i twórczej duszy Agi. Pod hasłem AgaBrwi kryje się szerokie spektrum artystycznej działalności Agnieszki. Od kolekcji odzieżowych, przez projekty kostiumów teatralnych po warsztaty z sitodruku. Pracownia działa od 2010 r. i obecnie mieści się na Mokotowie.


Agnieszka Stanasiuk jest dyplomowaną artystką, która ukończyła Wydział Tkaniny i Ubioru w Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Ale druk na tkaninie skradł jej serce już w liceum. Pierwsze szablony wycinała w starych kliszach rentgenowskich. Jak sama mówi “sitodruk to narzędzie, które można wykorzystywać w różnorodny sposób. Można drukować na tkaninie, na papierze, na drewnie. Nawet na szkle, ceramice, pleksi czy metalu”. Prócz warsztatów komercyjnych, dla firm i osób prywatnych, realizuje również zajęcia dla uczelni wyższych ostatnio dla Katedry Mody warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W prowadzeniu warsztatów pomagają jej: nie zawodna i nieoceniona Natalia Kaczmarek, która w 2012 roku przyszła na jeden z warsztatów i już została, Karolina Droszcz, absolwentka tego samego kierunku co Aga, a niekiedy również siostra Agnieszki – Jagoda.


Agnieszka prócz warsztatów robi własne projekty artystyczne: cykle obrazów i rysunków. Jej główną inspiracją jest człowiek, przyroda, światło, kolor, faktura. Od kilku lat oprócz pracy artystycznej pochłaniają ją dwie córki: Kalina i Jaśmina. Czy ma jakąś dewizę? Tak. Brzmi ona: “W życiu powinno nam być przyjemnie”. Nic dziwnego, że tak właśnie jest na warsztatach Agi. Nie tylko przyjemnie, ale też niezwykle twórczo i inspirująco. Jest tu też flow, fan i luz. Wszystko, by móc się w twórczej pracy zatracić.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Farbowanie tkanin”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *