Ebru: malarstwo na wodzie dla początkujących

CENA

Wielkość grupy

3 - 

6 os.

Czas trwania

1,5 godziny: w tygodniu od 18:30 do 20:00 lub w weekendy od 13:00 do 14:30

O warsztatach

Na warsztatach zapoznasz się i spróbujesz swoich sił w wyjątkowej tureckiej sztuce malarstwa na wodzie ebru. Pod moim okiem dowiesz się jak używać wszystkich narzędzi i różnych rodzajów farb i stworzysz niepowtarzalne kolorowe wzory na powierzchni wody, które finalnie przełożysz na papier.

Dla kogo?

Warsztaty są skierowane do osób, które po raz pierwszy spotykają się z techniką ebru. Są one odpowiednie zarówno do osób, które interesują się twórczością plastyczną, jak i do kompletnych amatorów bez zdolności manualnych.

W warsztatach mogą wziąć udział zarówno osoby dorosłe jak młodzież i dzieci (do 10 r.ż obowiązkowo z dorosłym opiekunem).

Co dadzą Ci warsztaty?

Z warsztatu wychodzisz z podstawową wiedzą na temat techniki ebru. Wszystkie prace, które wykonasz na warsztacie, zabierasz ze sobą.
Poza tym sam warsztat jest też świetnym sposobem na odpoczynek i oderwanie się od codziennych obowiązków.

Program

Warsztaty rozpoczynamy wstępnymi informacjami o technice.

Następnie kolejno będziemy wykonywać wspólnie trzy podstawowe wzory.

Wszystkich elementów techniki (nakładania farb, kładzenia papieru, ściągania pracy z wody i tworzenie wzorów) uczymy się razem to wykonując..

Po wykonaniu trzech wzorów pozostały czas każdy z uczestników poświęca na prace według własnego pomysłu.

Zapewniamy

Wszystkie niezbędne materiały oraz fartuszki ochronne.

Wymagamy

Przygotuj odpowiedni ubiór, pamiętając, że na warsztatach możesz się pobrudzić.
Zwróć uwagę również na buty, które mogą się zachlapać na warsztatach (farba schodzi bez problemu jedynie z materiałów niechłonnych).

Daty

Miejsce

Pracownia Marty Puchłowskiej: ul. Kłopotowskiego 38/6. Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Pracownia jest częścią Przestrzeni Wieloplastyczej. Jest to miejsce, na które składa się kilka indywidualnych pracowni malarskich i innych twórczych działań. Mieści się w pięknej kamienicy na Pradze Północ, gdzie sąsiaduje z Galerią 81°. Przestrzeń Wieloplastyczna bierze udział w Nocy Muzeów i PrezentAkcji. Ale nie musisz czekać na te szczególne eventy, aby zwiedzić to miejsce. Wystarczy, że weźmiesz udział w warsztatach, np. malowania techniką ebru pod troskliwym okiem Marty Puchłowksiej.


  Marta skończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ze sztukami plastycznymi związała swoje zawodowe życie. Rysuje, maluje i pracuje w edukacji. Technika ebru staonwi wyróżnik jej działalności. Wszystko zaczęło się od studenckej wymiany na Uniwersytecie Mimar Sinan w Stambule. Tam na wydziale tradycyjnych tureckich sztuk Marta poznała ebru – wielowiekową technikę malarstwa na wodzie.


  Prywatnie Marta jest także żoną Turka, co sprawiło, że mogła zbliżyć się do tureckiej kultury jeszcze bardziej. Technika ebru skradła artystyczne serce Marty do tego stopnia, że teraz chce dzielić się nią i propagować na organizowanych przez siebie warsztatach. Swoje zajęcia kieruje do wszystkich zainteresowanych, nie tylko tych, którzy są nastawieni na rozwój plastyczny. Przekonuje, że ”na warsztatach ebru można kreatywnie spędzić czas, spróbować czegoś nowego, odprężyć się”. Mile widziani są dorośli, młodzież i dzieci, bo warsztaty ebru są świętną platformą do działań międzypokoleniowych. A co ze zdolnościami plastycznymi? Tu mamy dobrą wiadomość: w ogóle nie są wymagane.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Karolina

   Bardzo ciekawa technika tworzenia, zdecydowanie coś nowego. Trochę zabrakło mi takiej przyjaznej atmosfery, nie było nawet okazji żeby uczestnicy się przedstawili. Mimo, ze warsztaty trwają tylko 1,5 godziny fajnie by było jakby była chociaż woda do picia 😉
   Dodatkowo bardzo ważna informacja, zapewne nie tylko dla wegetarian i wegan – do malowania używane są materiały z żółcią wołową, która ma bardzo charakterystyczny i nieprzyjemny zapach.

  2. Monika

   Bardzo przyjemne warsztaty, z możliwością wykonania wielu prac. Bardzo wciągająca technika, która dostarcza tylko dobrych emocji bo nie sposób czegoś zepsuć:)

  3. Agnieszka

   Bardzo fajne warsztaty, wyszłam z uśmiechem i wieloma pracami 🙂

  4. Alina

   Ciekawe warsztaty.
   Kolejne. doswiadczenie
   Bardzo twórcze
   Polecam

  5. Jędrek i Justyna

   Super półtorej godziny, wspaniale poprowadzone warsztaty!

  6. Dellfina

   Super warsztaty. Chętnie zapisze się na drugi stopień i serdecznie polecam. Mogłyby być troszkę dłuższe. Te 1,5h mija strasznie szybko. 🙂

  7. Agata

   Świetnie poprowadzone warsztaty, pierwszy raz byłam na czymś takim i z chęcią pójdę na nie jeszcze raz!.

  8. Sofiia

   Bardzo ciekawe warsztaty, dziękujemy, pani Marto! Gorąco polecam!

  9. Szymon

   Fajnie spędziny czas. Polecam każdemu!

  10. ML

   Bardzo miło i twórczo spędzony czas :). Polecam!

  11. magda. kisielewska@gazeta.pl

   Cudownie spędzony czas. Gorąco polecam!

  12. Wera

   Super warsztaty, polecam z całego serca a sama już planuje wybrać się na kolejne 🙂

  13. Magda

   Bardzo polecam warsztaty! Szczególnie dla osób chcących poznawać nowe rzeczy, ale myślę, że każdego zainteresują! Nie ma czasu na nudę i na koniec każdy zabiera do domu wszystkie swoje prace 🙂 Dobry pomysł na spędzienie wolnego czasu!

  14. Karolina

   Bardzo ciekawe warsztaty, na których można dowiedzieć się sporo o technice „ebru”. Świetna forma spędzenia czasu wolnego zarówno dla osób, które mają doświadczenie w sztukach plastycznych, jak i dla laików, którzy chcą samodzielnie stworzyć ciekawą kompozycję. Polecam!

  15. Darya

   Fajnie spędzony czas, świat „Ebru” wciąga i chcę się tworzyć, chcę się łączyć nowe kolory i próbować nowych wzorów. Polecam spróbować jeżeli szukacie pozytywnych emocji i nowych doznań. Warsztat sprawdził się jako bardzo fajnie spędzony czas razem z mężem. Dziękujemy, pani Marto!

  16. Ewa

   Świetne warsztaty w urokliwej praskiej kamienicy. Prowadząca zaskakuje wiedzą na temat tej techniki i dokładnością z jaką odtwarza tradycyjne materiały używane w tym malarstwie od wieków. Po wprowadzeniu, mogliśmy oddać się nieskrępowanej twórczości – można na zajęciach eksperymentować i wspaniale się bawić. Bardzo polecam. Ja mam ochotę na więcej.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto