Jak poczuć wakacyjny vibe? Pomysły na letni chillout.

Weronika Kwiatkowska

Ostatni dzwonek, pożegnania z kolegami i koleżankami, plecak rzucony w kąt… Masz poczucie, że kiedyś prościej było poczuć wakacyjny vibe? Można tęsknić za starymi czasami albo poszukać odpowiedzi na pytanie, jak poczuć wakacje? Dziś skupimy się na tym drugim, bo nie ma czasu do stracenia - przygoda czeka!

Sposoby na odpoczynek latem

Gofry z nieprzyzwoitą ilością bitej śmietany, morska sól we włosach i długie godziny spędzone na plaży – przepis na wakacyjny relaks może być bardzo prosty. Czasem jednak na drodze do tego typu przyjemności stają codzienne obowiązki. Choć praca zdalna sprzyja podróżowaniu, to jednak nie zawsze udaje się połączyć świat pracy i odpoczynku. Nawet jeśli urlopowe dni są już za Tobą – sytuacja nie jest przegrana. Wakacyjny vibe można poczuć nie opuszczając miasta. Wystarczy odrobina kreatywności i dobrych chęci, żeby korzystać z letnich wieczorów i poczuć wakacyjny klimat.

Wakacyjny relaks warto rozpocząć od pracy researchera i przygotowania listy atrakcji, które odbywają się w Twoim mieście. Koncerty, wystawy i pokazy często są dostępne za darmo, i są świetną okazją, żeby poczuć wakacyjny vibe. Zacznij od sprawdzenia rozkładu jazdy okolicznych galerii i miejskich domów kultury. Warto także przygotować mapę i przestudiować, czy w pobliżu nie znajdują się godne odwiedzenia cuda natury. Czasami wystarczy zaledwie godzina w samochodzie czy pociągu, żeby odkryć miejsca, które na długo pozostaną w Twojej pamięci. A nie da się ukryć – im dłużej mieszkamy w jednym miejscu, tym częściej okazuje się, że nie mieliśmy okazji docenić atrakcji w okolicy.

warsztaty ceramiczne potoczone
Warsztaty ceramiczne koło Pracownia Formatka

Wakacyjny vibe - czym tak naprawdę jest?

Poczucie luzu, uśmiech na twarzy i piegi, które powstają od słońca – to cechy charakterystyczne urlopowicza, ale wakacyjny vibe każdy odczuwa na swój sposób. Są osoby, które potrzebują pojechać na drugi koniec świata, ale są też takie, które po prostu potrzebują się… wyspać. I obie odpowiedzi są prawidłowe! Jeśli zastanawiasz się, jak poczuć wakacje, zamknij oczy i daj się ponieść fantazji. 

Czego potrzebujesz w tym roku? Sportowych aktywności? Tańców do rana przy ulubionych kawałkach? Godzin spędzonych w leżaku? Sposobów, aby poczuć wakacyjne klimaty jest wiele, ale najlepszy jest ten, który pozwoli Ci się zrelaksować i zresetować głowę. W dalszej części artykułu podzielimy się naszymi pomysłami na letni chillout, więc szykuj notes – przygotowaliśmy długą listę inspiracji, które pomogą Ci poczuć wakacyjny klimat.

Wakacyjny relaks - dlaczego jest tak ważny?

Zanim jednak przejdziemy do konkretnych pomysłów, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego wakacyjny relaks jest istotny? Każdy z nas zna osoby, które kolekcjonują urlopowe dni i chwalą się tym, że nie potrzebują odpoczywać. Cóż… do czasu. Wakacyjny odpoczynek jest niezwykle istotny dla naszej głowy. Więcej – to konieczność a nie przywilej. Letni odpoczynek pozwala zadbać o zdrowie fizyczne i psychiczne. To cenny czas wyrównania oddechu i łapania nowej perspektywy na codzienne obowiązki. Jest to też niezbędna regeneracja, która pozwala nabrać sił do dalszych działań. Warto czasem spojrzeć na swój organizm, jak na maszynę – żeby dobrze działała trzeba ją czasem zresetować, naoliwić i odstawić na warsztat. Jeśli nie przemawiają do Ciebie techniczne porównania, pomyśl o wakacyjnym relaksie, jak o wyjątkowym czasie, w którym możesz zacząć odkrywać nowe pasje i rozwijać głęboko skrywane talenty.

Warsztaty stolarskie kurs stolarski Warszawa Alicja w krainie drewna
Warsztaty stolarskie zbuduj deske skinboard Miasto Szkutnia
Warsztaty stolarskie Figaj Pracownia Drewna

Dlaczego mamy problem z poczuciem wakacyjnego klimatu?

Wakacyjny relaks bywa czasem nieuchwytny jak Święty Graal. Poszukujesz, rozglądasz się i nadal nie możesz poczuć wakacyjnego klimatu? Odpowiedź bywa zaskakująco prosta. Często zdarza się, że nasze ciało jest już ułożone w hamaku, ale głowa została w biurze. Analizujesz, co odpisać na maile, układasz listę priorytetowych tematów dla klientów i zamartwiasz się czy Twój zastępca dobrze wykonuje Twoje obowiązki. Nie da się ukryć, że z takim nastawieniem ciężko poczuć wakacyjny vibe. Odpowiedzią na ten stan mogą być metody mindfulness.

Najlepsze pomysły na wakacyjny luz

Wakacyjny luz łatwiej jest poczuć w paczce przyjaciół. Nie musisz pakować ich do samolotu, żeby w powietrzu zagościł letni chillout. Zaproponuj im piknik w parku, rozgrywki siatkówki lub plenerowe kino, które zorganizujesz w ogrodzie. Letni sezon to też dobry czas na odkrywanie nowych talentów. Co powiesz na kurs ceramiczny, warsztaty stolarskie lub zajęcia z kaligrafii? Nawet jeśli każda z tych aktywności brzmi na razie tajemniczo – spokojna głowa! Warsztaty FEBLIKa – dostępne także w wakacje – są przeznaczone również dla osób początkujących i będą wyjątkowo dobrym sposobem, żeby poczuć wakacyjny vibe. Doświadczeni rzemieślnicy, ich inspirujące pracownie i twórcza atmosfera to przepis na wakacyjny relaks, nawet jeśli urlop spędzasz w domu. Jeśli zdecydujesz się zabrać ze sobą znajomych, kto wie – może poznacie się z zupełnie nowej strony? Naturalnie towarzystwo nie jest wymagane – warsztaty FEBLIKA przyciągają nieszablonowych ludzi, więc możesz mieć pewność, że nie zabraknie tam dobrych wibracji.

Warsztaty kaligrafiii Scriptfolium

Jak poczuć letni chillout bez wyjeżdżania z domu?

Wakacyjny vibe jest dostępny dla każdego – nie musisz się decydować na odległe destynacje, żeby wypocząć i złapać oddech. Planując letni reset zadbaj o detale i wsłuchaj się w swoje potrzeby – dla jednych będzie to zakup hamaka a inni marzą o wyłączeniu powiadomień w telefonie. Na relaks nie ma jednej recepty, ale bez wątpienia potrzebują go wszyscy. Jeśli kusiło Cię, żeby w tym roku z niego zrezygnować – zachęcamy, nie rób tego. A jeśli z różnych powodów zdecydujesz się nie wyjeżdżać z miasta, postaw na stacjonarne atrakcje. Piknik w parku, spacer po nieznanej okolicy lub twórcze warsztaty pomogą odpocząć Twojej głowie i ciału. Daj sobie na to przestrzeń i poczuj wakacyjny mood!

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto