Podstawy bukieciarstwa

CENA

Wielkość grupy

2 - 

4 os.

Czas trwania

3 godziny: od 17:40 do 20:40

O warsztatach

Jeśli królestwo roślin jest bliskie waszemu sercu, to dobrze trafiliście. Na warsztacie opowiem Wam o pielęgnacji dostępnego materiału roślinnego i metodach przedłużania jego trwałości. Dowiecie się również jak rozpoznać starzejące się kwiaty.

W części praktycznej nauczę Was 2 technik spiralnego układania bukietów w ręku, a także w kryzach technicznych i dekoracyjnych. To właśnie za ich sprawą Wasz bukiet będzie idealny - równomierny, wyważony i perfekcyjnie wyseparowany.

Dla kogo?

Warsztat dedykowany jest osobom, które chciałyby rozpocząć przygodę z florystyką, lub dla osób, które stawiają pierwsze kroki i chcą podszkolić swój warsztat bukieciarski.

Co dadzą Ci warsztaty?

Fundamentalnie - sporą dawkę wiedzy na początek Twojej florystycznej drogi - wszak dobry bukiet to podstawa. Nauczysz się układania kwiatów w ręku technikami spiralnymi. Przygotujesz również kryzy: dekoracyjną oraz techniczną, którą wypleciemy z drutu.

Poznasz klasyfikację bukietów i kilka z nich wykonasz z drobną moją pomocą. Okrągły bukiet to oczywiście podstawa, ale dlaczego na poziomie podstawowym nie wskoczyć od razu na głębszą wodę? Ułożymy zatem również bukiet podwójnie wydłużony - z całą technologiczną oprawą;)

Program

Warsztaty obejmują jedno spotkanie, które rozpocznę krótkim omówieniem dostępnego materiału roślinnego - pielęgnacji, trwałości i jej przedłużania.

Następnie przedstawię Ci kilka najpopularniejszych typów bukietów, omówię ich cechy i charakter. Kolejny etap to już praktyka. Nauczę Was układać bukiety dwoma technikami spiralnymi.

Przygotujemy 2 kryzy, omówię ich specyfikę i wskażę jak poprawnie z nimi pracować. Następnie przygotujemy kwiaty do bukietu podwójnie wydłużonego, poznacie techniki wiązania i... wrócicie do domu z Waszym dziełem.

Zapewniamy

Wysoki poziom merytoryczny - warsztat prowadzi mistrz florystyki

Kameralną atmosferę.

Do dyspozycji będą niezbędne narzędzia, materiały oraz fartuchy. Zróżnicowany, cięty materiał roślinny Zapewniamy przestrzeń roboczą o wymiarach 90x45cm przy wspólnym stole. Czystsze powietrze - w pracowni działa oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA.

Dodatkowo kawa, herbata i poczęstunek.

Wymagamy

Na warsztat przyjdź kilka minut wcześniej by niczego nie przegapić.

Daty

Miejsce

Pracownia "Struktury Natury": ul. Grójecka 20B, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Artysta i rzemieślnik w jednej osobie – tak sam o sobie mówi Marcin. Jego ścieżka rozwoju nie była oczywista, ale dziś w swojej pracy korzysta z tego doświadczenia i łączy różne obszary. Architektura i sztuka to dwa światy, które stale się przeplatają zarówno w obszarze zawodowym, ale także jego pasjach po godzinach. To także źródło inspiracji – forma, proporcje, geometria – wszystko to można odwzorować tworząc ceramiczne naczynia. 

  Ceramika i florystyka to całe życie Marcina. Szybko też docenił fakt, że to dziedziny, które pozwalają na wiele interakcji społecznych. Od zawsze uwielbiał obserwować twórczy rozwój, ale również bezpośrednie przełożenie na samoocenę osób, które odkrywały swoje pasje. To też stało się zapalnikiem, aby w pełni poświęcić się dydaktyce. Obecnie Marcin prowadzi działalność naukowo – dydaktyczną na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Oprócz dzielenia się wiedzą, prowadzi także badania z zakresu sztuki plastycznej i konserwacji oraz architektury i urbanistyki. 

  Prace Marcina były niejednokrotnie doceniane i nagradzane zarówno w Polsce, jak i na świecie. Otrzymał między innymi wyróżnienie honorowe na ​​II Biennale Małej Formy Ceramicznej w kategorii formy użytkowe oraz zdobył główną nagrodę w kategorii rzeźba we włoskim konkursie ContemporaneaMENTI III Concorso di arti contemporanee under 35. Jednak tworzenie własnych form to nie wszystko – Marcin przyznaje, że mnóstwo radości przynosi mu dzielenie wiedzą i nie wyobraża sobie, że mógłby ją zatrzymać tylko dla siebie. 

  Szeroka wiedza i bogate doświadczenie to ważne fundamenty warsztatów prowadzonych przez Marcina. Inspirację do logotypu pracowni zaczerpnął z języka japońskiego – クラフト /Kurafuto/ w dosłownym tłumaczeniu oznacza „rzemiosło”. To co znajduje się na liście kluczowych wartości, które są przekazywane uczestnikom kursu, to przeciwstawienie się nijakości i masowości. W opozycji stoi merytoryczna wiedza, warsztat techniczny i wyczucie stylu – to pozwala w pełni zanurzyć się w procesie twórczym i stworzyć coś unikalnego. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Podstawy bukieciarstwa”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto