Mój pierwszy wazon

CENA

Wielkość grupy

3 - 

6 os.

Czas trwania

3 godziny: w tygodniu od 17:45 do 20:45 lub w soboty od 15:00 do 18:00

O warsztatach

Marzy Ci się własnoręcznie zrobiony wazon na kwiaty? Chcesz poznać różne techniki lepienia z gliny? Albo zmierzyć się z większą formą niż kubek czy miska?

Podczas jednorazowego warsztatu pokażemy Ci, jak zrobić swój pierwszy wazon, dzban albo flakon. Proponujemy tworzenie w naturalnym kolorze gliny, by zgłębić predyspozycje tego materiału i wydobyć jego walory. Do wyboru dostaniesz kilka kolorów gliny - jasną, nakrapianą, czerwoną, czarną albo mieszaną. Każda z nich buduje inny efekt. Jedne lepiej pasują do prostych form, inne do bardziej rzeźbiarskich.

Brzmi poważnie? Spokojnie, pomożemy Ci dobrać odpowiednią glinę i technikę lepienia do Twojej koncepcji. Co nie znaczy, że musisz przyjść z własnym, gotowym pomysłem. Nic nie musisz. Zawsze możesz liczyć na nasze podpowiedzi i propozycje. A może po prostu odkryjesz kształt swojego wazonu w procesie tworzenia.

Dla kogo?

Na warsztat mogą przyjść zarówno całkiem początkujący, jak i już nieco wprawieni w lepieniu. Z pewnością zadowoli wszystkich, którzy pragną efektownego i niebanalnego finału.

Tworzenie wazonu jest trochę jak rzeźbienie - może wydawać się trudne jak na pierwszy raz, ale możemy cię przeprowadzić przez ten proces tak, by zakończył się sukcesem.

To są warsztaty dla tych, którzy pragną otaczać się pięknymi, unikatowymi przedmiotami własnego autorstwa.

Co dadzą Ci warsztaty?

Moja siostra i ja dokładamy wszelkich starań, by każdy czuł się w naszej pracowni jak najswobodniej. Glina nam w tym pomaga. Jest materią, która uwalniania napięcia, przywraca spokój, daje radość tworzenia, jednych wprowadza w stan medytacji, innych - euforii.

Podczas warsztatów MÓJ PIERWSZY WAZON dostaniesz porządną dawkę wiedzy o właściwościach i metodach pracy z gliną w przypadku większych obiektów.

Po zakończonych warsztatach wyjdziesz z naszej pracowni z własnoręcznie wykonanym wazonem, poczuciem sprawczości i twórczo spędzonego czasu, a ilekroć spojrzysz na swoje dzieło, wrócisz do tego uczucia.

Program

Warsztaty są jednorazową, dwu i pół godzinną przygodą, podczas której ulepisz swój wazon od początku do końca, a my poprowadzimy Cię przez ten proces dając dokładne wskazówki.

MÓJ PIERWSZY WAZON jest pojedynczym warsztatem, ale trwa dłużej, niż nasze pozostałe zajęcia.
W trakcie warsztatu nauczysz się podstawowych i najbardziej skutecznych metod lepienia - wałkowania, wykrajania, łączenia, wygładzania; sprawdzisz, jak poddaje się twoim rękom; poznasz kilka rodzajów gliny, jej miękkość, plastykę i delikatność, zobaczysz jak może być różnorodna.

Po warsztacie i pierwszym wypale Twój wazon trafi w nasze ręce. My go pokryjemy wewnątrz bezbarwnym szkliwem i po raz drugi wypalimy - dzięki temu stanie się szczelny i w pełni użytkowy. Cały proces potrwa dwa tygodnie.

Zapewniamy

…dostęp do naszej wiedzy i doświadczenia oraz naszą stuprocentową uwagę w trakcie warsztatu.

Zależy nam na Twoim komforcie i zadowoleniu, dlatego pracujemy w małej grupie, w której znajdziesz swoje miejsce. Dla każdego przygotowujemy oddzielne stanowisko pracy, dostęp do kilku kolorów gliny, wszystkie niezbędne narzędzia i fartuchy.

Wszystkie prace wypalamy dwukrotnie - najpierw surowe wazony na bisquit w temperaturze ok. 900°C, a potem poszkliwione - w temperaturze 1050°C bądź 1200° w zależności od wybranej gliny.
Na zajęciach możesz zrobić sobie herbatę lub kawę i korzystać z ulepionych przez nas kubeczków. A my z radością przywitamy Cię w naszej pracowni.

Wymagamy

Swoje prace odbierzesz dwa tygodnie po zakończeniu warsztatów. Przechowujemy je dla Ciebie miesiąc - w tym czasie prosimy o zaplanowanie odbioru.

Na warsztaty warto zakładać ubrania, które mogą się pobrudzić. I lepiej mieć krótkie paznokcie - łatwiej się wtedy pracuje z gliną.

Uwaga! Nie warto się spóźniać, by nie tracić wprowadzenia i cennego czasu na lepienie.

Daty

Miejsce

Pracownia Ceramiczna "Moja Siostra Alchemicus": ul. Elsterska 8 lok. 13 (suterena), Saska Kępa, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Na początku był Alchemicus – po połączeniu pasji i umiejętności sióstr Agnieszki i Patrycji przyszedł czas aby położyć akcent na łączność tych dwóch niepowtarzalnych osobowości – stąd rozszerzenie nazwy.


  Teraz pracownia Moja Siostra Alchemicus to miejsce otwarte na wspólny proces tworzenia – przestrzeń, gdzie rodzi się pasja, rozwija symbolika przemiany, zachodzi równoczesne dzielenie się, łączenie i dojrzewanie. Ulotne piękno tych wartości ma też coś całkiem przyziemnego – konkretny adres na warszawskiej Saskiej Kępie.


  W tym wypadku o dwóch Pasjonatkach. Agnieszka Janowska-Pogorzelska i Patrycja Karolak to siostry cioteczne, które w dzieciństwie uznały, że są bliźniaczkami dwujajowymi. Ich słowa miały widocznie moc sprawczą, bo do dziś dziewczyny są nierozłączne. Ich wspólna ceramiczna droga przeplata się już kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat (kto by to liczył), a współpraca została przypieczętowana w 2014 roku.


  W pracowni Moja Siostra Alchemicus powstają talerze, miski, kubki, czarki i spodeczki. Dziewczyny lepią płytki ceramiczne na dekory, gałki do szaf i szuflad oraz najróżniejsze gliniane przedmioty o zadziwiającym zastosowaniu. Co więcej, nie tylko lepią, ale też uczą lepić innych. Jak mówią, praca utrzymuje je ,,w stanie euforii, radości, entuzjazmu i wzruszenia”.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Mój pierwszy wazon”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto