Mój pierwszy wazon

CENA

Wielkość grupy

3 - 

6 os.

Czas trwania

3 godziny: w tygodniu od 18:00 do 21:00 lub w soboty od 15:00 do 18:00

O warsztatach

Marzy Ci się własnoręcznie zrobiony wazon na kwiaty? Chcesz poznać różne techniki lepienia z gliny? Albo zmierzyć się z większą formą niż kubek czy miska?

Podczas jednorazowego warsztatu pokażemy Ci, jak zrobić swój pierwszy wazon, dzban albo flakon 🙂 Proponujemy tworzenie w naturalnym kolorze gliny, by zgłębić predyspozycje tego materiału i wydobyć jego walory. Do wyboru dostaniesz kilka kolorów gliny - jasną, nakrapianą, czerwoną, czarną albo mieszaną. Każda z nich buduje inny efekt. Jedne lepiej pasują do prostych form, inne do bardziej rzeźbiarskich.

Brzmi poważnie? Spokojnie, pomożemy Ci dobrać odpowiednią glinę i technikę lepienia do Twojej koncepcji. Co nie znaczy, że musisz przyjść z własnym, gotowym pomysłem. Nic nie musisz 😉 Zawsze możesz liczyć na nasze podpowiedzi i propozycje. A może po prostu odkryjesz kształt swojego wazonu w procesie tworzenia.

Dla kogo?

Na warsztat mogą przyjść zarówno całkiem początkujący, jak i już nieco wprawieni w lepieniu. Z pewnością zadowoli wszystkich, którzy pragną efektownego i niebanalnego finału.

Tworzenie wazonu jest trochę jak rzeźbienie - może wydawać się trudne jak na pierwszy raz, ale możemy cię przeprowadzić przez ten proces tak, by zakończył się sukcesem 🙂

To są warsztaty dla tych, którzy pragną otaczać się pięknymi, unikatowymi przedmiotami własnego autorstwa.

Co dadzą Ci warsztaty?

Moja siostra i ja dokładamy wszelkich starań, by każdy czuł się w naszej pracowni jak najswobodniej. Glina nam w tym pomaga 🙂 Jest materią, która uwalniania napięcia, przywraca spokój, daje radość tworzenia, jednych wprowadza w stan medytacji, innych - euforii.

Podczas warsztatów MÓJ PIERWSZY WAZON dostaniesz porządną dawkę wiedzy o właściwościach i metodach pracy z gliną w przypadku większych obiektów.

Po zakończonych warsztatach wyjdziesz z naszej pracowni z własnoręcznie wykonanym wazonem, poczuciem sprawczości i twórczo spędzonego czasu, a ilekroć spojrzysz na swoje dzieło, wrócisz do tego uczucia 🙂

Program

Warsztaty są jednorazową, dwu i pół godzinną przygodą, podczas której ulepisz swój wazon od początku do końca, a my poprowadzimy Cię przez ten proces dając dokładne wskazówki.

MÓJ PIERWSZY WAZON jest pojedynczym warsztatem, ale trwa dłużej, niż nasze pozostałe zajęcia.
W trakcie warsztatu nauczysz się podstawowych i najbardziej skutecznych metod lepienia - wałkowania, wykrajania, łączenia, wygładzania; sprawdzisz, jak poddaje się twoim rękom; poznasz kilka rodzajów gliny, jej miękkość, plastykę i delikatność, zobaczysz jak może być różnorodna.

Po warsztacie i pierwszym wypale Twój wazon trafi w nasze ręce. My go pokryjemy wewnątrz bezbarwnym szkliwem i po raz drugi wypalimy - dzięki temu stanie się szczelny i w pełni użytkowy. Cały proces potrwa dwa tygodnie.

Zapewniamy

…dostęp do naszej wiedzy i doświadczenia oraz naszą stuprocentową uwagę w trakcie warsztatu.

Zależy nam na Twoim komforcie i zadowoleniu, dlatego pracujemy w małej grupie, w której znajdziesz swoje miejsce. Dla każdego przygotowujemy oddzielne stanowisko pracy, dostęp do kilku kolorów gliny, wszystkie niezbędne narzędzia i fartuchy.

Wszystkie prace wypalamy dwukrotnie - najpierw surowe wazony na bisquit w temperaturze ok. 900°C, a potem poszkliwione - w temperaturze 1050°C bądź 1200° w zależności od wybranej gliny.
Na zajęciach możesz zrobić sobie herbatę lub kawę i korzystać z ulepionych przez nas kubeczków. A my z radością przywitamy Cię w naszej pracowni.

Wymagamy

Swoje prace odbierzesz dwa tygodnie po zakończeniu warsztatów. Przechowujemy je dla Ciebie miesiąc - w tym czasie prosimy o zaplanowanie odbioru.

Na warsztaty warto zakładać ubrania, które mogą się pobrudzić. I lepiej mieć krótkie paznokcie - łatwiej się wtedy pracuje z gliną.

Uwaga! Nie warto się spóźniać, by nie tracić wprowadzenia i cennego czasu na lepienie 🙂

Daty

Miejsce

Pracownia Ceramiczna "Moja Siostra Alchemicus": ul. Elsterska 8 lok. 13 (suterena), Saska Kępa, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Na początku był Alchemicus – po połączeniu pasji i umiejętności sióstr Agnieszki i Patrycji przyszedł czas aby położyć akcent na łączność tych dwóch niepowtarzalnych osobowości – stąd rozszerzenie nazwy.


  Teraz pracownia Moja Siostra Alchemicus to miejsce otwarte na wspólny proces tworzenia – przestrzeń, gdzie rodzi się pasja, rozwija symbolika przemiany, zachodzi równoczesne dzielenie się, łączenie i dojrzewanie. Ulotne piękno tych wartości ma też coś całkiem przyziemnego – konkretny adres na warszawskiej Saskiej Kępie.


  W tym wypadku o dwóch Pasjonatkach. Agnieszka Janowska-Pogorzelska i Patrycja Karolak to siostry cioteczne, które w dzieciństwie uznały, że są bliźniaczkami dwujajowymi. Ich słowa miały widocznie moc sprawczą, bo do dziś dziewczyny są nierozłączne. Ich wspólna ceramiczna droga przeplata się już kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat (kto by to liczył), a współpraca została przypieczętowana w 2014 roku.


  W pracowni Moja Siostra Alchemicus powstają talerze, miski, kubki, czarki i spodeczki. Dziewczyny lepią płytki ceramiczne na dekory, gałki do szaf i szuflad oraz najróżniejsze gliniane przedmioty o zadziwiającym zastosowaniu. Co więcej, nie tylko lepią, ale też uczą lepić innych. Jak mówią, praca utrzymuje je ,,w stanie euforii, radości, entuzjazmu i wzruszenia”.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany

  Napisz pierwszą opinię o „Mój pierwszy wazon”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.