2 spotkania

Wybierasz termin 1 spotkania, drugie rezerwowane jest automatycznie i odbywa się po 2 tygodniach.

4 godz.

Każde spotkanie trwa około 2 godz.

3
-7 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby od 16 roku życia.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Na tych warsztatach z pewnością doświadczysz dotyku – najważniejszego ze zmysłów!

Nie da się inaczej, bo każdą wykonaną przez siebie ceramiczną rzecz najpierw z gliny ulepisz, ciągle tej gliny dotykając i obserwując, jak bardzo ta glina jest na Twój dotyk wrażliwa. Glina wymusi na Tobie uważność na ten dotyk właśnie, na siebie.

Pracą rąk własnych dasz sobie radość, bo namacalnie zobaczysz jej efekty końcowe – podczas zajęć zrobisz proste naczynie (np. miskę, filiżankę, kubek), które potem będzie mogło Ci służyć na co dzień w Twoim domu.
Ten warsztat stworzyłam z myślą o tych, którzy pragną rozpocząć swą ceramiczną przygodę, ale wciąż się wahają. Tym zaś, co już mają swoje pierwsze doświadczenia, gwarantuję nowe i ciekawe doznania.

Poprzez dotyk zapoznam Cię z podstawami rzemiosła i poczujesz spełnienie. Bo nawet jeśli na początku nie wszystko będzie szło zgodnie z planem, pokażę Ci, że warto podążać i nie zamykać się na nowe, inne, nieprzewidywalne, warto doświadczać, cieszyć się tym, wyciągać wnioski z błędów i próbować dalej.

Zaufaj mi! Warsztaty ceramiczne prowadzę nieprzerwanie od 2013 r. i już wiem, że glina jest wdzięcznym materiałem lubiącym dotyk każdej ręki :)
Co będziesz robić?
Zatapiać ręce w glinie i się zatrzymywać…
…na tu i teraz,
…na sobie,
…na tworzeniu.
Będziesz obecna/-y.
I tylko czas Ci będzie pędził jak szalony.

Warsztaty są rozłożone na 2 spotkania.

Każde spotkanie zaczniemy od dotykowej niespodzianki – mojego autorskiego ćwiczenia świadomego doświadczania dotyku gliny.

Dzięki niemu na pierwszych zajęciach w niezapomniany sposób zapoznasz się z różnymi rodzajami glin, ich fakturami, strukturą i konsystencją.

Następnie będziemy budować ceramiczne naczynia najprostszą techniką – wygniatania. Tu Twoje dłonie będą ciągle dotykać gliny. Nauczę Cię, z jakim naciskiem ją złapać, żeby z kulki gliny powstało odpowiednie naczynie. Pokażę Ci moje patenty na formowanie gliny tym sposobem. Dzięki tej technice przyzwyczaisz się do pracy z ceramiczną formą.
Po wyschnięciu Twojej pracy wypalę ją na tzw. biskwit, czym ją przygotuję do kolejnego etapu – szkliwienia.

Drugie spotkanie znów zaczniemy ćwiczeniami dotykowymi. Tym razem będziemy dotykać nie tylko gliny, ale i… szkliw. Opowiem Ci też krótko o nich. Następnie wybierzesz sobie te, którymi zechcesz ozdobić swoje naczynie. A ja pokażę Ci krok po kroku, jak prawidłowo je nakładać na gliniany czerep.

Potem wypalę Twoje dzieło we właściwej dla niego temperaturze tak, żeby mogło być przez Ciebie używane zgodnie z przeznaczeniem. I umówimy się na termin jego odbioru.

Na koniec gwarantuję Ci, że odbieraniu gotowej pracy będzie towarzyszyć ekscytacja prezentu spod choinki – wiesz, że coś dostaniesz, nie wiesz co, ale masz nadzieję, że Ci się spodoba!

Pracownia

Na FEBLIKu od:

19.11.2023

W pracy z gliną Dominikę najbardziej inspiruje ceramika Dalekiego Wschodu i Afryki. Prostota, funkcjonalność, naturalność i zgoda na niedoskonałość to cechy, które przenosi także do swojego życia prywatnego. Porzucenie perfekcjonizmu i sztuka odpuszczania pozwalają na większy spokój w codziennym funkcjonowaniu i w pracowni.
Zapewniamy
Materiały
Kilka rodzajów glin o różnej fakturze i w różnych kolorach, około 100 różnych kolorów szkliw, specjalistyczne narzędzia wspomagające Cię w wykonaniu Twojej pracy.
Coś na ząb
Kawa i różne rodzaje herbat podane w naczyniach wykonanych w pracowni.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Moniuszki 4a lok 113,
90-111 Łódź
Wskazówki dojazdu
Pracownia mieści się w ścisłym centrum, więc samochód można zaparkować w wyznaczonych miejscach. W pobliżu jest też płatny parking. Bardzo dobry dojazd komunikacją miejską. Najbliżej przystanku na ul. 6 sierpnia lub dworca Łódź- Fabryczna.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Warto przyjść z… krótkimi paznokciami. Glina się odwdzięczy.

Resztę zapewnia pracownia :)
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • Warsztaty makramy - Makramy Plote

  Makramowe kolczyki

  Makramy Plote
  220 zł 60 minut / os.
  2 h
  2-10 os.
 • warsztaty modniarskie kapelusz słomkowy maria monica london

  Warsztaty kapelusznicze: kapelusz ze słomy naturalnej

  870 zł 60 minut / os.
  7 h
  5-8 os.
 • Warsztaty stolarskie kurs stolarski Warszawa Alicja w krainie drewna

  Misa kusi! – kobiece toczenie w drewnie

  699 zł 60 minut / os.
  5 h
  2-4 os.
 • warsztaty stolarskie łyżka alelipa

  Warsztaty rzeźbienia drewnianych łyżek

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  4-8 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto