O niezwykłym spokoju i wyciszeniu, jakie daje praca z gliną, krąży wiele pogłosek. Potwierdza je Karolina – właścicielka poznańskiej pracowni Molded, która lepienie porównuje do medytacji. Zen znacznie łatwiej jest znaleźć, gdy twórca opanuje już podstawy. Swoje początki Karolina wspomina jako trudne i niesamowite jednocześnie. Taka mieszanka emocji często towarzyszy procesowi nauki. Dodatkowe atrakcje od zawsze funduje jej piesek – Wafel, który lubi zostawić ślady swoimi łapkami i roznosić glinę po całej pracowni.

Karolina jest absolwentką wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, a tworzenie zawsze było jej sposobem komunikowania się ze światem. W swoim kreatywnym wyrazie nie ogranicza się tylko do pracy z gliną, ale także układa wieńce świąteczne, tworzy świeczki, obrazy gipsowe i często oddaje się procesowi budowania “czegoś z niczego”. Jej znakiem rozpoznawczym jest kreatywność, a w jej głowie stale pojawiają się nowe pomysły. Wraz z rozwojem swoich ceramicznych kompetencji zrozumiała, że dużo radości przynosi jej dzielenie się wiedzą i relacje z uczestnikami warsztatów, którzy dopiero odkrywają magię pracy z gliną.

Pracownia Molded początkowo mieściła się przy domowym stole, następnie w warsztacie taty Karoliny, aż w końcu stworzyła własną przestrzeń, do której może zapraszać kursantów. Jej największą inspiracją jest natura, a wdzięczność w sercu powoduje fakt, że może robić zawodowo to, co kocha. Tę pasję i radość przekazuje uczestnikom warsztatów, którzy nie tylko mogą pod jej okiem odkrywać świat ceramiki, ale także głęboko odetchnąć. Warsztaty z Karoliną pozwalają oderwać myśli od codziennych trosk i obudzić w sobie kreatywność. Jej otwartość i gotowość do przekazywania wiedzy sprawia, że kursanci czują się zaopiekowani, ale też zainspirowani do nieskrępowanego wyrażania siebie.

Prowadzone warsztaty

 • warsztaty ceramiczne kubki moldedPoznań

  Zrób sobie kubek!

  240 zł 60 minut / os.
  4 h
  2-10 os.
 • warsztaty ceramiczne moldedPoznań

  Spotkajmy się przy glinie!

  380 zł 60 minut / os.
  4 h
  2-10 os.

molded ceramics

Poznań

Ceramiczne
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto