5 ciekawych propozycji warsztatów ekologicznych

Weronika Kwiatkowska

Warsztaty ekologiczne to sposób na kreatywne spędzenie czasu, ale też zwiększenie świadomości o losie planety. Spotkanie z inspirującymi twórcami pozwala zmienić perspektywę i spojrzeć w nowy sposób na zagadnienia związane z recyklingiem, zero waste i przedmiotami DIY.

5 ciekawych propozycji warsztatów ekologicznych dla dorosłych

FEBLIK to miejsce, w którym można znaleźć cały przekrój eko warsztatów dla dorosłych. Jeśli jeszcze nie wiesz, z czym to się je i czego spodziewać się po takim kursie – rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Warsztaty florystyczne Mam Kwiat
warsztaty roślinne kokedama joanna komorowska

Dlaczego warto uczestniczyć w warsztatach ekologicznych?

Powodów, żeby wziąć udział w warsztatach ekologicznych, jest naprawdę sporo. To nie tylko opcja na nieszablonowe spędzenie czasu – w towarzystwie lub na własną rękę, ale także okazja, żeby zwiększyć swoją świadomość ekologiczną. Nowe umiejętności mogą okazać się przepustką do bardziej odpowiedzialnego życia. To z kolei przełoży się nie tylko na los planety, lepsze samopoczucie, ale również na różnice w portfelu. Może się okazać, że produkty, po które każdego dnia sięgasz w sklepie, okażą się zbędne! Jeśli do oszczędności dodać możliwość poznania inspirujących ludzi, którzy kierują się takimi samymi wartościami – lista benefitów staje się naprawdę długa. 

Zwiększenie świadomości ekologicznej

Jeśli na co dzień żyjesz szybko, warsztaty ekologiczne dla dorosłych mogą stać się miejscem zatrzymania i refleksji. Uświadomienie sobie, w jaki sposób konsumpcjonizm wpływa na planetę i za czym gonimy, bywa niewygodne, ale pozwala z większą uważnością dokonywać codziennych wyborów. To klucz do zmian, które mogą mieć ogromny wpływ na Twoje życie. 

Doskonalenie praktycznych umiejętności ekologicznych

Eko warsztaty to też przestrzeń, żeby zdobyć nowe kompetencje, które docelowo dadzą większą wolność. Jeśli nauczysz się tworzyć własne kosmetyki, zyskasz możliwość dokonywania wyborów w drogerii. Ucząc się, jak stworzyć ozdoby DIY – decyzja o zakupie elementów do wystroju domu w sieciówce nie musi być taka oczywista. 

Inspirowanie zmian w stylu życiu

Warsztaty eko to też okazja do dostrzeżenia nowej ścieżki w życiu. Same rozmowy z prowadzącymi zajęcia ekologiczne potrafią natchnąć do rewizji codziennych wyborów. Czasami krótka pogawędka potrafi otworzyć nam oczy na aspekty, które pomijaliśmy, biegnąc przez życie. Eko warsztaty to właśnie ten potrzebny moment zatrzymania i okazja do zadania sobie ważnych pytań o dotychczasowy tryb funkcjonowania. 

Warsztaty introligatorskie Panato Sito
Warsztaty sitodruku Panato Sito
Jak znaleźć pasje?

5 pomysłów na warsztaty ekologiczne dla dorosłych

Jeśli blisko Ci do eko wartości i chcesz codziennymi wyborami wspierać dobro planety – warsztaty ekologiczne to miejsce dla Ciebie. W ofercie FEBLIKa znajduje się szeroki wachlarz kursów, które dają możliwość podejść do tematu na różne sposoby. Poniżej zebraliśmy 5 przykładowych pomysłów na warsztaty ekologiczne, ale pełną listę dostępnych kursów znajdziesz bezpośrednio na stronie FEBLIKa. 

Tworzenie własnych eko-kosmetyków

Chcesz wziąć pielęgnacje we własne ręce i mieć świadomość, co faktycznie znajduje się w kremie, który każdego dnia nakładasz na twarz? Zapisz się na kurs tworzenia kosmetyków naturalnych i nie trać energii na domysły, mijając półki w drogerii.

Warsztaty kosmetykow naturalnych mydla Mead Ladies

Kreatywny recykling w drewnie

Drewno daje nieskończenie wiele możliwości twórczych. Sprawdź, co można zrobić z pnia drewna, a potem dołącz do warsztatów stolarskich. Spokojna głowa – odnajdą się na nich także osoby początkujące! 

Warsztaty stolarskie Figaj Pracownia Drewna
Warsztaty stolarskie kurs stolarski Warszawa Alicja w krainie drewna

Ekologiczna biżuteria handmade

A co gdyby wyrazić swój eko stosunek do świata, nosząc własnoręcznie stworzoną biżuterię? Warsztaty jubilerskie to kolejna przestrzeń, w której można odkryć, że stara biżuteria nie musi wylądować w zakurzonej szkatułce – to świetna baza do stworzenia stylowych dodatków. 

warsztaty jublerskie Pracownia Jubilerska Kacper Michalski
Warsztaty jubilerskie zlotnicze zlotniczy warszawa MedusaArt

Eko-pomysły na upominki z gliny

Ciężko nie ulec magii gliny. Lepienie kubeczka może stać się osobistą medytacją. Co więcej – apetyt rośnie w miarę jedzenia. W końcu czemu by nie wrócić i nie zaprojektować całej zastawy? Warsztaty ceramiczne to rewelacyjny sposób na złapanie zen i twórcze wyrażenie tego, co siedzi Ci w głowie. 

Warsztaty ceramiczne Fifna Ceramics
warsztaty ceramiczne raku Pracownia nad Swidrem
warsztaty ceramiczne bialy krolik

Eko-sztuka, czyli zielone obrazy

Chcesz być bliżej lasu, pozostając w mieście? Odwiedź warsztaty roślinne i stwórz w domu prawdziwą dżunglę. Nie od dziś wiadomo, jak kojąco działa na nas natura i kolor zielony. Pora przekonać się o tym na własnej skórze. 

Szukasz więcej inspiracji? Sprawdź pełną ofertę warsztatów FEBLIKa i odkryj w sobie twórczy potencjał! 

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto