Rękodzieło na zimowe smutki

Zdjecie profilowe AgaBrwi

Gdy za oknem szaro, buro i nijako, zrób coś, co poprawi Ci nastrój. Sprawdzi się gorąca czekolada, dobry film albo książka. Albo jeszcze lepiej – po prostu wejdź na FEBLIKA, następnie zapisz się na warsztaty rzemieślnicze i weź sprawy w swoje ręce. Dosłownie. Okazuje się, że właśnie rękodzieło i kreatywne albo artystyczne działanie manualne może się okazać najlepszym panaceum na sezonową chandrę.

Same plusy

Warsztaty rzemieślnicze FEBLIKA mają wiele plusów i na pewno kilku się domyślasz. Ale czy wiesz, że największym zyskiem z udziału w nich jest po prostu banan na twarzy? Nic dziwnego, ponieważ psychologowie i lekarze od dawna dowodzą, że prace manualne, obcowanie ze sztuką i kreatywne działania to świetny sposób na poprawę humoru. Badania naukowe potwierdzają, że rękodzieło pomaga nawet w leczeniu całkiem poważnych chorób: w tym depresji, stanów lękowych, PTSD, a nawet fobii. Jeśli sprawdza się w walce z takimi problemami, to chyba da radę z sezonowym nosem na kwintę, nie sądzisz?Sztuka i piękno

Sztuka i piękno – w wersji pro lub całkiem amatorskiej – cieszą nasze oczy. Jeszcze więcej przyjemności daje satysfakcja, że coś pięknego powstało właśnie dzięki Tobie! Wykorzystaj ten efekt i zrób coś niepowtarzalnego. Wiesz co się stanie? Pobudzi to w Twoim mózgu wydzielanie dopaminy – neurotransmitera, który odpowiada za poczucie zadowolenia z osiągnięcia celu oraz motywację, by znów do niego dążyć. Efekt będzie taki, że poczujesz się świetnie. I to bez użycia innych, mniej zdrowych środków pobudzających produkcję dopaminy, takich jak czekolada, śmieciowe jedzenie, czy alkohol.Dobry antydepresant

Rękodzieło to po prostu bardzo dobry antydepresant. Całkiem zdrowy i bez recepty. Aplikuj go sobie bez wahania, gdyż prace manualne nie tylko obniżają poziom stresu, ale także wzmacniają odporność emocjonalną i dają poczucie kontroli. Na zajęciach nie ma nudy, a jednak możesz wreszcie powiedzieć sobie wielkie „uff” i porządnie się odprężyć. W tym nieprzewidywalnym, pędzącym i chaotycznym świecie wreszcie jest coś, co zależy tylko od Ciebie. Miłe uczucie, prawda?

Oto nasza subiektywna lista najbardziej rozweselających warsztatów:

Warsztaty sitodruku;

– Warsztaty ceramiczne;

– Warsztaty dziergania. 

Źródła: Clinical effectiveness of art therapy: quantitative systematic review oraz The Connection Between Art, Healing, and Public Health: A Review of Current Literature.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto