Rękodzieło na zimowe smutki

Ula Dąbrowska

Gdy za oknem szaro, buro i nijako, zrób coś, co poprawi Ci nastrój. Sprawdzi się gorąca czekolada, dobry film albo książka. Albo jeszcze lepiej – po prostu wejdź na FEBLIKA, następnie zapisz się na warsztaty rzemieślnicze i weź sprawy w swoje ręce. Dosłownie. Okazuje się, że właśnie rękodzieło i kreatywne albo artystyczne działanie manualne może się okazać najlepszym panaceum na sezonową chandrę.

Same plusy

Warsztaty rzemieślnicze FEBLIKA mają wiele plusów i na pewno kilku się domyślasz. Ale czy wiesz, że największym zyskiem z udziału w nich jest po prostu banan na twarzy? Nic dziwnego, ponieważ psychologowie i lekarze od dawna dowodzą, że prace manualne, obcowanie ze sztuką i kreatywne działania to świetny sposób na poprawę humoru. Badania naukowe potwierdzają, że rękodzieło pomaga nawet w leczeniu całkiem poważnych chorób: w tym depresji, stanów lękowych, PTSD, a nawet fobii. Jeśli sprawdza się w walce z takimi problemami, to chyba da radę z sezonowym nosem na kwintę, nie sądzisz?

Warsztaty sitodruku Panato Sito
Warsztaty sitodruku sitodruk jak zaczac AgaBrwi

Sztuka i piękno

Sztuka i piękno – w wersji pro lub całkiem amatorskiej – cieszą nasze oczy. Jeszcze więcej przyjemności daje satysfakcja, że coś pięknego powstało właśnie dzięki Tobie! Wykorzystaj ten efekt i zrób coś niepowtarzalnego. Wiesz co się stanie? Pobudzi to w Twoim mózgu wydzielanie dopaminy – neurotransmitera, który odpowiada za poczucie zadowolenia z osiągnięcia celu oraz motywację, by znów do niego dążyć. Efekt będzie taki, że poczujesz się świetnie. I to bez użycia innych, mniej zdrowych środków pobudzających produkcję dopaminy, takich jak czekolada, śmieciowe jedzenie, czy alkohol.

warsztaty ceramiczne potoczone
warsztaty ceramiczne minikurs garncarski ronja
warsztaty ceramiczne kurs marti ceramics

Dobry antydepresant

Rękodzieło to po prostu bardzo dobry antydepresant. Całkiem zdrowy i bez recepty. Aplikuj go sobie bez wahania, gdyż prace manualne nie tylko obniżają poziom stresu, ale także wzmacniają odporność emocjonalną i dają poczucie kontroli. Na zajęciach nie ma nudy, a jednak możesz wreszcie powiedzieć sobie wielkie „uff” i porządnie się odprężyć. W tym nieprzewidywalnym, pędzącym i chaotycznym świecie wreszcie jest coś, co zależy tylko od Ciebie. Miłe uczucie, prawda?

Warsztaty dziewiarskie szydelkowania I'm Unique

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto